Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] sterownik centralnego zamka - jak rozwiązać brak diody informującej o włączeniu

02 Cze 2018 19:50 243 8
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.Przejdę od razu do rzeczy.Nabyłem alarm maxicar typ 286-3936 na który nie było schematu.Po rozpakowaniu okazało się że niema wyjścia z diodą sygnalizującą o działającym alarmie.W związku z tym postanowiłem zwrócić się o pomoc na tym forum, mam swoje założenie jak można to zrobić ale chciałbym prosić o pomoc jak to rozwiązać.Moje założenia są takie :samą diodę migającą zrobić na ne555 i taki schemat już mam myślałem ten układ wyzwalać za pomocą jakiegoś przerzutnika cyfrowego np. z serii cd,chodzi o to że z samego układu alarmowego są tylko impulsy - albo + a chciałbym aby dioda działała dopóki nie wyłączę alarmu wszystko musi być na 12 wolt :).
  • Poziom 43  
    heniek34 napisał:
    Moje założenia są takie :samą diodę migającą zrobić na ne555 i taki schemat już mam

Pochwała za inicjatywę. Jednak nie lepiej skorzystać z gotowych już rozwiązań ? np. led-5mm-migajaca-czerwona-mat
    Wymaga jedynie wstawienie odpowiedniego rezystora w zależności od napięcia zasilającego.

Moderowany przez CameR:

Usunięto link Allegro
    Reg. 3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

• Poziom 9  
    Nie o to mi chodziło jak wynika z tekstu:)który nie do końca został chyba zrozumiany, ta dioda ma działać jak włączę alarm i przestać działać jak go wyłączę a nie działać cały czas inaczej nie zawracałbym gitary .
  • Poziom 27  
    Witam
    A do jakiego samochodu jakie zamki , może wykorzystać sygnał z drzwi z zamka i jak moderator pisał jest gotowa LED mrugająca na 12v .
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Sygnał do zamków jest podawany jako Pojedynczy impuls wyzwalający zamknięcie albo otwarcie ten impuls nie zasili układu z diodą jakie auto nie ma znaczenia oczywiście to nie tajemnica a ten alarm mam zamiar podłączyć do istniejącej wtyczki układu wykonawczego bo alarm jako taki jest sprawny ale wysiadły oba kluczyki a ich reanimacja zbyt droga
  • Poziom 20  
    Witam a nie masz w siłowniku krańcówek morze jak są to z nich skorzystać pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    Witam
    Kolega chyba nie ma racji siłowniki drzwi kierowcy podają sygnał czy zamek otwarty czy zamknięty więc można wykorzystać do sterowania Leda .
    A samochód to jednak tajemnica i piloty nie można naprawić 😞😖😟
  • Poziom 43  
    heniek34 napisał:
    .Nabyłem alarm

To nie jest alarm tylko sterownik radiowy zamka, stąd brak wyjścia diody.
    bajer1 napisał:

siłowniki drzwi kierowcy podają sygnał czy zamek otwarty czy zamknięty

To zależy od auta, w jednym podają, w innym nie.
  • Poziom 9  
    znalazłem mniej roalazłe opisy i od razu praktyczne nie mniej wszystkim dziękuję