Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Vitopend 100 WHEA - programowanie czasu c.w.u.

02 Cze 2018 21:45 249 2
  • Poziom 8  
    Witajcie,

Posiadam od miesiąca kocioł Vitopend 100 WHEA z zasobnikiem c.w.u. i powoli poznajemy się nawzajem. Kocioł był trochę zapuszczony (wycieki, zablokowany zawór trójdrożny...), ale udało się go doprowadzić do porządku. Teraz zastanawiam się nad regulatorem pokojowym. Cenowo oczywiście najlepiej wypadają zamienniki, które jednak sterują wyłącznie C.O. Czy ktoś z Was orientuje się, jak to jest z oryginalnymi regulatorami Vitotrol? Z instrukcji wynika, że jedyny z nich, który ma możliwość programowania czasowego podgrzewania c.w.u. to Vitotrol 300 ale z kolei nie wiem czy i jaki będzie się dał podpiąć pod mój kocioł. Z instrukcji kotła wynika, że można podłączyć Vitotrol 300 ale przez moduł KM-bus. A może znacie jakąś inną metodę na ustawienie czasów podgrzewania c.w.u.? A może to w ogóle nie ma sensu bo oszczędności nie będą zauważalne?
    Z góry dziękuję za wszelkie praktyczne uwagi.

Pozdrawiam!
  • Pomocny post
    Moderator - Systemy Grzewcze
    Wychłodzenie zasobnika to średnio 2 - 3°C przez noc.

Na pewno więcej zyskasz montując programator czasowy do pompy cyrkulacyjnej (jeśli taką masz)

Oczywiście dotyczy to kotła z zasobnikiem. Taki masz?
  • Poziom 8  
    Bardzo dziękuję za wskazówkę. Zrobiłem zgodnie z sugestią i założenie zegara na pompę cyrkulacyjną spowodowało znacznie rzadsze uruchamianie kotła w ciągu doby a zużycie gazu wyraźnie spadło.