Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inne - Laptop samsung windows 8/10.

magus350 02 Cze 2018 22:13 165 6
  • #1 02 Cze 2018 22:13
    magus350
    Poziom 5  

Witam.Posiadam laptopa samsung którego nie używałem dłuższy czas(jakieś 2 lata).
    Ostatnio go włączyłem i normalnie pracował dopóki nie pobrał i zainstalował aktualizacji. Laptop kupiony był z windows 8 który potem był zaktualizowany do 10.Po odzyskaniu system wrócił do 8 i moje pytanie brzmi czy można ponownie zainstalować 10?

Czy mogę to zrobić MediaCreationTool1803?

0 6
  • #2 13 Cze 2018 20:33
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Można zainstalować ponownie Windows 10, do komputera jest przypisana licencja cyfrowa na ten system. Można, a nawet powinno się utworzyć instalator systemu za pomocą Media Creation Tool.

0
  • #3 13 Cze 2018 20:46
    king1q2w
    Poziom 10  

Nie lepiej zainstalować już czysty system win 10? Skoro licencja została przypisana do tego systemu, często takie upgrade do wyższych systemów działają niestabilnie

0
  • #4 13 Cze 2018 20:52
    dt1

Lepiej - co nie zmienia faktu, że wersję instalacyjną należy wykonać korzystając z narzędzia MCT.

0
  • #5 13 Cze 2018 22:12
    king1q2w
    Poziom 10  

Oczywiście, jeśli ktoś się upiera i chcę sobie zrobić aktualizacje do windows 10 to tylko po przez ten program, ale używanie tego programu było użyteczne na samym początku kiedy windows 10 wychodził i dużo osób miało problemy z aktualizacją.

Teraz kiedy windows 10 jest na początku dziennym i można powiedzieć we wszystkich źródłach mamy dostęp do czystych instalacji z aktualnymi aktualizacjami to najlepiej jest zainstalować od nowa system win 10 z płytki, wtedy windows będzie najbardziej stabilny.

0
  • #6 13 Cze 2018 22:18
    dt1

Płytę też tworzysz w Media Creation Tool, bądź przynajmniej pobierasz ISO - i jest to jedyne oficjalne narzędzie. Więc to już zostało dawno powiedziane, że powinno się go użyć (chyba że się ma już czystą wersję instalacyjną Windows z oficjalnego źródła).

Nikt się nie upiera, żeby czystej instalacji nie robić, więc nie rozumiem, dlaczego Kolega ciągle to powtarza i drąży temat, skoro nikt tego specjalnie nie stara się negować.

0
  • #7 09 Lip 2018 21:04
    magus350
    Poziom 5  

Przepraszam że tak późno. Pobrałem ze strony microsoftu MediaCreationTool1803 i wszystko działa. Dziękuję za pomoc.

0