Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BTM625 / CSRA64215 Bluetooth Audio Module - uruchomienie

03 Jun 2018 01:04 1839 2
  • Level 10  
    Do tej pory chcąc posłuchać muzyki z telefonu na swojej starej wierzy używałem m.in. modułu bluetooth BK8000L, ale chcąc mieć lepszą jakość dźwięku pomyślałem, że warto użyć modułu bluetooth 4.2 z AptX (mój telefon to wspiera).
    Kupiłem na ali moduł BTM625/CSRA64215 Bluetooth Audio Module (przykładowy link), ale mam problem z jego uruchomieniem.
    Tradycyjne podłączenie do GND/VBAT 3,3V nie powoduje zupełnie nic - modułu nie mogę wyszukać na innym urządzeniu. Zakładam, że moduł mimo wszystko jest sprawny.
    Znalazłem na Rosyjskiej stronie (Link) schemat z tzw. "obwodem rozruchowym" (google translator).
    BTM625 / CSRA64215 Bluetooth Audio Module - uruchomienie
    Co to za obwód i do czego on służy? Czy pin MFB (multi functional button) jest niezbędny do uruchomienia układu? Dokumentacja do tego modułu jest praktycznie żadna lub ja nie mogę niczego sensownego znaleźć :(
    Coś pewnie skopałem, a że nie mam się kogo zapytać dlatego Was proszę o pomoc.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 10  
    Napiszę co mi się na razie udało.
    MFB połączyłem ze źródłem zasilania poprzez 10k rezystor - moduł startuje i można się z nim połączyć.
    Pojawił się za to kolejny problem - wyjścia analog audio nie są włączone. Żeby je przestawić potrzebny jest programator najlepiej CSR USB-SPI. Oprogramowanie wspierające wszystkie CSRy (Bluesuite2.5.0) jest do pobrania z neta. Prosty interfejs umożliwia dobranie się do wszystkich ustawień i ich zmianę.
    Może się to komuś przyda...

pozdrawiam