Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amplituner Pioneer VSX-519V wyłącza się

giecik182 03 Jun 2018 15:24 1314 2
    giecik182
    Level 11  
    Witam.

Mam problem z moim amplitunerem firmy Pioneer, model VSX-519V, mianowicie po dłuższym słuchaniu muzyki (głośność normalna około 30 na 80max)z gramofonu amplituner samoczynnie wyłączył się i już się nie włączył (NIE wiem czy ma to znaczenie ale stoi na górze szklanego stolika RTV obok wspomnianego gramofonu), włącza się jedynie po wciśnięciu i przytrzymaniu przycisku power on + advanced surround (reset), włączam jakąś muzykę, dźwięk jest bardzo zniekształcony i cichy.
    Gdy natomiast podgłaszam powyżej 51-53 amplituner wyłącza się i nie uruchamia się ponownie lecz znowu muszę kombinacją przycisków j/w wymuszać jego reset i włączenie się.
    Przyciszając od 80 w dół dochodzi do 53-52 amplituner znowu się wyłącza, bardzo proszę o pomoc panowie.

Pozdrawiam
    osiniak75
    Level 34  
    Co to za gramofon, ma własny przedwzmacniacz? Pod jakie wejście w amplitunerze jest podłączony? Czy na innych wejściach też jest problem z dźwiękiem. Tuner działa?
    giecik182
    Level 11  
    Gramofon to najmniejszy problem (ma własny przedwzmacniacz), ponieważ dźwięk jest zniekształcony na każdym wejściu niezależnie od źródła sygnału, czy to odtwarzacz płyt, czy to telewizor, czy konsola przez przewód optyczny, czy to telefon przez gniazdo portable, tak tuner działa, dźwięk na nim jest także zniekształcony.
    Po podgłoszeniu do 51-53 jest strzał w głośnik i wyłącza się, analogicznie przyciszajac od max do 51-53 to samo i uruchamia się jedynie przez reset.
    Napięcie na IC +12V -12V (stabilizator napięcia dodatniejgo i ujemnego) pod obciążeniem jak i po odłączeniu bloków jest takie samo.
    Wymontowałem także końcówkę mocy, nie wiem tylko jak sprawdza się tranzystory Darlingtona