Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Technik Elektryk - Faber CK
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrotechnik i co dalej? Pomocy

Sinusoida98 03 Cze 2018 15:44 327 10
  • #1 03 Cze 2018 15:44
    Sinusoida98
    Poziom 2  

Witam jestem absolwentem technikum elektrycznego, posiadam dyplom technika (zdane 3 klasyfikacje ) oraz maturę. Chciałbym się dowiedzieć, co mogę zrobić dalej, ponieważ nie chcę pracować jak wół za śmieszne pieniądze. Wykluczam pójście na studia, gdyż jestem słaby z fizyki oraz chemii, jedynie matematyka jest moim ulubionym przedmiotem. Matura poszła mi w miarę dobrze, ale tylko podstawa. Odrzucam też studia, ponieważ nie lubię się uczyć i nie jestem systematyczny, taki "figofago" ( wiem, że to trochę głupie, ponieważ studia dałyby mi bardzo dużo, ale ja naprawdę jestem słabym uczniem i się ich boję, nie poradzę sobie), dlatego proszę was o pomoc ,udzielcie mi jakiejś dobrej rady, gdzie mogę iść, co mogę zrobić, aby być lepszym w moim zawodzie. Mam nadzieję, że jest jakaś opcja, która mi pomoże. Jestem z Sosnowca(proszę bez głupich komentarzy) i może znacie jakieś kursy, ?szkoły? w okolicy.

0 10
  • Technik Elektryk - Faber CK
  • #3 03 Cze 2018 21:15
    Inkwizycja
    Poziom 26  

Witaj w dorosłości i prawdziwym życiu :D Umiesz coś robić, znasz się na czymś dobrze? Jeśli nie no to lipa. Jesteś skazany na: "pracę jak wół za śmieszne pieniądze". Nikt ci za darmo nie da hajsu. Jeśli masz okazję i możliwości to to się ucz jeszcze.

0
  • Technik Elektryk - Faber CK
  • Pomocny post
    #4 03 Cze 2018 21:35
    Heinzek
    Specjalista Sieci, Internet

Skoro skończyłeś technikum i nie wiesz co dalej, a uczyłeś się zawodu "elektryka" to poprostu poszukaj pracy w firmie elektrycznej itp. Wiesz jakie są podstawy bo w szkole jakieś praktyki były więc zaskoczony nie będziesz. Jeśli to lubisz to idź dalej w tym kierunku i zapisz się na studia zaoczne.
    W jednym czasie będziesz zdobywał doświadczenie oraz zostaniesz inż.
    Kolejny plus uczenia się zaocznie to zarobek oraz fakt że studia kosztują to też jest inne podejście do nich.

Tutaj nikt Cię za rękę nie poprowadzi bo to sam musisz zdecydować. Moja opcja wymaga dość sporo poświęcenia ale zawsze jesteś bogatszy o 4 lata doświadczenia ( i trochę grosza) niż po wybraniu szkoły dziennej.

Dostać się "za biurko" po samym technikum nie jest łatwo, chyba że jesteś naprawdę zdolny i znasz nieco ludzi.

0
  • #5 03 Cze 2018 22:11
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika

Z rozumem wybrać firmę i pracować i zdobywać wiedzę praktyczną ale jednak zrobić studia zaoczne lub wieczorowe. Bo choćby tylko tego papierka czasami ci braknie do awansu.

0
  • #6 03 Cze 2018 22:24
    wodzu_1
    Poziom 13  

Heinzek napisał:
    ponieważ nie lubię się uczyć i nie jestem systematyczny, taki "figofago"

Bez obrazy. Życie jest brutalne, koniec szkoły, studia albo praca.
    Nie musisz pisać tego w CV a pracodawca sam się domyśli.
    Co do kursów to najlepszy byłby kurs systematyczności.
    Pamiętaj człowiek uczy się całe życie, jesteś po technikum, masz trzy klasyfikacje, a doświadczenie...
    Jak nie chcesz pracować jak wół i za śmieszne pieniądze to wykorzystaj matematykę.

0
  • #7 14 Cze 2018 20:11
    Sinusoida98
    Poziom 2  

Dziekuje panowie za rady. Chyba pójdę na te studia jak tak mówicie i spróbuje. Dziękuję jeszcze raz za pomoc w wyboru decyzji :)

0
  • #8 23 Cze 2018 20:00
    UmyslTechniczny
    Poziom 12  

Sinusoida98 napisał:
    Dziekuje panowie za rady. Chyba pójdę na te studia jak tak mówicie i spróbuje. Dziękuję jeszcze raz za pomoc w wyboru decyzji :)

Ja w tym roku się wybieram na elektrotechnikę, co prawda zaocznie ale zawsze.
    Nie jestem orłem z chemii, matematyki i fizyki, ale nie mam jakiegoś problemu z przyswajaniem materiału, jeśli wyda mi się logiczny :)
    Warto spróbować, nie zaszkodzi a nóż się uda. A jeśli nie, to nie koniec świata.

0
  • #9 23 Cze 2018 21:05
    beatom
    Poziom 31  

To piekne zdanie powinno sie znalezc na Twoim podaniu o prace: " nie lubię się uczyć i nie jestem systematyczny, taki "figofago""
    No to jestes w czarnej dziurze, czyli inaczej mowiac w dupie.
    Praca zawodowa to jeszcze wieksze wymagania w nauce i systematycznosci i bez tego bedziesz "pracowal jak wol".
    Moja rada jest taka: jesli finansowo mozesz sobie na to pozwolic to ucz sie jak najdluzej - to nie jest strata czasu.

1
  • #11 25 Cze 2018 16:27
    UmyslTechniczny
    Poziom 12  

Wojciech. napisał:
    UmyslTechniczny napisał:
    Ja w tym roku się wybieram na elektrotechnikę, co prawda zaocznie ale zawsze.

jaka uczelnia?

Politechnika Wrocławska, o ile się dostanę :D

0