Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Beko FS225320 - nie utrzymuje temperatury

master4789 03 Cze 2018 16:10 249 16
  • #1 03 Cze 2018 16:10
    master4789
    Poziom 4  

Witam

To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość bo sprawa jest pilna. Zauważyłem, że zamrażarka świeci na czerwono informując o zbyt wysokiej temperaturze i po otworzeniu rzeczywiście na szufladach pojawiła się woda. Szronu nie było dużo, ale rozmroziłem ją i wyczyściłem. Agregat pracował bez przerwy. Bok zamrażarki się nagrzewał i drabinka z tyłu więc postawiłem obok wentylator żeby jej pomóc w mrożeniu. Po uruchomieniu zaczęła mrozić, ale doszła do -15°C i znów temperatura zaczęła wzrastać więc ją wyłączyłem bo chyba cały czas pracując mogłaby się spalić. Proszę o pomoc w ustaleniu przyczyny problemu.

0 16
  • CControls
  • #2 07 Cze 2018 15:02
    master4789
    Poziom 4  

Był dziś serwisant i stwierdził, że kompresor jest do wymiany. Zamrażarkę włączył i tak sobie chodzi już dwie godziny a w komorze -7 czyli chyba za mało. Podobno po osiągnięciu jakiejś temperatury zamrażarka się wyłączy. Kompresor nagrzał się do ponad 80 stopni czy to normalne? Czy zamrażarka nie powinna się wyłączyć?

0
  • Pomocny post
    #3 07 Cze 2018 15:36
    jack63
    Poziom 42  

Bierz go za tyłek, niech poprawia!
    Prawdopodobnie jest dziura a sprężarka była niepotrzebnie wymieniona.
    Czy fohowiec sprawdzał szczelniść azotem z butli?
    Czy to jest sama zamrażarka, czy chłodziarko-zamrażarka?
    Nóż się kieszeni otwiera ... :cry:

0
  • CControls
  • #4 07 Cze 2018 16:11
    master4789
    Poziom 4  

Przepraszam ale nie doprecyzowałem mojego wpisu. Był i powiedział ze kompresor do wymiany ale nie wymienił go. Dopiero musi go zamówić i ma wrócić we wtorek. Stwierdził, że to kompresor na podstawie metalicznych dźwięków jakie wydawał i powiedział że układ jest raczej szczelny. Dotykał kratki z tyłu i sprawdzał jak się nagrzewa. Zamrażarkę kupiłem za 1200 a teraz za sam kompresor muszę zapłacić 500 zł bez kosztów wymiany.
    Teraz sobie przypominam coś na co wcześniej w trakcie użytkowania nie zwróciłem uwagi czyli taki dźwięk jakby w rurkach przepychało metalową kulkę.
    A ta temperatura ponad 80 stopni na kompresorze to normalne? Nie stwarza to możliwości pożaru jak mnie nie będzie w mieszkaniu?

To jest sama zamrażarka. Szczelności na tym etapie nie sprawdzał.

Teraz po ponad 3 godzinach od uruchomienia ma temperaturę -12 i kompresor rozgrzany do ok 84 stopni

0
  • Pomocny post
    #5 07 Cze 2018 17:32
    jack63
    Poziom 42  

Zorganizuj przeładunek towaru do innej zamrażarki i ją wyłacz. Z resztą i tak pewnie towar jest już rozmrożony, więc do kosza.
    Czy te "dziwne" dźwięki cały czas słychać?
    Jak stara jest zamrażarka?
    84 oC to nie jest katastrofa dla sprawnego układu podczas ochładzania od temp. pokojowej do tych min. -18.
    Jak możesz to zrób zdjęcie tabliczki znamionowej sprężarki i wklej do postu.
    500 za sprężarkę to sporo. Zależy jaką planuje Ci zainstalować.
    A szczelności nie sprawdza się ręką...
    Ps. Opisuj problem dokładnie, bo tak wprowadzasz czytających w błąd.

0
  • #6 07 Cze 2018 18:05
    master4789
    Poziom 4  

Towar już przewieziony bo zamrażarka od niedzieli stała wyłączona. Włączył ją dziś serwisant ok 13:00 mamy i po prawie 5 godzinach w zamrażarce jest -14.
    Te metaliczne dźwięki to on wychwycił i zwrócił mi na nie uwagę. Nie słychać ich cały czas są raczej okazjonalne i ja muszę się wsłuchiwać żeby wychwycić jakąś różnicę.
    Mówił coś o jakiejś płytce w kompresorze która może nie odbijać (czy jakoś tak) i przez to nie ma odpowiedniego ciśnienia.
    Ten test szczelności robi się w warunkach domowych? Powinienem go o to poprosić przed wymianą sprężarki?
    Jak zadzwonił do biura żeby sprawdzili cenę sprężarki to za oryginalną powiedzieli 570 zł. On powiedział, że to za dużo i że znajdzie sprężarkę za 500, która będzie pasować.
    W załączeniu zdjęcie tabliczki sprężarki.
    Beko FS225320 - nie utrzymuje temperatury

Dodano po 14 [minuty]:

Zapomniałem napisać zamrażarka ma trochę ponad 3 lata.

0
  • Pomocny post
    #7 07 Cze 2018 19:36
    jack63
    Poziom 42  

Daj jeszcze zdjęcie sprężarki z trochę więkzzej odległości tak aby było widać wchodzące do niej rurki.
    Popatrz na stronę
    https://www.bekoczesci.pl/beko-fs225320
    i ceny sprężarek..
    Osobiście tylko na podstawie dźwięków, trudno na odległość ocenić jakich, i to pojawiających się rzadko, nie proponowałbym wymiany sprężarki. Tym bardziej bez kontroli szczelności układu.
    Taką kontrolę powinien zrobić nawet gdy decyzja wymiany sprężarki jest "zaklepana" i to przed wylutowaniem rurek!
    Po co wymieniać sprężarkę gdy układ jest dziurawy???
    Jednak trzeba mieć narzędzia i butlę z azotem. Ta ostatnia jest ciężka.... wiec praktycznie żaden serwisant jej nie ma nawet w samochodzie. O ile w ogóle...
    Tak więc zorientuj się ile kosztuje nowa zamrażarka i oceń czy zaproponowana naprawa się Tobie opłaca.

0
  • #8 07 Cze 2018 20:47
    master4789
    Poziom 4  

Jutro zadzwonię do niego i zapytam czy sprawdzi szczelność przed wymianą. Wrzuciłem zdjęcie z większej odległości. Szkoda , że nie ma w niej jakiegoś wskaźnika poziomu tego czynnika w układzie.

Beko FS225320 - nie utrzymuje temperatury

0
  • #9 07 Cze 2018 20:57
    jack63
    Poziom 42  

master4789 napisał:
    Szkoda , że nie ma w niej jakiegoś wskaźnika poziomu tego czynnika w układzie.

Jal taki wymyślisz i opatentujesz, to będziesz bogaty.
    IMHO masz na to zerowe szanse...
    master4789 napisał:
    Jutro zadzwonię do niego i zapytam czy sprawdzi szczelność przed wymianą.

Sam jestem ciekaw odpowiedzi. Napisz co powiedział.
    Analizowałeś koszty?

0
  • #10 07 Cze 2018 22:03
    master4789
    Poziom 4  

Analizowałem koszty. Za nową zamrażarkę musiałbym dać ok 1100 zł. Naprawe mam za 500 więc jest dla mnie na granicy opłacalności. Poza tym nie wiem czy z nową nie będzie tak samo. Jak patrzyłem na nowe to żaden producent nie daje więcej niż 2 lata gwarancji. Teraz wszelkie zakupy elektroniki to loteria.

0
  • Pomocny post
    #11 07 Cze 2018 23:04
    zibi1971
    Specjalista AGD

Witam
    Jeśli układ jest sprawny temperatura sprężarki powinna oscylować od 50C do 65C. Nie spotkałem sprężarki na r600 aby miała 80C przy sprawnym układzie. Mi tez to wygląda na nieszczelność układu. Proponuję na początek napełnić układ i zobaczyć jak się zachowa lodówka.

0
  • #12 08 Cze 2018 18:10
    master4789
    Poziom 4  

Rozmawiałem dziś z serwisantem. Mówi że sprawdzanie azotem to tylko w instalacjach przemysłowych i że przy zwykłej lodówce ciśnienie azotu mogłoby uszkodzić rurki i gdyby to było rozszczelnienie układu to po 3 dniach stania nie chłodziłaby do -15. Po wymianie sprężarki daje 12 miesięcy gwarancji na sprężarkę i szczelność układu.

0
  • #13 08 Cze 2018 21:32
    jack63
    Poziom 42  

master4789 napisał:
    Mówi że sprawdzanie azotem to tylko w instalacjach przemysłowych i że przy zwykłej lodówce ciśnienie azotu mogłoby uszkodzić rurk

Pieprzy bzdury! Od czego jest reduktor przy butli???
    Jeżeli przyczyną uszkodzenia sprężarki był wyciek czynnika, to za jakiś czas padnie następna...

0
  • #14 08 Cze 2018 21:38
    master4789
    Poziom 4  

Pytanie tylko czy stanie się to ewentualnie w ciągu tych 12 miesięcy na które daje mi gwarancje czy później.

0
  • #16 09 Cze 2018 15:55
    master4789
    Poziom 4  

Wymianę mam za darmo bo w ubezpieczeniu mieszkania dorzucili wizyty fachowca gratis . Gdybym miał jeszcze płacić za wymianę to na pewno bym wolał kupić nową.

0
  • #17 20 Lip 2018 17:20
    master4789
    Poziom 4  

Witam.
    Chciałem tylko napisać, że naprawa się udała. Jakieś trzy tygodnie temu miałem wymieniony kompresor i jak na razie (odpukać) wszystko działa. Dzięki wszystkim za pomoc.

0