Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pistolet natryskowy Elpina -

03 Cze 2018 20:36 333 3
 • Poziom 3  
  Pistolet znalazłem przypadkowo na strychu, stary zakurzony. Z ciekawości go podpiąłem, buczał, ale moim zdaniem nie działał jak powinien. Rozkręciłem go , oczom ukazał się coś na kształt elektromagnesu? Nie wiem. Ogólnie myślałem że będzie tam mała sprężarka. Proszę wytłumaczcie mi na jakiej zasadzie działa ten pistolet, jak możliwie go naprawić ? Ogólnie proszę o pomoc w uruchomieniu . Dziękuję.
  Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
 • Poziom 32  
  Witam,
  Ten pistolet działa na zasadzie pompki jedno tłoczkowej do cieczy , która wprawiana jest w ruch przez kotwice elektromagnesu. Ilość cieczy i siłę tłoczenia reguluje się za pomocą pokrętła śruby regulacyjnej (tej ze sprężyną) . Szerokość strumienia i jakość rozpylania , dostęp do rozpylacza i zaworu zwrotnego jest od strony dyszy regulacyjnej. Budowa tego urządzenia bardzo zbliżona jest do zwykłego rozpylacza takiego jaki jest wykorzystywany w płynach do mycia szyb.
 • Poziom 3  
  Okej, czyli ta kotwica jak ją nazwałeś musi się ruszać, na takiej samej zasadzie jak atomizer. U mnie się nie rusza. Czy jakby prawowicie działało to ten elektroagnes rusza się i odbija automatycznie? Czy musimy go włączyć i rozłączać poprzez wyłącznik?
 • Poziom 32  
  Powinien sam przyciągać kotwicę a sprężyna odpychać.