Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rigol wprowadza nowy oscyloskop z autorskim przetwornikiem 10GSa/s : DS7000

NDN Warszawa 12 Cze 2018 21:26 4182 42
  • #31 12 Cze 2018 21:26
    electro
    Poziom 17  

leonow32 napisał:
    W niektórych byle dekoder RS232 kosztuje >500 EUR, więc sorry, ale chyba ktoś tu oszalał z cenami za licencje.

A do tego ten dekoder, np. w 1000Z to zabawka z którą nie wiele można zrobić(przynajmniej przy większej ilości danych), a już na pewno nie warto za to płacić, lepiej odłożyć na porządny analizator;). Jedyny plus to działanie w trybie "na żywo", a nie rejestracja/analiza, mi to akurat bardzo to się przydaje do rozpracowywania nieznanych transmisji. Nie wiem czy jest to stosowane w oscyloskopach ale fajne było by połaczenie oscyloskopu jako rejestratora, a sterowanie i obrabianie danych realizować już na komputerze.

• #32 12 Cze 2018 23:02
    max-bit
    Poziom 24  

To nie tylko bolączka Rigola
    Producenci wychodzą z założenia że oni nie rozwijają spec oprogramowania.
    A zaawansowany użytkownik użyje czegoś specjalistycznego np LabView etc...

• #37 13 Cze 2018 16:08
    zgierzman
    Poziom 17  

max-bit napisał:
    No jeszcze musze szukać nowości ...

Reklamy we flashu błyskające po oczach to raczej dla detalicznego odbiorcy. Hobbysty. Może kupi pod wpływem impulsu.
    Jeżeli ktoś szuka oscyloskopu do pracy, o konkretnych parametrach i niebagatelnej cenie, to i tak użyje wyszukiwarki.
    Niewielu jest chyba ludzi gotowych wydać równowartość przyzwoitego, choć używanego, samochodu tylko dlatego, że wieczorami bawi się w elektronikę, a na pierwszej stronie witryny wpadła mu w oko zajawka o nowince.

• #38 14 Cze 2018 07:42
    leonow32

Poziom 29  

zgierzman napisał:
    max-bit napisał:
    No jeszcze musze szukać nowości ...

Reklamy we flashu błyskające po oczach to raczej dla detalicznego odbiorcy. Hobbysty. Może kupi pod wpływem impulsu.
    Jeżeli ktoś szuka oscyloskopu do pracy, o konkretnych parametrach i niebagatelnej cenie, to i tak użyje wyszukiwarki.

Kolega chyba nie wie co mówi. Najpierw NDN zrobił tu zajawkę wielkiej premiery, a teraz cisza. Wszyscy się spodziewali jakichś filmów i recenzji (chociażby jak w przypadku RTB2004 https://www.youtube.com/watch?v=BlsPaAF6Zuk) skoro to pierwszy nowy oscyloskop Rigola od kilku lat, a tu nic. Reklama jest dźwignią handlu i nie ma znaczenia czy to rynek profesjonalny czy amatorski i klient nie kupi towaru, jeśli nie będzie o nim wiedział. Na rigol.com.pl do dziś nie ma słowa o serii 7000, a na ndn.com.pl jest tylko mały boxik pod menu, który prowadzi do informacji, o których wiedzieliśmy już przed premierą. W dodatku wciąż nie ma cennika wszystkich modeli i opcji. Uważasz, że profesjonalista wyda 40000 PLN netto na podstawie tak zaprezentowanej oferty?

Z tego co wiem szef już zamówił RTB2004, więc nowego Rigola i tak nie kupimy, ale jakby NDN chciał trochę nagłośnić temat to mogę wypożyczyć ten sprzęt, napisać recenzje i wrzucić na moją stronę oraz elektrodę.

• #39 14 Cze 2018 20:21
    TechEkspert
    Redaktor

To jest bardzo dobry pomysł, mając praktyczną wiedzę oraz RTB2004 możesz przygotować ciekawą recenzję/test/porównanie i skonfrontować ją w dyskusji, która pojawi się w temacie.

Pytanie czy @NDN Warszawa mógłby udostępnić Ci sprzęt do testu.

• #40 16 Cze 2018 18:10
    zgierzman
    Poziom 17  

leonow32 napisał:
    Najpierw NDN zrobił tu zajawkę wielkiej premiery, a teraz cisza. Wszyscy się spodziewali jakichś filmów i recenzji

Zaraz, zaraz, jakiej wielkiej premiery? Niczego takiego nie obiecywali. Napisali "Premiera : 12 czerwca - wtedy przedstawimy więcej szczegółowych danych wraz z cenami" i tak się stało. Pojawił się w ofercie oscyloskop z ceną i (zapewne) obszerniejszą tabelką danych technicznych. Co zapowiedzieli, to zrobili.

A że użytkownicy spodziewali się fajerwerków...

Poza tym, w rzetelne recenzje przedstawiane przez byle sprzedawcę raczej nie wierzę.
    Nie wydaje mi się, żeby sprzedawca czegokolwiek (pralki, samochodu czy oscyloskopu) uczciwie napisał: sprzęt ma kilka niedoróbek, może kolejne wersje to naprawią, kilka funkcji nie działa tak jak powinno, a program wiesza się od czasu do czasu.
    Już bardziej wiarygodny jest brak recenzji.

Raczej szukałbym opinii na niezależnych forach.

A na koniec - kupowanie tak skomplikowanego produktu zaraz po premierze, to jednak ryzyko.
    W sofcie na pewno jest sporo bugów, które pewnie znikną po kolejnych upgade'ach , ale i w hardware może być coś do poprawki. I dopiero płyta główna rev. 1.78 będzie OK.

leonow32 napisał:
    Na rigol.com.pl do dziś nie ma słowa o serii 7000, a na ndn.com.pl jest tylko mały boxik pod menu

W nawiązaniu do powyższej tezy, na miejscu dystrybutorów też bym się na razie za bardzo nie przechwalał tym sprzętem. Rzetelny dystrybutor pewnie wie, że jest to późna wersja beta, która poszła do ludzi. Producent pomyślał: "sypną się skargi, będziemy radzić". Ale dlaczego dystrybutor ma brać za to w skórę?
    Bo jak ktoś znajdzie wadę w sprzęcie, to nie zgłosi się z pretensjami do Rigola, tylko do NDN.

• #41 17 Cze 2018 10:01
    max-bit
    Poziom 24  

NDN niech robi co chce w sumie ich biznes.
    Chcą sprzedawać to ... nie chcą to ... nie.

Uważam że ten Rigol to może być taka wersja beta ja nie mówię że to zły oscyloskop ale to wg mnie produkt testowy.
    Ja bym się wstrzymał z jego zakupem niech to się przegryzie pojawią sie nie zależne testy (na YT)
    I będziemy widzieć co może a co nie.
    Wtopy nie tylko pojawiają się firmom chińskim.
    Łatwo jest wydać kilka tyś $ a później e... a...

Dodano po 2 [godziny] 20 [minuty]:

No to YT już troszkę pokazuje :
    - Pomiar Czasu narastania

Link

Wynik 700ps czyli OK na to pasmo
    - troszkę szerszy przegląd

Link

I cały przegląd filmików

Link

• #42 17 Cze 2018 10:41
    TechEkspert
    Redaktor