Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Poszukuję] Komputera do Minecraft'a oraz do nagrywania

04 Cze 2018 14:02 375 7
  • Poziom 3  
    Dzień Dobry, poszukuję komputera lub laptopa do 3000zł/3100.
    Komputer/laptop ten powinien pozwalać na nagrywanie Minecraft'a w 60fps'as co najmniej .Chciałbym żeby nie lagował. W budżet nie trzeba wliczać Pamięci RAM, bo już ją posiadam

Najbardziej Pomocne dla mnie będą linki lub załączniki

Z góry Dziękuję za szybkie odpowiedzi : )
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj.
    Jaki RAM posiadasz, że nie trzeba pamięci wliczać? Potrzebna jest pamięć DDR4.
    Czy do komputera potrzebujesz monitor, czy jakiś posiadasz?
    Czy do komputera potrzebny Ci system (do nowego będzie raczej potrzebny Windows 10), czy posiadasz?
    Windows 8.1 nie jest wspierany na nowszych platformach, więc będziesz musiał się zainteresować wufuc, albo wyłączyć automatyczne aktualizacje (i ewentualnie pozbyć się jednej, która Ci przypomina cały czas, jaki to jesteś niedobry, że nie chcesz najcudowniejszego i najnowszego systemu MS kupić do nowego komputera).

Po krótkim wstępie - reszta może wyglądać tak:
    - Core i5 8400
    - MSI B360 PRO-VDH
    - Twój RAM 16GB DDR4 (najlepiej, gdyby był to RAM DDR4-2666, może być też szybszy - zwolni do takiego ustawienia, ostatecznie DDR4-2400 też może być, a DDR4-2133 też powinien zadziałać).
    - Do Minecrafta bym z kartą graficzną nie szalał, zdaje się że GTX 1050 byłby grubo ponad rekomendowane wymagania, ale z dużym budżetem można i GTX1060 kupić. GTX1050Ti celowo pominąłem, gdyż moim zdaniem nie jest opłacalny. Jeśli to będzie komputer również do innych gier niż Minecraft to może być GTX1060 (dobór między 3GB a 6GB pozostawię Koledze w zależności od potrzeb i budżetu).
    - Dysk HDD - Toshiba P300, 1TB, 2TB czy ile uznasz za stosowne
    - Dysk SSD - np GoodRAM IRDM 240GB
    - Zasilacz - na przykład Be Quiet System Power 9 400W, Thermaltake Smart SE 530W (może być i 430W, ale jest często droższy od wersji 530), Corsair CX450
    - Napęd DVD - jeśli potrzebny - np LG GH24NSD1, ale to właściwie mało krytyczny element
    - Obudowa - wedle uznania - ja zaproponuję tanią Regnum RG1.
  • Poziom 3  
    Dziękuję za tę konfigurację
    Jeżeli chcesz pozdrowię cię na moim filmie ?
  • Poziom 25  
    ja chce:D dt1 dobrą konfiguracje podał. Co do grafiki to jest droga. UHD Intel® 630 powinna dać sobie radę z minecraftem >100fps i nagrywaniem na YT. https://www.youtube.com/watch?v=rt7D2aEudTk Nie wiem co się stanie jak zaczniesz streemować. Nigdy tego nie robiłem :) nie wiem jak się przekłada na grafikę.
    gorad napisał:

Pewnie, dzięki, będzie mi miło. Jak złożysz wszystko daj znać jak Ci to działa. Jak będziesz się chwalił komputerem na filmiku - to też możesz podrzucić tutaj link do niego, chętnie zobaczę, jak Ci zestaw wyszedł ;)
  • Poziom 3  
    bloodyman napisał:
    ja chce:D dt1 dobrą konfiguracje podał. Co do grafiki to jest droga. UHD Intel® 630 powinna dać sobie radę z minecraftem >100fps i nagrywaniem na YT. https://www.youtube.com/watch?v=rt7D2aEudTk Nie wiem co się stanie jak zaczniesz streemować. Nigdy tego nie robiłem :) nie wiem jak się przekłada na grafikę.

Oczywiście że Cię pozdrowie na moim filmie : ) mój kanał to : https://www.youtube.com/channel/UCj__a-J8cdU9lf1TOKqyeHw
    Jakby co to będę się rozwijał na tym kanale coraz lepiej i jeżeli nie zapomnę, to pod każdym filmem dam linka do twojego kanału, dzięki serdeczne.

Dodano po 6 [minuty]:

dt1 napisał:
    gorad napisał:

Pewnie, dzięki, będzie mi miło. Jak złożysz wszystko daj znać jak Ci to działa. Jak będziesz się chwalił komputerem na filmiku - to też możesz podrzucić tutaj link do niego, chętnie zobaczę, jak Ci zestaw wyszedł ;)
    Na pewno zrobię filmik :D Dzięki za zestaw, pozdrowię Cię na filmiku oraz jeżeli dasz link do swojego kanału - jeżeli jakiś masz - to czemu by nie dać go w opisie. Dzięki wielkie, ja też jestem ciekawy jak ten sprzęt zadziała, dam znać linkiem tutaj :D )