Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Laptop MSI GV62 7RC - niedziałający klawisz po zalaniu

Mad Grandpa 04 Cze 2018 19:38 228 11
  • #1 04 Cze 2018 19:38
    Mad Grandpa
    Poziom 2  

Witam.

Godzinę temu zalałem swojego laptopa piwem. Niby nic się nie stało, włączyła mi się szybka reakcja i pobiegłem po ręczniki bla bla bla.
    Po chwili sprawdziłem, czy wszystko działa. Tutaj zaczyna się cała historia: wszystko działa, jedynie klawisz "e". Próbowałem go wysuszyć, nawet go wyciągnąłem i wytarłem delikatnie ręcznikiem. Jednak nic nie pomogło.
    Teraz laptop suszy się na słońcu, może to pomoże.
    Piwo nie dostało się nigdzie indziej, jedynie na klawiaturę. Pewnie byłem szczęściarzem, że chociaż reszta działa.
    Teraz zadam klasyczne pytania:
    - Czy mogę go jakoś wysuszyć/naprawić/wymienić?
    - Czy da się go odratować innym sposobem (nie wymienionym powyżej)?
    - Co jeszcze mogę zrobić, aby mieć pełny portfel?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

P.S: Klawiatury nie da się wyjąć, jedynie klawisze. Jest ona wbudowana w obudowę laptopa.

0 11
  • #2 04 Cze 2018 20:22
    Sniezynka
    Poziom 26  

Witam,
    Jedynie serwis a do tego czasu nie uruchamiać wyjąć baterię.

0
  • #3 04 Cze 2018 20:24
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

Mad Grandpa napisał:

Czy po wyjęciu felernego klawisza masz dostęp do membran? Jeżeli nie, to musiałbyś zdjąć górną obudowę, rozkręcić klawiaturę i umyć membrany z resztek piwa. Jeżeli to nie pomoże, to uszkodzona może być elektronika klawiatury, i tutaj jedyną opcją byłoby wymienienie całego górnego panelu razem z klawiaturą.

0
  • #4 04 Cze 2018 20:34
    Mad Grandpa
    Poziom 2  

Kraniec_Internetów napisał:
    Mad Grandpa napisał:

Czy po wyjęciu felernego klawisza masz dostęp do membran? Jeżeli nie, to musiałbyś zdjąć górną obudowę, rozkręcić klawiaturę i umyć membrany z resztek piwa. Jeżeli to nie pomoże, to uszkodzona może być elektronika klawiatury, i tutaj jedyną opcją byłoby wymienienie całego górnego panelu razem z klawiaturą.

Po wyjęciu klawisza całość wygląda jak w załączniku.

0
  • #5 04 Cze 2018 20:41
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

No to niestety. To białe to jedna z 3 warstw folii tworzących membranę. Prawdopodobnie między warstwy folii wlało się piwo, które uniemożliwia poprawny styk. Trzeba całość rozkręcić własnoręcznie, lub zanieść do serwisu. Usługa nie powinna dużo kosztować, a i części zamiennych raczej nie trzeba.

0
  • #6 05 Cze 2018 15:03
    Mad Grandpa
    Poziom 2  

Cóż, dziękuję za pomoc. Najpierw spróbuję pobawić się w mechanika, to i tak zastępczy komputer.

Dodano po 15 [godziny] 56 [minuty]:

Tak na koniec powiem śmieszne zakończenie tej historii:

Nie panikując odstawiłem laptopa na słońce na około 13 godzin (został zostawiony otawrty na noc, jedynie na biurku). Gdy wróciłem z pracy, litera "e" już działała.

Morał jest taki, że nie trzeba od razu nic reperować. Wystarczy tylko szybka reakcja i cierpliwość, a ciepłe wiosenne słoneczko odratuje ci kilku tysiakowy sprzęt.

Więc moją recepcją na zalanie komputera będzie teraz:

- Szybko biegnij po ręczniki papierowe, ręcznik bądź chusteczki,

- Wyłącz zasilanie i wysusz piwo,

- Natychmiastowo po tym odwróć laptopa do góry nogami i (bardzo leciutko i co chwila) nim potrząsaj (na około 20 minut, póki ciecz nie będzie wypływać),

- Upewnij się, że ciecz nie dostała się nigdzie indziej niżeli do klawiatury (między innymi sprawdź porty!!!),

- Jeżeli nie to po ok. godzinie możesz włączyć komputer i sprawdzić, czy wszystko działa (klawisze, wiatrak, system),

- Jeżeli masz niedziałający klawisz/e, to nie panikuj i go wyciągnij. Wytrzyj resztki napoju i przetrzyj środek,

- Odstaw laptop na słońcu na dzień, później sprawdź stan laptopa.

Uwaga: Podziałało narazie jedynie na mnie!

0
  • #7 05 Cze 2018 15:51
    Sniezynka
    Poziom 26  

Nie chcę być złym prorokiem ale taki sprzęt (po zalaniu ) kiedy trafia do mnie to już niestety, nic się zrobić nie da ciecz która dostaje się na płytę robi takie spustoszenia że tylko wymiana.

0
  • #8 05 Cze 2018 15:57
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

Sniezynka napisał:
    Nie chcę być złym prorokiem ale taki sprzęt (po zalaniu ) kiedy trafia do mnie to już niestety, nic się zrobić nie da ciecz która dostaje się na płytę robi takie spustoszenia że tylko wymiana.

Ale tutaj nie działa tylko jeden klawisz, reszta jest sprawna :)

0
  • #9 05 Cze 2018 16:12
    Sniezynka
    Poziom 26  

Słuchałam opowieści klientów na temat laptopów które naprawiałam.
    Laptop zalany nie działały np 3 klawisze , wysuszony wszystko Ok.
    Trafia do naprawy po 6-8miesiącach z niedziałającym touchpad -em lub problem z USB.
    Demontujesz i widzisz skorodowana płytę w 2-3 miejscach szczególnie układy mają wykwity i złącza.
    Diagnoza nie ma do czego lutować bo padów brak.
    Takie jet moje doświadczenie w tej sprawie i tyle.

0
  • #11 05 Cze 2018 16:41
    Sniezynka
    Poziom 26  

Ja używam rożnych kąpieli w zależności czym było zalane niekiedy również dochodzi lakierowanie płyty.

0
  • #12 21 Cze 2018 13:23
    Mad Grandpa
    Poziom 2  

Cóż, byłem u fachowca. Przeczyścił urządzenie i wszystko powinno działać jak należy. Na wszelki wypadek jeszcze mam dwu letnią gwarancję na sprzęt.

Dziękuję za wszystkie rady, zamykam temat.

0