Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

chevrolet aveo - pozycyjne nie działają

04 Cze 2018 21:19 426 14
  • Poziom 3  
    Po zamontowaniu sterownika zamka centralnego do aveo 2009 hatchback, światła mijania świecą. Problem jest z pozycyjnymi. Lewa w ogóle nie świeci, a prawa świeci ale bardzo słabo. W środku auta radio podświetlone jest normalnie, ale pod radiem pokrętło dmuchawy z lewej strony jest podświetlone słabo, a już z prawej strony jest normalnie. Wszystkie te dolegliwości pojawiły się po zamontowaniu sterownika.
  • Poziom 36  
    Albo ktoś namieszał w instalacji podczas jego podłączania.
    Centralny dobrze działa ? Sygnalizuje otw/zam kierunkowskazami lub pozycyjnymi ?
    Wypnij wtyczkę centralnego i zobacz czy pozycje wrócą.
  • Poziom 3  
    Po odpieciu od zasilania sterownika nic sie nie zmienia. Sam sterownik działa tak jak powinien. Jest taka opcja,że to jakiś bezpiecznik się przepalił ?

Dodano po 1 [minuty]:

Dodam, że wszystko robiłem tak jak w poradniku na yt ... otwarcie samochodu symbolizuje mrugnięcie kierunkowskazami jak i zamknięcie również.
  • Poziom 36  
    Nie znam poradnika na yt...
    Posprawdzaj miejsca gdzie robiłeś i podłączałeś sterownik, czy wszystko -kostki/wtyczki/piny- jest wpięte jak należy.
    Nie zasilanie, a całą centralkę.
    Zasilanie dawałeś ze skrzynki bezpieczników ?
    Nie wiem co tam jeszcze można zepsuć, zrobić zwarcie > bezpieczniki, wyjąć bezpiecznik ?
    https://www.autocats.ws/manual/chevrolet/tis0...documents_2009/Aveo/ewd-lhdt/9T2_5_12.pl.html 3 rozdział, bezpieczniki ef8 i 9. Jest na nich napięcie ? Żarówką sprawdzaj, nie miernikiem.
    Podświetlenie tablicy, to "lewa strona", też nie świeci ? Byłby zbieg okoliczności gdyby przerwał się przewód do klapy w przelotce i robił zwarcie.
  • Poziom 3  
    Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są ok. Z tyłu wszystko jest podświetlone. Tylko ta lewa lampka od pozycyjnych nie działa.
  • Poziom 36  
    Mógłbyś precyzyjniej się wyrażać ?
    Pozycji nie ma tylko z lewego przodu ?
    Żarówkę sprawdzałeś ?
    Jeśli jest dobra, to czego jej brakuje, plusa czy minusa ?
  • Poziom 3  
    Ok, nie działa pozycyjna lewa przednia tylko. Prawa świeci. W środku kabiny pod radiem niektóre podświetlone elementy są słabiej podświetlone niż inne. Jutro postaram się wyjąć żarówki z pozycyjnych i sprawdzić je.

Dodano po 27 [minuty]:

Przed chwilą na innym forum przeczytałem temat sprzed paru lat. U faceta nie była wogóle podświetlona deska rozdzielcza i tylne pozycyjne. Pomogło mu wymienienie przekaźnika R3. Tylko, że gdzie on jest w aveo 2009 hatchback ?
  • Poziom 36  
    U ciebie żarówki pozycyjne zasilane są z jednego przekaźnika. Chcesz to się pytaj w tamtym temacie, lub skorzystaj z linka z którego prawdopodobnie i tak korzysta tamte forum. Szukasz dziury w całym, nie znając stanu żarówek.
  • Poziom 3  
    Ok, wymieniłem żarówki pozycyjne i już działają. Ale oświetlenie pod radiem nie i przycisk od awaryjnych tez nie jest podświetlony.
    https://www.youtube.com/watch?v=x6kWXaojLJQ&t=25s Zrobiłem tak jak on w 16:16 żeby kierunki działały podczas otwieranie i zamykanie auta z pilota. Ta wiązka podłączana jest do przycisku awaryjnego. Czy te dwa kabelki podkradły prąd i temu mi się pod radiem nie świeci ?

Dodano po 18 [minuty]:

Albo parę lampek się przepaliło tam.
  • Poziom 3  
    PITERRR napisał:
    To jest złe podłączenie podpinamy się osobno pod lewy i prawy kierunkowskaz. Takie filmiki czasem wprowadzają w błąd tym bardziej jak podpina to amator.

Ale ja się podpiąłem osobno. Do kierunkowskazów były dwa kabelki idące ze sterownika. I jeden podłączyłem pod jeden kabel ze złączki a drugi kabelek do drugiego kabelka ze złączki. Przy otwieraniu i zamykaniu kierunki działają tak jak powinny
  • Poziom 3  
    Żarówki były przepalone.