Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

chevrolet aveo - pozycyjne nie działają

04 Cze 2018 21:19 753 14
 • Poziom 4  
  Po zamontowaniu sterownika zamka centralnego do aveo 2009 hatchback, światła mijania świecą. Problem jest z pozycyjnymi. Lewa w ogóle nie świeci, a prawa świeci ale bardzo słabo. W środku auta radio podświetlone jest normalnie, ale pod radiem pokrętło dmuchawy z lewej strony jest podświetlone słabo, a już z prawej strony jest normalnie. Wszystkie te dolegliwości pojawiły się po zamontowaniu sterownika.
 • Poziom 43  
  Witam. Źle podpięty sterownik zamka centralnego.
 • Poziom 38  
  Albo ktoś namieszał w instalacji podczas jego podłączania.
  Centralny dobrze działa ? Sygnalizuje otw/zam kierunkowskazami lub pozycyjnymi ?
  Wypnij wtyczkę centralnego i zobacz czy pozycje wrócą.
 • Poziom 4  
  Po odpieciu od zasilania sterownika nic sie nie zmienia. Sam sterownik działa tak jak powinien. Jest taka opcja,że to jakiś bezpiecznik się przepalił ?

  Dodano po 1 [minuty]:

  Dodam, że wszystko robiłem tak jak w poradniku na yt ... otwarcie samochodu symbolizuje mrugnięcie kierunkowskazami jak i zamknięcie również.
 • Poziom 38  
  Nie znam poradnika na yt...
  Posprawdzaj miejsca gdzie robiłeś i podłączałeś sterownik, czy wszystko -kostki/wtyczki/piny- jest wpięte jak należy.
  Nie zasilanie, a całą centralkę.
  Zasilanie dawałeś ze skrzynki bezpieczników ?
  Nie wiem co tam jeszcze można zepsuć, zrobić zwarcie > bezpieczniki, wyjąć bezpiecznik ?
  https://www.autocats.ws/manual/chevrolet/tis0...documents_2009/Aveo/ewd-lhdt/9T2_5_12.pl.html 3 rozdział, bezpieczniki ef8 i 9. Jest na nich napięcie ? Żarówką sprawdzaj, nie miernikiem.
  Podświetlenie tablicy, to "lewa strona", też nie świeci ? Byłby zbieg okoliczności gdyby przerwał się przewód do klapy w przelotce i robił zwarcie.
 • Poziom 4  
  Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są ok. Z tyłu wszystko jest podświetlone. Tylko ta lewa lampka od pozycyjnych nie działa.
 • Poziom 38  
  Mógłbyś precyzyjniej się wyrażać ?
  Pozycji nie ma tylko z lewego przodu ?
  Żarówkę sprawdzałeś ?
  Jeśli jest dobra, to czego jej brakuje, plusa czy minusa ?
 • Poziom 4  
  Ok, nie działa pozycyjna lewa przednia tylko. Prawa świeci. W środku kabiny pod radiem niektóre podświetlone elementy są słabiej podświetlone niż inne. Jutro postaram się wyjąć żarówki z pozycyjnych i sprawdzić je.

  Dodano po 27 [minuty]:

  Przed chwilą na innym forum przeczytałem temat sprzed paru lat. U faceta nie była wogóle podświetlona deska rozdzielcza i tylne pozycyjne. Pomogło mu wymienienie przekaźnika R3. Tylko, że gdzie on jest w aveo 2009 hatchback ?
 • Poziom 38  
  U ciebie żarówki pozycyjne zasilane są z jednego przekaźnika. Chcesz to się pytaj w tamtym temacie, lub skorzystaj z linka z którego prawdopodobnie i tak korzysta tamte forum. Szukasz dziury w całym, nie znając stanu żarówek.
 • Poziom 4  
  Ok, wymieniłem żarówki pozycyjne i już działają. Ale oświetlenie pod radiem nie i przycisk od awaryjnych tez nie jest podświetlony.
  https://www.youtube.com/watch?v=x6kWXaojLJQ&t=25s Zrobiłem tak jak on w 16:16 żeby kierunki działały podczas otwieranie i zamykanie auta z pilota. Ta wiązka podłączana jest do przycisku awaryjnego. Czy te dwa kabelki podkradły prąd i temu mi się pod radiem nie świeci ?

  Dodano po 18 [minuty]:

  Albo parę lampek się przepaliło tam.
 • Poziom 43  
  To jest złe podłączenie podpinamy się osobno pod lewy i prawy kierunkowskaz. Takie filmiki czasem wprowadzają w błąd tym bardziej jak podpina to amator.
 • Poziom 4  
  PITERRR napisał:
  To jest złe podłączenie podpinamy się osobno pod lewy i prawy kierunkowskaz. Takie filmiki czasem wprowadzają w błąd tym bardziej jak podpina to amator.

  Ale ja się podpiąłem osobno. Do kierunkowskazów były dwa kabelki idące ze sterownika. I jeden podłączyłem pod jeden kabel ze złączki a drugi kabelek do drugiego kabelka ze złączki. Przy otwieraniu i zamykaniu kierunki działają tak jak powinny
 • Poziom 43  
  To sprawdź te żarówki co nie świecą?
 • Poziom 4  
  Żarówki były przepalone.
 • Poziom 43  
  Zawsze trzeba najpierw sprawdzić czy żarówki są nie przepalone, bo potem szukać usterki. Bo potem tylko szukanie niepotrzebne.