Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Peugeot 307 1.6 benz - nie odpala,nie działa szyby,nadmuch,wycieraczki, spryskiw

mruko 04 Cze 2018 22:52 642 18
  • #1 04 Cze 2018 22:52
    mruko
    Poziom 11  

Witam!
    Proszę o pomoc w naprawie Peugeot 307 1,6 benz rok 2003, auto podczas jazdy zgasło i już nie odpala. Lewa szyba jak była otwarta tak została, nie działa nadmuch, szyby, wycieraczki spryskiwacze, światła mijania i drogowe. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki są dobre, jedyne co to brak napięcia na F2 F1 zaznaczone na rysunku.
    Pompa paliwowa rusza po przekręceniu stacyjki, ale nie ma napięcia na cewce nawet gdy rozrusznik kręci. Działa centralny zamek.
    Moje pytania są następujące: Czy w bsi spaliły się ścieżki i nie ma napięcia na bezpiecznikach i dalej może na elektronikę bsi jak widać na załączonym rysunku.
    Czy kupić używane bsi o tych samych numerach i czy da radę wymienić pamięć, czy można całą płytkę tą zieloną z pamięcią?
    Czy kupić zestaw kluczyk, bsi i ecu i czy muszą być te same numery co stare czy mogą być inne tylko żeby silnik pasował?
    Za kilka dni będę miał interfejs z programem Lexia co mam sprawdzić na początku.
    Jestem elektronikiem hobbystą i mam trochę czasu więc chcę uruchomić ten samochód. Dzięki za pomoc.

Peugeot 307 1.6 benz - nie odpala,nie działa szyby,nadmuch,wycieraczki, spryskiw

Moje bsi
    Peugeot 307 1.6 benz - nie odpala,nie działa szyby,nadmuch,wycieraczki, spryskiw
    Płytka z elektroniką.

0 18
  • #2 05 Cze 2018 12:57
    ziolek13
    Poziom 10  

Witam. Ostatnio miałem podobny problem z moim peugeotem. Bsi jest zablokowany stąd takie zachowanie auta. Bez przewodu nic nie działasz. U mnie zablokowało komputer silnika. Mechanik wymienił jeden element który blokował odpalenie auta. Potem przyuczył bsi i auto jeździ do dziś. Teraz też czekam za lexia żeby samemu muc coś zrobić. Pozdrawiam

0
  • #3 05 Cze 2018 16:03
    mruko
    Poziom 11  

Co wymienił mechanik, nie wiadomo?
    Może to i zablokowane bsi, ale na tych bezpiecznikach z schematu wychodzi że napięcie powinno być zawsze.
    Czekam na kabel nadal.

0
  • #5 06 Cze 2018 15:17
    mruko
    Poziom 11  

Na tych bezpiecznikach jest napięcie, dlatego moje podejrzenie że jest przerwa w zasilaniu, zakładając że bsi jest zrobione tak jak na rysunku.

0
  • #6 14 Cze 2018 11:10
    mruko
    Poziom 11  

Dzisiaj podłączyłem Diagboxa był błąd przejściowy układzie kierowniczym "informacja o prędkości pojazdu. Zwarcie do plusa lub przerwa". Po wykasowaniu żaden kalkulator nie ma błędów. Auto jest w trybie economy i nie uruchamia się. W chwili wolnej muszę sprawdzić iskrę na świecach i wtryskiwacze, przez diagboxa, chyba że ktoś proponuje coś innego.

0
  • #7 14 Cze 2018 22:06
    kamiloskop
    Poziom 22  

Jak masz Economy to go nie odpalisz.

Moderowany przez ociz:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

"Economy mode" to tylko słaby akumulator.

0
  • #8 15 Cze 2018 06:01
    Ireneo
    Poziom 40  

Economy aktywuje się po czasie i wyłącza odbiorniki typu dmuchawa,szyby.Auto sprawne powinno odpalić mimo napisu economy.Wejdź w bsi zobacz w parametrach vin,klucze,zezwolenie.Zdejmij na chwilę klemę eco zniknie i szybę zamkniesz.Ale i tak nie odpalisz.

0
  • #9 19 Cze 2018 16:27
    mruko
    Poziom 11  

Dzisiaj znowu podłączyłem interfejs. Uwagę moją zwróciło : "klucz 1 i 2 niezsynchronizowane". Mam dwa klucze jeden z pilotem drzwi normalnie zamykają się i otwierają, ale żaden kluczyk nie odpala. Zezwolenie ECU -jest. Vin odczytuje, Tryb economy jest cały czas mimo zdjęcia klemy i robienia resetu bsi. Poniżej zrzuty może ktoś podpowie co dalej.

0
  • #10 19 Cze 2018 19:47
    seat21
    Poziom 25  

parametry rozruchu wyglądają ok, twoja uwaga tyczy się pilotów ,szukaj zasilań może bsm padło

0
  • #11 19 Cze 2018 21:33
    mruko
    Poziom 11  

Przez PP2000 zrobiłem test cewki napięcie dochodzi, jak podłącze diodę świecąca to widać jak delikatnie mruga więc kluczowanie jest, ale przy teście wtryskiwaczy cisza, nie słychać żadnego.
    Mam pytanie jakie są objawy jak nie działa immo w Peugotach?

0
  • #12 21 Cze 2018 09:29
    mruko
    Poziom 11  

Wykręciłem świece robiąc test cewek przez PP widać że iskra jest, ale przy teście wtryskiwaczy cisza, Wtryskiwacze sprawdziłem wszystkie sprawne, kable sprawdzone.
    Sterownik odczytuje wszystkie temperatury inne testy też są pozytywne, nie chodzi wentylator na niskich obrotach, ale to wina chyba rezystora.
    Chyba padł sterownik silnika, czy jak wymienię na inny przy parowaniu będzie potrzebny PIN CODE. Pytam bo nie zajmuję się normalnie naprawą samochodów tym bardziej z PSA w domu mam 2 renówki, tego Peugeota pomagam naprawić koledze.

Poniżej screen, że nic nie blkokuje

0
  • #13 21 Cze 2018 10:19
    seat21
    Poziom 25  

może najpierw sprawdż zasilania wtryskiwaczy czy dochodzi nadal bardzjei obstawiam bsm

0
  • #14 21 Cze 2018 19:49
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Nie kombinować, kontrolką sprawdzić zasilanie na bezpieczniku F15. Jeśli jest, powinno być zasilanie na pozostałych. Można podać do testu dodatkowe zasilanie na bezpieczniki, auto powinno odpalić. Wtedy trzeba znaleźć miejsce uszkodzenia wiązki.

0
  • #15 21 Cze 2018 20:54
    piotrekwoj1
    Poziom 36  

Jakie kalkulatory wykrywa Ci PP?

0
  • #16 22 Cze 2018 22:22
    mruko
    Poziom 11  

BSI, wyświetlacz wielofunkcyjny,zestaw wskaźników, poduszki powietrznej, moduł przekaźników pod kierownicą, kalkulator sterujący silnikiem, kalkulator ABS i ESP,
    Układ kierowniczy z wspomaganiem.
    Dzisiaj zgodnie z radami skupiłem się na bsm, odkryłem że napięcie na cewkę i wtryskiwacze (bezpieczniki F2 i F15) jest tylko przez 4s jak chodzi pompa paliwa, później nawet jak kręcę rozrusznikiem nie ma napięcia.
    Mimo że PP nie pokazywał błędu sprawdziłem czujnik położenia wału wg Autodaty powinien mieć 460Ω, niestety ma przerwę, czy to może być główna przyczyna czy jedna z wielu?
    Jeżeli czujnik jest zły to czemu PP nie zgłosił, czy tylko zgłasza zwarcie?
    Zamówiłem czujnik w poniedziałek założę.

Dodano po 12 [minuty]:

Koledzy a co oznacza "wysterowanie przekaźnika zasilania - nieaktywny"

0
  • #17 22 Cze 2018 23:08
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

No widzisz, pomyślałeś i auto naprawisz.

mruko napisał:
    wysterowanie przekaźnika zasilania - nieaktywny
    Dokladnie to, że przekaźnik nie jest wysterowany, możliwe, że auto nie widzi obrotów silnika. Reszta pewnie sprawna skoro masz
    mruko napisał:
    napięcie na cewkę i wtryskiwacze (bezpieczniki F2 i F15) jest tylko przez 4s jak chodzi pompa paliwa

0
  • #18 28 Cze 2018 14:53
    mruko
    Poziom 11  

Dzięki wszystkim za pomoc, uszkodzony czujnik położenia wału, auto działa. Szkoda tylko że PP nie pokazuje ani nie diagnozuje tak ważnej rzeczy.

0
  • #19 28 Cze 2018 14:54
    mruko
    Poziom 11  

Dzięki wszystkim za pomoc, uszkodzony czujnik położenia wału, auto działa. Szkoda tylko że PP nie pokazuje ani nie diagnozuje tak ważnej rzeczy.

Dodano po 1 [minuty]:

Uszkodzony czujnik położenia wału

0