Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie dźwięku telewizora grundig to wieży Panasonic

05 Cze 2018 09:35 771 10
  • Poziom 3  
    Witam moi Drodzy,

Mam problem z podłączeniem telewizora Grundig to wieży. Chodzi mi o to żeby dźwięk z telewizora przechodził przez wieżę. Po konsultacji ze sprzedawcą polecono mi kupić adapter jack chinch stereo (taki jak na zdjeciu) i podlaczyc do wieży ( w miejscu AUX in ) i do telewizora do wejscia słuchawkowego. Niestety jak załączam wieżę w trybie AUX i telewizor dźwięk niestety nie przechodzi przez wieżę.

Czy możecie pomóc w tej kwestii? Nie bardzo wiem co robię źle?

Dodam tylko że mam również podpiętego laptopa przez kabel HDMI do tego telewizora i kiedy włączam laptopa to dzwięk pięknie przechodzi przez telewizor. Mam nadzieję że to nie koliduje w jakiś sposób

Będę wdzięczna za wszelkie porady:-)

Podłączenie dźwięku telewizora grundig to wieży PanasonicPodłączenie dźwięku telewizora grundig to wieży PanasonicPodłączenie dźwięku telewizora grundig to wieży PanasonicPodłączenie dźwięku telewizora grundig to wieży PanasonicPodłączenie dźwięku telewizora grundig to wieży Panasonic
    Podłączenie dźwięku telewizora grundig to wieży Panasonic
  • Poziom 28  
    Podłącz słuchawki do tv i sprawdź czy grają.
  • Poziom 3  
    barteksmrek napisał:
    Podłącz słuchawki do tv i sprawdź czy grają.

No właśnie okazało się, że jak sprawdzałam dziś rano jeszcze raz to wychodzi na to że dzwięk idzie przez kolumny z wieży. Ale wcześniej tego nie wykryłam bo dzwięk był bardzo słaby i nie ściszyłam dzwięku telewizora żeby wykryć wydobywający się dzwięk z wieży

Czyli mimo że dźwięk jest są 2 dodatkowe problemy:

1) dzwięk jest bardzo słaby. Nawet jak ustawię poziom dzwięku w wieży na max (50 jednostek) to ledwo coś słyszę
    2) dzwięk przechodzi jednocześnie przez głośniki telewizora i głośniki z wieży

Czy jest zatem jakieś inne rozwiązanie tego problemu? Inny kabel? Dlaczego dzwięk jest taki słaby? Czy to wina telewizora czy wieży?
  • Poziom 26  
    Podłącz słuchawki. Sprawdź na jednych. Potem sprawdź na innych. Podaj jaką impedancję miały słuchawki.
  • Poziom 3  
    keseszel napisał:
    Podłącz słuchawki. Sprawdź na jednych. Potem sprawdź na innych. Podaj jaką impedancję miały słuchawki.

A przepraszam, czy można troszkę prościej dla laika napisać - co oznacza w tym przypadku impedancja? I w jaki sposób moge ją wiarygodnie zmierzyć? Wczoraj podłączyłam tylko na chwilę słuchawki ale nic nie mierzyłam. Wydawało mi się że było ok, choć nie było jakoś strasznie głośno nawet przy maksymalnym ustawieniu głośności telewizora.

Będę wdzięczna za wyjaśnienie
  • Poziom 3  
    keseszel napisał:

Czy mógłbyś wyjaśnić o co chodzi z tą impenancją?
  • Poziom 40  
    Chodzi o impedancje obciążenia jakim TV może zostać obciążony przez słuchawki, nazywane też rezystancją 32Ω, 400Ω. Tutaj to nie ma większego znaczenia.

Po włożeniu wtyku do TV (przewód Jack lub słuchawki), telewizor powinien odłączyć głośniki w TV a dźwięk będzie tylko przez słuchawki - z opisu tutaj tak się nie dzieje
    "2) dzwięk przechodzi jednocześnie przez głośniki telewizora i głośniki z wieży ".

Podłącz do tego wtyku Jack 3,5 >> RCA, MP3, jakieś inne źródło dźwięku, bo nie wiadomo dlaczego nie działa ta wieża.
  • Poziom 9  
    Należy zwrócić uwagę czy na kabelku który został zakupiony na końcówce jack jest jedna, dwie, czy trzy czarne kreski. Mono, stereo, stereo mic, ostatnia opcja to zazwyczaj jest w telefonach komórkowych. W tym przypadku powinno być dwie kreski na jacku. Dzwięk z tv chcesz, aby szedł do wierzy. Wydaje mi się że lepiej jakby to było po kabelku chincz - chincz, białe i czerowne wyjście w tv i tak samo powinno być w wierzy ;)
  • Poziom 40  
    Przewód jest dobry, widać do na zdjęciu
  • Poziom 3  
    HD-VIDEO napisał:
    Chodzi o impedancje obciążenia jakim TV może zostać obciążony przez słuchawki, nazywane też rezystancją 32Ω, 400Ω. Tutaj to nie ma większego znaczenia.

Po włożeniu wtyku do TV (przewód Jack lub słuchawki), telewizor powinien odłączyć głośniki w TV a dźwięk będzie tylko przez słuchawki - z opisu tutaj tak się nie dzieje
    "2) dzwięk przechodzi jednocześnie przez głośniki telewizora i głośniki z wieży ".

Podłącz do tego wtyku Jack 3,5 >> RCA, MP3, jakieś inne źródło dźwięku, bo nie wiadomo dlaczego nie działa ta wieża.

Podłączyłam do tego wtyku mój własny telefon i odtwarzałam muzykę. Dźwięk przechodził pięknie tylko przed głośniki wieży. Dźwięk był zdecydowanie głośniejszy niż przy podłączaniu telewizora.

Czy są jeszcze jakieś szanse że przy podłączeniu telewizora dzwięk będzie głośnieszy? Czy to wina telewizora?
  • Poziom 43  
    Jeszcze raz podłącz słuchawki do wyjścia słuchawkowego TV. Jak dźwięk będzie słychać i w słuchawkach i z głośników TV, to poszukaj w menu TV opcji wyłączania dźwięku z głośników TV.
    Jeśli dźwięk będzie słyszany tylko w słuchawkach i da się jego dynamiką sterować z pilota TV, to zamiast słuchawek, wepnij do wyjścia słuchawkowego TV kabel jack, podłączony do wejść AUX IN wieży. Volume wieży ustaw na max a regulację głośności ustawiaj pilotem TV.
    Podaj markę i model słuchawek, lub wrzuć fotkę napisów na nich i ich wtyku.

Możesz też zastosować kabel AUDIO OUT Euro - 2xRCA, taki jak ten: https://www.lechpol.eu/model/kpo2709
    Powtarzam, ma to być kabel AUDIO OUT a nie AUDIO IN!
    Wadą tego połączenia będzie fakt, iż regulacja głośnością, będzie możliwa tylko w wieży.
    Oczywiście dźwięk z głośników TV, trzeba wyciszyć.

Pozdrawiam.