Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Lampka Activejet LED AJE-ORION - Wyrwane gniazdo ładowania

Scorpion_1982 05 Jun 2018 12:33 789 6
    Scorpion_1982
    Level 13  
    Witam wszystkich serdecznie.
    Potrzebuję się dowiedzieć jakie szło gniazdo ładowania do lampki jak w tytule.
    Lampka Activejet LED AJE-ORION RGB
    To jest dokładnie taka lapka Morele

Dzieciak zwalił ją z rok temu gdy się ładowała i tak nie fortunie szarpało lampką że wyrwało gniazdo.
    Wylutowałem je ponieważ jeszcze się na czymś trzymało i miałem to naprawiać ale że były ważniejsze sprawy gdzieś zapodziałem gniazdo i za chiny ludowe nie wiem co to było.
    Lampka odszukana w piwnicy.
    Proszę serdecznie o zdjęcie samego gniazda ładowania od strony płytki i jak by była szansa to ścieżki..
    Dziękuję serdecznie.

P.S. Prośba do moderatora nie wiedziałem gdzie to umieścić jeśli nie właściwy dział proszę o przeniesienie - Dziękuję.
    dzimi
    Moderator
    Może jakieś zdjęcia zamieścisz , będzie łatwiej pomóc.
    Scorpion_1982
    Level 13  
    Właśnie kolego została mi dziura z dwoma rzędami i 6 pinów co automatycznie nie pasuje mi do microusb.
    W zasadzie pierwsze 3 piny to jeden pin a drugi rząd już nie wiem bo mam ścieżki po odklejane i ciężko do czegoś dojść
    dzimi
    Moderator
    Ale zdjęcie pozwoli na określenie chociażby w przybliżeniu gniazdo ładowania. Można zawsze zrobić inne gniazdo. Daj zdjęcie też i zasilacza.
    Scorpion_1982
    Level 13  
    Właśnie z zasilaczem mam problem bo mam sporo tego w piwnicy i z telefonów i z routerów i piernik wie teraz który jest od tego wynalazku..

Spróbuje podłączyć bezpośrednio 5v do elektroniki jeśli ożyje ładowanie to dorwę gniazdo wkręcane w obudowę i nie będę się męczył z lepieniem ścieżek..
    dzimi
    Moderator
    Pamiętaj tylko o polaryzacji.
    Scorpion_1982
    Level 13  
    Witam odpisali mi ze sklepu z tą samą lampeczką - jednak micro usb
    Zamówiłem gniazdo smd micro usb - fakt że nie było identyczne, podgiąłem dwie nóżki u dołu i w miarę podeszło.

Najgorzej było to przylutować lutownica transformatorową :)
    Niestety nie dorobiłem się jeszcze stacji lutowniczej.
    Ale dosyć ładnie to wyszło. zostało mi tylko wymienić akumulatorek bo lipnie trzyma, za długo był wyładowany - ale to na spokojnie bo akumulatorek mam na stanie dobry tylko chwilę czasu..

Dziękuję panowie za chęć pomocy..

P.S. o biegunach kolego zawsze trzeba pamiętać przy elektronice.
    Problem by był gdybym gniazdo inne lutował ale udało się prawie oryginalne wmontować więc to nie problem a bieguny sprawdziłem wcześniej, ładowałem ją na kablach..

Pozdrawiam serdecznie zamykam temat..