Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen/C4/ - Brak świateł stopu - sprawny czujnik stopu.

ernestooo 05 Jun 2018 13:54 6348 4
    ernestooo
    Level 2  
    Cześć,

Wszystkie 3 światła mi nie działają, czujnik stopu jest sprawny bo wyjalem i sprawdziłem w innym citroenie c4, swiatla zwykle dzialaja, pradu w kostce od czujnika nie moge sprawdzic bo to chyba tylko dziala z czujnikiem?
    Bezpiecznik (10 czerwono, drugi od lewej) pod kierownicą sprawdziałem - dobry.

Jakieś rady?

Pytanie: Rozumiem, ze jakby to coś było z środkowym swiatlem hamowania to boczne moglby dzialac? Jest jakis drugi bezpiecznik od hamowania?

Pozdrawiam
    decybel91
    Level 42  
    Jest jeden czy 2 czujniki?
    ernestooo
    Level 2  
    Jeden czujnik stopu.

Dodano po 12 [godziny] 44 [minuty]:

Problem solved: Okazało się, że żarówki z tyłu są spieprzone... nie spaliły się - po prostu nie działały światła stopu.
    wida5
    Level 2  
    Citroen c4 Grand Picasso 2008r. Problem ze światłami stop, a dokładniej prawy stop i w klapie, z tego co doszedłem to prawy i w klapie są połączone, bezpieczniki ok, czujnik stopu sprawny. Żarówki zamieniane -dobre. Czy ten prawy stop ma inne zasilanie, może gdzieś po drodze jest kostka, przydałby się schemat, może ktoś ogarniał temat.
    Darek A.
    Level 20  
    Prócz sygnału plusowego każdy odbiornik potrzebuje także masy, a ta zdarza się nie łączyć w lampie, przez co pomiary wykazują, że zasilanie przychodzi, a odbiornik nie działa. Sprawdź jakimś miernikiem (wskaźnikiem), czy jeśli ktoś przyciska pedał hamulca, to czy jest sygnał napięciowy na styku żarówki łącząc drugą sondę miernika z masą samochodu (goły metal). Zdarza się, że zaśniedzieje któraś blaszka kontaktowa dolegająca do żarówki, że sama tuleja w której ona siedzi nie za bardzo łączy, trzeba to przeczyścić, pomierzyć i cudów nie ma, musi działać.