Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen/C4/ - Brak świateł stopu - sprawny czujnik stopu.

ernestooo 05 Jun 2018 13:54 6348 4
 • #1
  ernestooo
  Level 2  
  Cześć,

  Wszystkie 3 światła mi nie działają, czujnik stopu jest sprawny bo wyjalem i sprawdziłem w innym citroenie c4, swiatla zwykle dzialaja, pradu w kostce od czujnika nie moge sprawdzic bo to chyba tylko dziala z czujnikiem?
  Bezpiecznik (10 czerwono, drugi od lewej) pod kierownicą sprawdziałem - dobry.

  Jakieś rady?

  Pytanie: Rozumiem, ze jakby to coś było z środkowym swiatlem hamowania to boczne moglby dzialac? Jest jakis drugi bezpiecznik od hamowania?

  Pozdrawiam
 • #2
  decybel91
  Level 42  
  Jest jeden czy 2 czujniki?
 • #3
  ernestooo
  Level 2  
  Jeden czujnik stopu.

  Dodano po 12 [godziny] 44 [minuty]:

  Problem solved: Okazało się, że żarówki z tyłu są spieprzone... nie spaliły się - po prostu nie działały światła stopu.
 • #4
  wida5
  Level 2  
  Citroen c4 Grand Picasso 2008r. Problem ze światłami stop, a dokładniej prawy stop i w klapie, z tego co doszedłem to prawy i w klapie są połączone, bezpieczniki ok, czujnik stopu sprawny. Żarówki zamieniane -dobre. Czy ten prawy stop ma inne zasilanie, może gdzieś po drodze jest kostka, przydałby się schemat, może ktoś ogarniał temat.
 • #5
  Darek A.
  Level 20  
  Prócz sygnału plusowego każdy odbiornik potrzebuje także masy, a ta zdarza się nie łączyć w lampie, przez co pomiary wykazują, że zasilanie przychodzi, a odbiornik nie działa. Sprawdź jakimś miernikiem (wskaźnikiem), czy jeśli ktoś przyciska pedał hamulca, to czy jest sygnał napięciowy na styku żarówki łącząc drugą sondę miernika z masą samochodu (goły metal). Zdarza się, że zaśniedzieje któraś blaszka kontaktowa dolegająca do żarówki, że sama tuleja w której ona siedzi nie za bardzo łączy, trzeba to przeczyścić, pomierzyć i cudów nie ma, musi działać.