Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Antena - kabel koncentryczny

moohajr 05 Cze 2018 17:14 276 12
  • #1 05 Cze 2018 17:14
    moohajr
    Poziom 4  

Witam, szukam jakiegoś dobrego zestawu - antena - modem to małej domowej sieci internetowej. Mieszkamy w niewielkiej miejscowość i niestety nie mam możliwości skorzystania na miejscu z pomocy fachowca w tym temacie. W związku z tym ze mam już wyprowadzone kable koncentryczne na dachu chciałbym ich użyć do anteny. Wiem że plus oferuje takie rozwiązanie ale wyczytałem na forum ze sprzęt który oferują nie jest za dobry. Nie zdecydowałem się jeszcze na operatora ale najprawdopodniej wybiorę Play, niestety w swojej ofercie maja tylko antenę podłączoną kablem ethernet a ja nie mam już możliwości przeciągnięcia takiego na dach. Z góry bardzo dziękuje za jakieś wskazówki.

0 12
  • #2 05 Cze 2018 17:31
    szymon122
    Poziom 37  

Instalowałem ostatnio u kolegi zestaw z plusa o którym mówiłeś. Połączenie pomiędzy: antena sat - antena lte - router jest za pomocą kabla koncentrycznego. Wg mnie urządzenie działa poprawnie, spełnia swoje zadanie. Co prawda urządzenie znalazło się w środku lasu, przy jeziorze, więc cieszę się, że cokolwiek tam działa i nie potrafię powiedzieć jakie ma osiągi gdy nie ma problemu z zasięgiem.
    W skrócie: prosta instalacja, konfiguracja, spełnia swoje zadanie.

0
  • #3 05 Cze 2018 17:32
    internick
    Poziom 33  

A te przewody nie są czasami 75 Ohm?

Tu wymagane będą 50 Ohm.

Jaki modem posiadasz?

0
  • Pomocny post
    #4 05 Cze 2018 18:08
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Plus korzysta z zestawu IDU-ODU300 i starszych IDU-ODU100/200. W ODU są słabiutkie antenki dookólne PCB i zysku 1-2dBi. W pasmach LTE2600, LTE1800 działa przy niewielkich odległościach od BTS-a, na LTE900 i LTE800 trochę dalej ale szału na tym nie ma. Łączy się z IDU po kablu koncentrycznym 75Ohm. Montowanie takiego czegoś w lesie to mega pomyłka. W takich lokalizacjach stosuje się sprawdzone anteny kierunkowe na wybrane pasmo/pasma. Wybór sprzętu, operatora, oferty po testach. Podstawa to podanie lokalizacji, jaka? Dlaczego akurat Play i z tym kiepskim zestawem Huawei NetBOX ? Abonament w Play słaby a sprzęt nie agreguje pasm FDD LTE i jest praktycznie u tego operatora nieprzydatny. Jak daleko do BTS-a Play, jakie pasma na nim? No i nie licz że znajdziesz fachowca, który ogarnie temat. W większości mają pojęcie o internecie mobilnym niewiele większe od ciebie. Testy musisz zrobić sam i liczyć na pomoc kogoś na Forum kto ogarnia temat.

1
  • #5 05 Cze 2018 19:01
    moohajr
    Poziom 4  

No właśnie dlatego postanowiłem zapytać na tym forum. Mieszkam na obrzeżach niewielkiego miasta - Ilawa. Sprawdzałem na BTS search i najbliższy jest maszt Play - około 2km z dostępnymi pasmami LTE 800, 1800, 2100 i 2600 dlatego pomysłem o tej sieci ale to nic pewnego. Wracając do mojego pytania, czy na rynku istnieją jakieś inne anteny, pozatym zestawem w ofercie plusa, które mógłbym podłączyć kablem koncentrycznym?

0
  • Pomocny post
    #6 05 Cze 2018 19:19
    matek451

Nie, to pomysł CP. Realizacja w Chinach , w Polsce firmuje to czyli nalepia naklejki firma z Mielca. Podłączył się pod to też Orange ale u nich wersja IDU-ODU200 bez agregacji pasm. Jaka ulica w Iławie? Przy 2 km od BTS-a wewnątrz domu możesz mieć sygnał na LTE800, może jakiś słabszy na LTE1800.

0
  • #7 05 Cze 2018 19:23
    moohajr
    Poziom 4  

Solskiego, sam mam telefon w Orange i jestem chwilowo podpięty pod internet z telefonu ale słabo , czasami jak jestem na pietrze wskakuje mi LTE ale nie wiem za bardzo jak sprawdzić jaka jest moc i pasmo.

0
  • #9 05 Cze 2018 19:43
    moohajr
    Poziom 4  

Nie mam samsunga, mam iphona

0
  • Pomocny post
    #10 05 Cze 2018 19:53
    matek451

W okolicy 3 BTS-y NetWorks LTE1800 z których korzystają range i T-Mobile:Jagiellończyka 16, Produkcyjna 16 i Zalewska. Testy na zewnątrz i w domu na karcie Orange , telefon LTE z aplikacją Network Cell Info . Aplikacja w zakładce DANE pokazuje parametry sygnału i eNB, ECI BTS-a z którego korzystasz. Taki sam test na kartach pozostałych operatorów. Do tego speedtest wieczorem. Najbliższy i jedyny BTS NetWorks z LTE1800 oraz własnymi LTE2600, LTE800 Orange i T-Mobile to Mierosławskiego 10. Na nim agregacja LTE-A tych pasm. Plus ma BTS-y na Jagiellończyka , Produkcyjnej i Biskupskiej 7. Na nich LTE1800Aero2, LTE900 Plusa . Na Jagiellończyka tez jeszcze LTE800Sferii a na Biskupskiej własny LTE2600. Oczywiście też agregacja pasm LTE na nich. Play 3 BTS-y z kompletem LTE2600, LTE2100, LTE1800 i LTE800 na Zalewskiej, Zielonej i Jagiellończyka 1. Abonament najatrakcyjniejszy w T-mobile gdzie internet bez limitu za 49/59 zł na m-c z B525 za 49 zł. Play internet LTE bez limitu( minimum 100GB z maksymalną prędkością a potem możliwy lejek 2Mb/s), bez umowy to koszt 5-15 zł na m-c. Sprzęt własny. Antena kierunkowa pozwala wymusić połączenie z konkretnym BTS-em, dającym największe prędkości. Ponieważ routery LTE-A z reguły działają w MIMO2x2 to do nich dwa kable antenowe 50Ohm. Na NetBOX w Play nie wymusisz konkretnego pasma LTE, nie agregujesz pasm LTE. Popełniłeś błąd nie prowadząc kabli do internetu mobilnego. Alternatywne rozwiązanie, router B525/B715 na strych, kable do anteny na dach . Od routera kabel LAN na dół do dodatkowego AP. Masz w domu sieć LAN, switch? Jak masz Iphona to lipa, na IOS nie ma sensownych aplikacji do testowania sygnału, to nie Android gdzie jest ich wiele. Nie działa z nim tez HManager do zarządzania routerami Huawei.

0
  • #11 05 Cze 2018 20:04
    internick
    Poziom 33  

moohajr napisał:
    Nie mam samsunga, mam iphona

Spróbuj *3001#12345#*

0
  • #12 05 Cze 2018 20:47
    moohajr
    Poziom 4  

Tak, mam lan w całym domu, przeciągnąłem kable z każdego pokoju do centralnego miejsca a tam dodatkowy kabel z miejsca gdzie docelowo miał być modem. Moim największym błędem było nie skonsultowanie się tu na forum bo ci nasi fachowcy zapewniali że zwykły koncentryk może tez być antenowym. Zastanowię się jeszcze ale najprawdopodobniej poszukam jakiegoś sposobu jak przeciągnąć kable antenowe na dach.

Dziękuję bardzo za wszystkie informacje i mega profesjonalne podejście do tematu!

0
  • #13 07 Cze 2018 13:18
    moohajr
    Poziom 4  

na tą chwilę testuje internet Tmobile, na razie jest ok bez anteny zewnętrznej. Udało mi się znaleźć miejsce w domu gdzie sygnał LTE jest ok, a do reszty pomieszczeń przekazany przez kabel sieciowy.

dziękuję wszystkim za podpowiedzi i pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów