Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung G531f numeryczny kod blokady, jak się go pozbyć bez utraty danych?

Yakers 05 Jun 2018 18:20 432 7
    Yakers
    Level 17  
    Witam, tak jak w temacie, jak usunąć kod blokady bez utraty danych(zdjęcia, filmy bo na tym mi zależy) posiadam z3x(bez pro), czy da radę odczytać kod?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    misiekelk
    Level 22  
    Root, twrp ,edycja database. Lub czytać emmc po isp i odzyskasz co chcesz.
    Yakers
    Level 17  
    Tylko jak patrzyłem przy wgrywaniu TWRP trzeba kilka razy zrobić wipe więc odpada :/
    misiekelk
    Level 22  
    Słabo patrzyłeś lub nigdy nie robiłeś .Ja z tego żyję wiec mówię że się da tylko kwestia ceny a ważność danych.
    blahfff
    Level 38  
    Nie trzeba oczywiscie robic wipe, ale FRP skutecznie zablokuje wgranie TWRP w G531F.
    misiekelk
    Level 22  
    No co model to inny sposób .Można wgrać zmodyfikowany boot , root,twrp. Dlatego zgrywam po isp emmc i odzyskuje co chce. Niestety kody są hashowane ,trochę lepiej z hasłem obrazkowym.Temat rzeka jak i co producent to inna bajka.
    blahfff
    Level 38  
    FRP blokuje wszystko co nie podpisane przez Samsunga wiec zmodyfikowany boot czy soft z rootem da taki sam efekt. Nie przypominam sobie zeby do G531 byl jakis sposob na wylaczenie FRP bez utraty danych pomijajac autoryzowany sprzet Samsunga.

G531F to Android 5.1.1 wiec zlamanie hasla majac odpowiednie pliki problemu nie stwarza chyba, ze to naprawde jakies dlugie, zawierajace male, wielkie litery itp, wtedy zwyczajnie szkoda na to czasu. ISP czy chip-off to osobna para kaloszy i powoli tez przestaje byc przydatne ze wzgledu na wymuszone szyfrowanie choc tutaj oczywiscie da rade (o ile klient samemu nie wlaczyl szyfrowania). Pinout tez najgorzej nie wyglada.

Generalnie, jesli potrzebne sa tylko zdjecia, video itp a kontakty nieisotne to mozna sprobowac exploita z MTP w Samsungach (MTPwn - dostepny na githubie). Powinien zadzialac bo zalatano to sporo pozniej, ale trzeba sobie poprawic kod aby pobral wszystko a nie tylko 1 losowy plik ;-)
    Yakers
    Level 17  
    Udało się przypomnieć zapomniany kod