Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Trafic - 2,0 cm, benzyna, sprzęgło, dziwnie się zachowuje, co to...

05 Cze 2018 22:02 405 2
  • Poziom 25  
    Witam
    Renault Trafic 2005r, benzyna, 2000cm/sz., 270tys.km
    Dziwnie się zachowuje przy ruszaniu.
    Jak auto postoi parę dni nie używane, po odpaleniu i włożeniu biegu (jedynki) ruszanie idzie w miarę miękko i płynnie. Ruszanie na początku jest w normie. Im auto więcej przejedzie (np w trasie) tym gorzej. Po dłuższym rozgrzaniu się auto zaczyna szarpać przy ruszaniu z pierwszego biegu. Uczucie jak by utraciło "płynność" / "miękkość" sprzęgła. Można sobie radzić. Przykładowo ruszając na bardzo niskich obrotach. Puszczając pedał, szybko wchodząc na wyższe obroty silnika udaje się ruszyć czasem bez szarpania. Drugi sposób na ruszanie to bardzo dużo gazu (tak czy inaczej szkoda silnika)

Co może być uszkodzone, zużyte?

Pozdrawiam
    "serwek" :)
  • Poziom 39  
    Tak jak myślisz może być to sprzęgło, ale także być może wysprzęglik, pompa sprzęgła lub płyn który to napędza.
    Podjedź do mechanika niech on wstępnie oceni.
  • Poziom 25  
    decybel91 napisał:
    Tak jak myślisz może być to sprzęgło, ale także być może wysprzęglik, pompa sprzęgła lub płyn który to napędza.
    Podjedź do mechanika niech on wstępnie oceni.

Witam
    A, tam jest hydrauliczne sprzęgło? Jak to sprawdzić? Czy hydraulika sprzęgła jest powiązana z hamulcami itp? Gdzie jest płyn, jak go sprawdzić?

Jak by to dyplomatycznie napisać, hm... A, wprost i z góry przepraszam za szczerość. Sęk w tym, że byłem już u paru. Każdy cytuję: "a, pewnie sprzęgło pada... Kup Pan cały komplet / zestaw części do sprzęgła i umawiaj się na wymianę..." Nikt z Mechaników w mojej okolicy nie chce sprawdzić tego dokładnie. :(
    Nie wiem co jest grane :?: Lenistwo jakieś... :oops:
    Wygląda to tak, że coraz ciężej znaleźć porządnego i rzetelnego Mechanika samochodowego. Nikomu się pracować nie chce, ręce opadają, łatwizna i do góry pępkiem.

Pozdrawiam
    "serwek" ;)