Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Niedziałające HDMI na GTX970 Windforce z telewizorem SAMSUNG UE49K5572SU

06 Cze 2018 00:01 675 10
  • Poziom 7  
    Witam szanownych kolegów,
    na początek przedstawię konfigurację komputera:

1) Windows 10 Pro x64, build 1803
    2) Gtx 970 Windforce (1x HDMI, 2xDVI, 3x Display)
    3) Płyta Msi Z97M-G43 (2x PCI)
    4) Procek: i4690k
    5) 8 GB RAM G.Skill
    6) Zasilacz TS XFX 550

Telewizor: SAMSUNG UE49K5572SU

Więc tak,
    używałem telewizora do gierek i filmów po HDMI (5 metrów), w pewnym momencie przestało działać. Myślałem, że to po upgradzie Windy do najnowszego buildu... czynności, które wykonywałem:

1) Testy na różnych wersjach sterownika karty
    2) Przełożenie w drugie pci i test na systemie live Windows 10 (hirens)
    3) Kabel HDMI był testowany na dekoderze i działa
    4) Sprawdzenie czy karta jest dociśnięta do slotu pci
    5) Opcja przywrócenia systemu dostępna w Windows 10
    6) Przywrócenie telewizora do ustawień fabrycznych, w tym przez serwis SAMSUNGA
    7) Test HDMI na dekoderze podłączonym do telewizora (na wszystkich portach)
    8) ... najciekawsze, myśląc, że karta jest uszkodzona.. zaniosłem ją do kolegi dla testu. Okazało się, że u niego na telewizorze od razu łapie już przy bootowaniu systemu ....
    9) Przywrócenie ustawień bios jako default i ustawienie opcji z multi-display

Już nie mam pomysłów, prośba o pomoc. Z góry dziękuję!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 35  
    witam

Dane techniczne telewizor LED Samsung UE49K5572SU, Zgodność z HD Full HD, 1920 x 1080 - info. https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue49k5572su.bhtml#opis

Odpal PC w trybie awaryjnym i zmniejsz rozdzielczość do 1080P (1920x1080 i częstotliwość odświeżanie ekranu od 60Hz). Przy tak duzych powyzej 24" monitorach powinno sie stosowac odświeżanie 144Hz a nie 60Hz i tu moze byc problem z płynnością w grach.

Uwaga! Czasmi nie zwiększaj czestotliwośći odswieżania ekranu na 144Hz, jezeli telewizor nie ma takiej mozliwści, bo moszesz uszkodzi TV
  • Poziom 7  
    @kiss39,
    niestety, nic to nie dało :(
  • Poziom 7  
    @310artur,
    Na krótszym kablu HDMI (od dekodera, 1,5m) również nie działa.
    Przystawiłem peceta bezpośrednio pod TV, przełączałem "p" pod windows i sprawdzałem w sterowniku karty ... nie wykrywa. Używałem również opcji "detect".
    Drugi kabel od telewizora ma 5 m.
  • Poziom 43  
    Działało i przestało - wredne są te telewizory. Rozumiem że jak masz podpięty tylko TV i uruchamiasz PC to UEFI na TV nie widać? Jeśli tak problem w sprzęcie.
    Jedyne dziwaczne co mi jeszcze do głowy przychodzi to uziemienie PC. HDMI czasem robi psikusy jak coś jest z nim nie tak.
  • Poziom 27  
    Czyli kabel przetestowany, karta przetestowana, port przetestowany (bo dekoder działa), system sprawdzony... Dla większej pewności mógłbyś spróbować przenieść cały komputer do znajomego i sprawdzić na jego TV. Druga propozycja jest taka żebyś zainstalował Linuyxa i sprawdził czy pod nim wykrywa.
  • Poziom 7  
    @Piterixos,
    masz rację odnośnie przenoszenia komputera, na razie ograniczyłem się do karty.
    Ewentualnie przenieść dysk systemowy od kuzyna i sprawdzić.
    Ehhh no własnie odnośnie linuxa to też jakaś myśl techniczna, na Hirensie może po prostu przez brak sterownika nie wykrywał.

Irytujące to jest! Już wszystko ustawione na default i nic...
  • Poziom 7  
    Panowie,
    zamówiłem serwis SAMSUNGA.
    Mają przyjechać i wymienić płytę główną.

Moja konsternacja sięgnęła zenitu, kiedy podłączyłem po HDMI pożyczonego laptopa (windows 10) i nie było reakcji.

Jedyne co mnie zastanawia to orange'owy dekoder :?: :!:

Zobaczymy co powie serwis.
  • Poziom 7  
    Okazał się walnięty kabel HDMI (5 m).
    Panowie z serwisu nie potrafili objaśnić dlaczego nie działa na 1,5m, na którym działa dekoder. Pomimo, że potencjalnie jakość kabla w tym przypadku nie powinna mieć znaczenia. :D

Dziękuje i pozdrawiam.