Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompresor Samochodowy 230V - Jaki kupić?

06 Cze 2018 10:34 1683 9
  • Poziom 4  
    Potrzebuje kupić kompresor (nie koniecznie samochodowy) na 230V, coś nie koniecznie najtańszego, ale raczej budżetowego, używany bardzo sporadycznie, ale aby się nie przegrzewał i był w miare solidny.
    Polecicie coś? Budżet do 100zł? do 200zł?
  • Poziom 23  
    używany ale do czego? do pompowania kół wystarczy najtańszy (taki aby dawał 4atm), do pompowania i np malowania już trzeba wydać ok 300zł (do 10 atm), do piaskowania jeszcze więcej (min, na 12-15atm wiec ok 1000zł.
  • Poziom 4  
    Najtańsze kompresory to straszny badziew, jak je włączysz na kilka minut, to się zaczynają topić, miałem taki i chce coś lepszego, dlatego pytam utaj.

Uzywany będzie to okazjonalnego pompowania kół, a tez z raz do roku, i właśnie teraz potrzebuje do napompowania hydroforu, wiec musi pochodzic conajmniej z pół godziny non stop, i chodzi o to, aby się w tym czasie nie stopił i nie zatarł.
  • Poziom 30  
    zed71 napisał:
    malowania już trzeba wydać ok 300zł (do 10 atm), do

Chyba resoraków aerografem.

zed71 napisał:
    piaskowania jeszcze więcej (min, na 12-15atm wiec ok 1000zł.

Nakrętek M6 i to jedną na godzinę.
    Pokaż mi kompresor za 1000zł o takim ciśnieniu.

• Poziom 16  
    Widzę, że nie padły tu konkretne modele kompresorów, a sam jestem zainteresowany takim kompresorem jak autor tematu. Zależy mi na tym, żeby mógł być zasilany zarówno z gniazda zapalniczki (na 12V) jak i z gniazdka w domu (230V).
    Najtańszy badziew odpada.
    Sprzęt ma służyć do okazjonalnego pompowania opon samochodowych, opon rowerowych, piłek, itp.
    Może ktoś polecić sprawdzone modele?
  • Poziom 40  
    @Robinson74
    Ciężki temat bo nawet nie wiadomo czy trzymają poziom w czasie. Niestety byle co a jak się zepsuje to nowy. Znajomy serwisant junkersa miał taki chyba Bosh jak wkrętarka (do pompowania poduszki w wyrównawczym czy tam dmuchnięcia czegoś przez małe dysze) na akumulator, podobno nawet dał rade pompować koła piłki rowery i pontony. Podobno niezniszczalny ale to był starszy sprzęt a tego speca niestety mijam jak przez cmentarz przechodzę.

Wyglądało to jak BOSCH PAG. Natomiast jak twierdził przy kołach to sprzęt dla cierpliwych
  • Poziom 35  
    Na 230V polecam kompresory 50L dwutlokowe. Szybko nabijają powietrze, nie grzeją się i w miarę mają wydajność. Co do firmy to prawie wszystko jest robione na jedno kopyto.
    Najważniejszym elementem, który zapewni długie życie to częsta wymiana oleju.
  • Poziom 30  
    Do okazjonalnego pompowania opon czyli jak rozumiem w prywatnym aucie czy tam dwoch pod domem dopompowac koła sezonowo czy po wymianie plus piłka do grania i jakieś jak piszesz np. Pontony - sam używam kompresorka z zestawu samochodowego - mam go 6 lat pilek napompowal moze z 10 sztuk, co 2 miesiące sprawdzam cisnienie w oponach i dobijam jezeli potrzeba, moze z 5 razy pompowalem nim opone od zera do 3 atmosfer. Rowery pompowal niezliczona ilosc razy.
    Oczywiscie jest tylko na 12V. Pozdrawiam.
    W garażu mam kompresor na 230V - ale nie używam go do pompowania Zadnych kół od momentu wyciągnięcia tego małego kompresorka z zestawu naprawczego. Mój ma naklejkę continental wycoagniety z forda, ale opakowanie identyczne ma wiecej pojazdow.
  • Poziom 30  
    Bardzo podobny do tego z zestawu naprawczego - w samochodowym brak wtyczki na 230V.
    A czy jest cos wart? Myślę,że do twoich potrzeb zda egzamin.
    Sam w tym momencie używam myjki ciśnieniowej nie znanego producenta niby 100 czy 110 bar - i jestem pozytywnie zaskoczony, także jak nie spróbujesz nie dowiesz się.