Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Partner Van - Sterowanie centralnym zamkiem z pilota

06 Cze 2018 11:00 477 3
  • Poziom 7  
    Witam,

Prosiłbym o pomoc w instalacji zastawu sterującego centralnym zamkiem z pilota.

Pacjent to Peugeot Partner 2007r (Van/ciężarowy). Zakupiłem auto kilka dni temu jednak nie posiada on seryjnie zamka sterowanego pilotem co strasznie irytuje.

Chciałbym dołożyć dodatkową centralkę, czytałem już kilka tematów, ale nie trafiłem na taki o akurat tym aucie. Jest wiele tematów jednak są to zazwyczaj auta osobowe citroeny, lub inne modele peugeotów. Był jeden o Partnerze ale w końcu ktoś poszedł do elektryka i na tym temat się zakończył :)

Auto posiada BSI wiec to trochę komplikuje sprawę.

Nie wiem czy wystarczy np podpiąć się do przycisku otwierania/zamykania w kabinie, czy np pod przewody z siłownika w drzwiach kierowcy. Czy jeszcze jakoś inaczej kombinować. Chciałbym również aby zachowane było działanie jak dotychczas czyli po przekręceniu kluczyka.

Czy przy zakupie centrallki kierować się np długością czasu podawanego sygnału ??

Ogólnie 2 lewych rąk nie mam tylko trochę teorii brakuje :wink:

Będe wdzięcz za wszelakie podpowiedzi.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Peugeot Partner 2007:
    Czerwony kabel w białym złączu BSI.
    Masa - zamyka zamki.
    Rozcięcie - otwiera zamek.
    Sterownik powinien być ustawiony na sterowanie zamkiem elektrycznym czyli około 0.5s.
    Peugeot Partner Van - Sterowanie centralnym zamkiem z pilota
  • Poziom 7  
    OK, dzięki.

Zamówię centralke i dam znać czy działa.

Dodano po 13 [godziny] 54 [minuty]:

Mam jeszcze pytanie.

Gdybym chciał zmienić sobie stary kluczyk bez przyciskowy na taki typu scyzoryk, żeby uniknąć dodatkowego wiszącego pilota od centralnego... czy jest taka opcja ?

Przekłada się wtedy tylko grot ewentualnie dorabia nowy czy trzeba to jakoś kodować itp ? Domyślam się, że pastylkę od immo trzeba też przerzucić do nowej obudowy...
  • Poziom 21  
    Możesz kupić sterownik z pilotami scyzoryk. Wtedy trzeba przełożyć transponder immo do scyzoryka i dorobić grot.
    Jednak scyzoryki w zestawach sterowników są dość niskiej jakości i szybko niszczą się mechanizmy otwierania grotów. Przy zakupie trzeba też pamiętać o dokupieniu odpowiedniego grota. Koszty rosną, efekt naprawdę niewielki.