Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Vaio - karta graficzna - matryca

rebuz_100 06 Cze 2018 13:54 147 2
  • #1 06 Cze 2018 13:54
    rebuz_100
    Poziom 2  

Witam,

jakiś czas temu padł mi laptop marki sony vaio. Kiedy włączałem sprzęt ten odpalał, ale nie było nic widać na matrycy - tak jakby w ogóle się nie włączała. Nawet kiedy podpiąłem pod laptop monitor stacjonarny lub podłączyłem do telewizora przez hdmi - nic nie wyświetlało. Fachowcy w serwisie stwierdzili, że wada tkwi w układzie graficznym. Naprawa miała zamknąć się w 200 zł. Teraz po dłuższym czasie (jakieś 3 miesiące od oddania laptopa) otrzymałem informacje, że zepsuta jest także matryca, czego wcześniej nie można było stwierdzić, a koszt naprawy wyniesie trzy razy tyle co kwota ustalona na wstępie. Nie wygląda na to, żeby oddano mi laptopa bez konieczności uiszczenia 200 zł, co w rzeczywistości mi nic nie da, bo w końcu po co mi rozwalony sprzęt. Zaproponowano mi również niską kwotę za odkupienie sprzętu.

Czy fachowcy mogli od razu stwierdzić, że matryca nie działa? Obawiam, się, że zgodzę się na naprawę, a po czasie stwierdzą, że do zrobienia jest jeszcze coś i całkowity koszt naprawy ostatecznie przekroczy wartość nowego sprzętu.

0 2
  • #2 06 Cze 2018 15:56
    Dra98
    Poziom 41  

rebuz_100 napisał:
    Fachowcy w serwisie stwierdzili, że wada tkwi w układzie graficznym. Naprawa miała zamknąć się w 200 zł.

Szkoda, że nie powiedzieli co dokładnie, wymiana układu w cenie 200 zł to raczej zbyt tanio.
    rebuz_100 napisał:
    Czy jak fachowcy mogli od razu stwierdzić, że matryca nie działa?

Mogli. Zasadniczo patrząc na czas wykonania usługi i formę sugerował bym zabranie laptopa bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
    rebuz_100 napisał:
    Nie wygląda na to, żeby oddano mi laptopa bez konieczności uiszczenia 200 zł

Co dokładnie zrobili\naprawili, jak z gwarancją na wykonanie usługi?
    O opłacalności ciężko wyrokować, gdyż nawet nie wiadomo jaki to model.

0
  • #3 06 Cze 2018 16:05
    rebuz_100
    Poziom 2  

Jest to sony vaio z 2012 roku, 17 cali, 8 GB RAM, dysk chyba 500 HDD, karta graficzna jakaś wbudowana - nie pamiętam dokładnie.

1