Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne spalenia po burzy. -

GieKa 06 Cze 2018 15:47 156 1
 • #1 06 Cze 2018 15:47
  GieKa
  Poziom 11  

  Znajomi mieli w kuchni Liveboxa. Do niego podłączony dekodera satelitarny od Orange i do niego z kolei podpięty przez HDMI telewizor. Oprócz tego do Liveboxa była podpięta baza telefonu bezprzewodowego. Obok w pokoju był dekoder Cyfrowego Polsatu (wspólny konwerter z dekoderem Orange) podpięty pod tv. Była też druga słuchawka telefonu bezprzewodowego. Przy każdej burzy znajomi wyłączają bezpieczniki. Nie wiedzieli że dobrze też wypiąć linię telefoniczną. I pech chciał że piorun walnął akurat w linię telefoniczną. Ludziom w okolicy popaliło Liveboxy, routery i telefonu. U znajomych spalił się Livebox, dekoder satelitarny i telewizor do niego podpięty. Baza telefonu działa. W pokoju obok spalił się telewizor (ale został naprawiony). Dekoder CP i słuchawka nietknięte. Jak to możliwe że ucierpiał tv w pokoju obok? Gdyby przepięcie poszło np. przez kabel satelitarny to konwerter powinien nie działać no i dekoder CP chyba też. Gdyby przepięcie poszło po kablach elektrycznych to dekoder też powinien ucierpieć i na dodatek słuchawka telefonu. A tu nic. Co się mogło stać że tv w pokoju obok został uszkodzony i dlaczego baza telefonu bezpośrednio podłączonego do Liveboxa działała?

  0 1
 • #2 06 Cze 2018 16:31
  Kraniec_Internetów
  Poziom 40  

  GieKa napisał:
  Co się mogło stać że tv w pokoju obok został uszkodzony

  Mogło go spalić nawet samo pole elektryczne wytworzone przez wyładowanie. Mógłby się uszkodzić nawet gdyby nie był podłączony do niczego.
  Dlatego właśnie przed skutkami wyładowań nie da się całkowicie zabezpieczyć, a najlepszym rozwiązaniem jest ubezpieczenie od tego typu zdarzeń.
  GieKa napisał:
  i dlaczego baza telefonu bezpośrednio podłączonego do Liveboxa działała?

  Bo nie uległa uszkodzeniu. W końcu nikt nie napisał nigdzie, że każde urządzenie mające większy lub mniejszy kontakt z wyładowaniem tego typu musi zostać zniszczone.

  0
  Szukaj w 5mln produktów