Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] System kontroli dostępu - zasilanie na dwóch przewodach

06 Cze 2018 18:18 249 4
  • Poziom 10  
    Hej,
    Panowie mam taki problem - wynajęliśmy nowy lokal, w którym jest zamontowany system kontroli dostępu za pomocą kart RFiD- wszystko działało dopóki panowie podczas remontu nie pokombinowali czegoś z kablami i przestał docierać tam prąd. Postanowilem podjąć próbę naprawy - sprzęt wyglada tak jak na zdjęciu - wcześniej kabel zasilający był poprowadzony do szafki z systemem alarmowym, ale z racji tego, że bedzie ona demontowana, postanowiłem ją pominąć i podać prąd bezpośrednio - znalazłem przewód, który jest wprowadzony do transformatora jako 230V input, podłączyłem do niego zasilanie... ale nic to nie dało. Zamiast działać, to pojawia mi się 230V na niebieskim kablu N. Możecie mnie naprowadzić co skopałem?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 38  
    Brak podłączenia niebieskiego kabla do "zera".
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 10  
    Tylko wiesz co, nie mam w pobliżu gniazdka więc pomyślałem, że podłącze to do skrzynki z bezpiecznikami. Podłączyłem do bezpiecznika brązowy kabelek, niebieski do listwy z niebieskimi i po włączeniu bezpiecznika okazało się, że na listwie z "zerami" mam 230V. To wygląda tak, jakby - po chłopsku tłumacząc - prąd śmigał brązowym i wracał niebieskim... Nie wiem czy jestem jakiś zaćmiony dzisiaj... czy w transformatorach tak to działa?
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    A inne urządzenia podłączone do tej rozdzielni działają? Może podłączyłeś się pod listwę N zza niezałączonego wyłącznika RCD (różnicówki), bo wygląda na to, że tor N jest z jakiegoś powodu rozłączony.
    Bez urazy, ale musiałby na to spojrzeć elektryk. Prąd zabija :-(.
    stomasz napisał:
    czy w transformatorach tak to działa?
    Transformator to odbiornik, jak każdy inny - podajesz "fazę" i N i powinno działać.
  • Poziom 10  
    Słuszna uwaga- faktycznie zaćmiło mnie jakoś i podpiąłem się do listwy spoza bezpiecznika różnicowo prądowego... dzięki za pomoc!