Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] lenovo k5/k6 note - kłopoty z dotykiem w obu modelach

06 Cze 2018 19:32 2865 7
  • Poziom 16  
    Witam. Jakiś czas temu wymieniałem znajomej fullset (lenovo k6 note) montując na kleju T-7000. Działał poprawnie. Po tygodniu znajoma znów pękła szybkę. Zamówiłem kolejny set (od tej samej osoby) niestety dotyk wariuje jak chce. Z kolejnym wyświetlaczem było lepiej ale też czasem szwankował. Kolejne trzy sety od razu zwróciłem - to samo.

Miesiąc temu wymieniałem w innym k6 note cały set. Co kilka dni trzeba było robić reset (trzymać długo power) ponieważ dotyk przestawał działać i działał dopiero po restarcie. Zamontowałem inny nowy set - pomogło.

Dziś kolejny k6 note. Trzy nowe sety - przed montażem dotyk działa poprawnie. Klej T-7000 tylko delikatnie na dole i górze tak aby klej nie stykał z taśmami dotyku. Tylko docisnę set do ramki - dotyk nie działa.

Kolejny dzisiejszy pacjent - lenovo k5 A6020a40. Stary set wyszedł bez uszkodzenia kleju. Postanowiłem że zamontuje na starym kleju ponieważ inny klej dotknie taśm dotyku - po złożeniu dotyk wariuje jak w k6 note. Nic nie naciskam a po odblokowaniu dotyk wariuje.

Z moich obserwacji wynika że w obu modelach u góry i na dole jest taśma 3mk a na bokach cieniutka warstwa silikonu.

Spotkaliście się z takim czymś ? Może podkleić taśmę dotyku kaptonem jak tylko się da ? albo przed montażem nałożyć na całą ramę klej T-7000 (odizolować od ramki a potem wkleić na 3mk?

:cry: :cry: :cry: :cry:
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Obstawialbym jakies problemy z aktualnymi kompletami. Jakis czas temu mialem 4 sztuki K6 Note'a i na przestrzeni ok 2 tygodni rozne problemy.

1. Pierwszy egzemplarz - czarny - wymieniony komplet na jeden z tanszych - zero problemow z dzialaniem na krotko i po wklejeniu na T7000 (nie zalujac jakos specjalnie ale i nie zalewajac tasmy choc w sumie klej *powinien* tu byc neutralny).
    2. Drugi egzemplarz - zloty - zamowiony sam dotyk w celu wymiany, sklejony z LCD i wklejony do ramki na T7000 - zero problemow.
    3. Trzeci - czarny - uszkodzony LCD wiec zamowiony komplet z tej samej hurtowni co pierwszy, jakis tydzien po pierwszym. Efekt taki, ze nawet na podpiety na krotko, bez wklejania dziala idealnie to momentu wygaszeniu ekranu. Po wygaszeniu ekranu i ponownym wybudzeniu dotyk juz w ogole nie dzialal do momentu restartu telefonu gdzie znowu dzialal do wygaszenia ekranu. Nie mialo znaczenia czy ekran by wygaszony wlacznkiem, czy wygasil sie sam czy np poprzez czujnik zblizeniowy w trakcie polaczenia. Po prostu po wygaszeniu przestawal dzialac dotyk. Na drugiej plycie (z 2-ki) efekt byl taki sam. Zadne zabawy z wylaczeniem kodu blokady czy zmiana go na inny nie pomagaly. Odeslalem komplet i wymieniono mi go na inny egzemplarz - nadal to samo. Sciagnalem kolejny od innego dostawcy - ten sam problem. Lacznie te komplety byly sprawdzone na 3 roznych plytach. Ostatecznie zamowilem same dotyki - w sumie najtansze jakie dalo sie znalezc w czarnym kolorze i skleilem z odzyskanym LCD z kompletu z peknieta szyba kupionym za jakies grosze - dzialal bez problemu, wklejony na T7000. Na pewno problemem nie byl wyswietlacz bo sam dotyk z jednego z tych kompletow podpiety na krotko do telefonu z podlaczonym oryginalnym LCD zachowywal sie tak samo. Nie sprawdzalem dokladnie jakie wersje softu byly w telefonie, ale wszystkie raczej byly w miare aktualne.
    4. Czwarty - zloty - przyszedl ze sprawnym LCD - wymiana samego dotyku, zero problemow, tez wklejony na T7000.

Ostatecznie doszedlem do wniosku, ze musiala pojawic sie jakas kiepska partia i po prostu w tym co mialem wymienilem same dotyki. Widac tez, ze niektore dotyki i komplety delikatnie sie od siebie roznia wlasnie inaczej wykonana tasma dotyku. Sprawdzilbym, jesli masz taka mozliwosc czy zmiana softu na starszy badz najstarszy cos zmieni. Sprawdzilbym tez czy LCD nie sa grubsze badz ramka krzywa. Ostatnio trafil sie mi taki do Z3 gdzie komplet na krotko dzialal ok, ale po wklejeniu zaczal wariowac na srodku. Prawdopodobnie po wklejeniu dotyk sie lekko wyginal trzymajac sie ramki na gorze i na dole.

Aktualnie tez walcze z K5. Komplet ktorym dostalem nie dziala w ogole a 2 nowe dotyki dzialaja pratycznie tylko w prawym gornym rogu + klawisze funkcyjne (test na krotko), czasem same cos wybieraja, dol w ogole nie reaguje. Sam dotyk po sklejeniu zachowuje sie tak samo (sklejony dla testu bo niektore nie lubia testu "w powietrzu") wiec pewnie znowu jakas tandetna partia. Stary dotyk, nawet po rozdzieleniu od LCD dziala wszedzie.
  • Poziom 16  
    Lenovo k6 note znajomej - przyciski pod lcd działają. Ale żeby dotyk działał trzeba w dowolnym miejscu trzymać palec a drugim operować. gdy puszcze pierwszy palec - dotyk nie działa. Z kolei gdy trzymam jednym palcem ciągle dotknięty ekran to nie działają przyciski pod lcd. Po przywróceniu stawień fabrycznych wróciło do normy. Tylko ciekawe na jak długo :/

Lenovo k5 próbowałeś przywrócić ustawienia fabryczne ? Jeśli będe miał na to zgode klienta to montuje do k5 nowy lcd i podłącze stary dotyk żeby tylko wykonać reset(stary set ma pęknięty lcd i dotyk ale ten dotyk działa dobrze- tak jak u ciebie). I po potwierdzeniu resetu wepnę taśmę od nowego. Może to pomoże :/
  • Poziom 32  
    U mnie zaden z kompletow do K6 Note nie zachowywal sie tak, ze przy jednym palcu na dotyku drugim mozna bylo cos robic. Pamietam ze to tez sprawdzalem z czystej ciekawosci. Moim zdaniem, po prostu jakas wadliwa partia sie pojawila choc z tym modelem niby juz wczesniej cyrki jakie opisujesz byly. U mnie wlasnie byl tylko ten dziwny problem z brakiem reakcji, jakiejkolwiek, na dotyk po wygaszeniu i ponownym wybudzeniu ekranu. Montowac tego sensu nie bylo wiec nie wiem czy jakies dodatkowe problemy by pozniej nie wyszly.

W K5 nie robilem resetu. Klient ma dane, stary, oryginalny dotyk dziala bez takich cyrkow wiec na bank to co przyszlo to albo nie do tej wersji (moze dotyki nie sa kompatybilne miedzy wariantami i te co dostalem sa do innej wersji) albo to zwyczajny szajs.
  • Poziom 16  
    Możesz napisać tutaj gdzie kupowałeś lcd do k5 lub na priv ? Też napisze gdzie kupiłem, Być może dzięki temu unikniemy kolejnego kupna wadliwego setu
  • Poziom 19  
    Jeśli chodzi o k6 note z niedziałającym dotykiem to problem jest "rozwiązany" nie pamiętam jak ta funkcja się nazywa, ale chodzi o włączenie ekranu przez podwójne tapnięcie. Po włączeniu funkcji dotyk działa cały czas.
  • Poziom 11  
    Pomaga również wyłączenie szyfrowania telefonu i kodów blokad.
  • Poziom 16  
    Trafiłem na sprzedającego który miał sprawne części. Niestety do k6 note oraz k5 wypuszczono wiele bubli.