Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGA - Błąd AdBule - GDK/PDF 05023-01 - Zablokowany kanał powietrza

kiepski2 06 Cze 2018 19:56 1269 2
  • #1 06 Cze 2018 19:56
    kiepski2
    Poziom 8  

Witam.

Chciałbym przedstawić mój problem z MANem TGA 2007r euro 5 z AdBlue.

Codziennie zapala się błąd GDK/PDF 05023-01.
    Mimo to system działa poprawnie, AdBlue jest pobierane. Jedynie gdy bardzo długo olewam ten problem (ok 2 mies) to wtedy system wyłączy dozowanie AdBlue i do ponownego skasowania błędu komputerem AdBlue nie pobiera (świeci się dymek).

Na desce mam taki błąd:

A programie diagnostycznym mam taki:

Uruchomiłem procedurę sprawdzania linii powietrza, wtedy słychać gdzieś delikatne syczenie. Syczenie nie jest przy tej całej puszcze od AdBlue za kabiną po prawej stronie, tylko gdzieś głębiej przy tłumiku. Tam gdzieś gdzie wtryskiwacz

Taki wynik pokazał komputer:

A takie były zalecenia:

MAN TGA - Błąd AdBule - GDK/PDF 05023-01 - Zablokowany kanał powietrza MAN TGA - Błąd AdBule - GDK/PDF 05023-01 - Zablokowany kanał powietrza

Czyli mamy zbyt wysokie ciśnienie w module zasilania za przepustnicą. Ale nic mi to nie mówi? Co rozebrać? Gdzie tego szukać?

Z góry dziękuje, pozdrawiam.

0 2
  • Pomocny post
    #2 06 Cze 2018 22:33
    dare23
    Poziom 18  

Witm. Opis usterki mówi Ci wszystko (dysza, zawór dawkowania lub przewód) Odpalone procedury dokładnie opisują usterkę, czego tu nie wiedzieć?
    Na ostatnim zdjęciu masz napisane gdzie szukać:
    "Ciśnienie powietrza wyższe niż 3.8 bar za przepustnicą wskazuje na niedrożny moduł pomiarowy (dozujący) lub dyszę"
    Czyszczenie powinno pomóc.

0
  • #3 05 Sie 2018 20:48
    kiepski2
    Poziom 8  

Witam.

Dziękuję kolego za pomoc, sprawa ogarnięta, było tak jak pisałeś:

MAN TGA - Błąd AdBule - GDK/PDF 05023-01 - Zablokowany kanał powietrza MAN TGA - Błąd AdBule - GDK/PDF 05023-01 - Zablokowany kanał powietrza

MAN TGA - Błąd AdBule - GDK/PDF 05023-01 - Zablokowany kanał powietrzaMAN TGA - Błąd AdBule - GDK/PDF 05023-01 - Zablokowany kanał powietrza

Całość po rozebraniu w mak dostała gorącą kąpiel ;)

Przy okazji również wtryskiwacz, bo skoro być tak daleko, to dlaczego nie wyczyścić go dla spokoju ;)

Działa wszystko, ciśnienia wróciły do normy ;)

0