Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buggy - Zbiornik paliwa do buggy

06 Cze 2018 20:03 315 10
  • Poziom 4  
    Witam, wpadłem ostatnio na pomysł zbudowania sobie buggy silnik oraz inne podzespoły mam.
    Moje pytanie to skąd wziąć zbiornik paliwa ponieważ głownie chodzi mi żeby zamontować wskaźnik paliwa, najbardziej optymalna była by pojemność 20-30 litrów, wyjąć taki zbiornik z auta czy kupić gdzieś?
  • Computer Controls
  • Poziom 21  
    Dać sobie zrobić z nierdzewki a czujnik z traktora lub malucha.
  • Poziom 31  
    Albo poszukać stosownej pojemności zbiornika (niekoniecznie od pojazdu). Mam tu na myśli różnego rodzaju agregaty i maszyny-zdarzają się w nich zbiorniki o w miarę regularnych kształtach i ze wskaźnikiem poziomu paliwa. Ostatecznie jak nawet takiego czujnika nie będzie to są ogólnie dostępne czujniki pływakowe, które można zainstalować w wywierconym otworze.
  • Computer Controls
  • Poziom 15  
    a wskaźnik paliwa elektroniczny zdalny? Czy mechaniczny w zbiorniku? Miałem bardzo fajny wskaźnik paliwa w korku. Był jeden pręt do dna zbiornika na nim pływak. Równolegle do tego pęta był obrotowo zamontowany płaskownik. U góry miał wskazówkę. Ten płaskownik był skręcony na całej długości o prawie 360 stopni a pływak jeżdżąc góra dól ustawiał ten obrót. Proste i bardzo fajne rozwiązanie. coś takiego https://zefir.sklep.pl/zbiorniki-paliwa/2804-korek-wskaznik-poziomu-paliwa.html

dodam jeszcze że nawet jak zbiornik ma nieregularny kształt można skręceniem płaskownika wykalibrować wskazania.
  • Poziom 31  
    Jeśli zbiornik jest istotnie z PCV to są szerokie możliwości dorobienia czegoś. Natomiast jeśli byłby wykonany z polietylenu to problem się zacznie jeśli zajdzie konieczność wklejenia jakiejś flanszy, redukcji itp.
  • Poziom 4  
    @teskot albo najlepsza i najtańsza opcja kupić przezroczysty zbiornik i problem z głowy bo będzie dokładnie widać ile jest paliwa
    Np taki zbiornik https://goo.gl/images/oNzNem
  • Poziom 31  
    Ale ten zbiornik jest na wodę, a nie na benzynę. Osobiście wolałbym, żeby zbiornik w prowadzonym przeze mnie pojeździe miał stosowne certyfikaty. Już ten do łodzi motorowych budzi moje obawy, gdyż inne są wymogi dla takich zbiorników na drogach lądowych i morskich. A może poszukaj jakiegoś zbiornika stosowanego w przerabianych autach do KJS-u.
  • Poziom 4  
    @teskot Albo kupię arkusz blachy aluminiowej i kolega by mi taki wyspawal i gotowy na odpowiednią wysokość do pływaka tylko jakiej grubości blachę wsiąść
  • Poziom 31  
    A to najlepiej pogadaj z kolegą, który ma Ci to wykonywać. Wiem, że spawanie aluminium to wyższa szkoła jazdy. Jeśli masz takie możliwości warsztatowe, żeby na walcarce zrobić zbiornik to chyba cały ten temat nie ma większego sensu.
  • Poziom 4  
    @teskot wlacarki i takich rzeczy to nie ma ale ma tiga i spawać dobrze umie takie rzeczy ponieważ 4 miesiące robił w firmie co spawała nierdzewki i aluminium
    1.5mm myślę że by starczyło