Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Trafic 2.5 dci - Nie działa klima

rutek79 07 Cze 2018 07:40 564 8
  • #1 07 Cze 2018 07:40
    rutek79
    Poziom 7  

Panowie auto jak w temacie. Nie działa Klima. Brak napięcia na cewce sprężarki. Czy ma ktoś schemat lub opis który przekaznik i bezpiecznik jest do tego czy możliwe jest ze gdzieś wiazke uwaliło

0 8
  • #2 07 Cze 2018 07:55
    uzi14
    Poziom 9  

Który rok auta? Klimatyzacja nabita w całości? Zapala die przycisk od włączania Klimy?

0
  • #3 07 Cze 2018 08:20
    decybel91
    Poziom 39  

Podepnij do komputera i skasuj błędy w ecu silnika - jeśli będzie od ciśnienia czynnika klima ruszy. Jeśli nie w parametrach masz podane zezwolenia na uruchomienie klimy

0
  • #4 07 Cze 2018 08:35
    rutek79
    Poziom 7  

Klima nabita. rok 2007. Włąsnie jak włączam przycisk to wydaje mi sie że świeci na panelu. Ale tak mi słońce w niego świeciło że mogłem dobrze nie zobaczyc. W parametrach silnika jest jako zezwolenie

0
  • #5 07 Cze 2018 13:36
    uzi14
    Poziom 9  

Te elementy masz od Klimy . Pod maską. Bezpiecznik płytkowy
    Zwykły bezpiecznik
    I przekaźnik kompresora.
    Sprawdź bezpieczniki i jak będą ok to otwórz i załącz przekaźnik. Sprawdź czy ma napięcie . Jak załączysz i zadziała kompresor to sprawdzisz czy dochodzi sygnał na przekaźnik. Jak nie to sprawdź komputerem czy czujnik ciśnienia klimatyzacji nie kłamie .

Element zaznaczone na czerwono

1
  • #6 07 Cze 2018 22:23
    rutek79
    Poziom 7  

Więc brak stałego plusa na przekaźniki sprężarki. Na krótko od razu Klima działa

0
  • #7 08 Cze 2018 07:48
    uzi14
    Poziom 9  

Jak stałego? Załączyłeś przekaźnik ręcznie czy jak? Jak brak stałego plusa na przekaźnik to padł bezpiecznik ten zaznaczony zwykły. A jak brak sygnału ( sygnał to raczej masa bedzie bo z ECU idzie ) to sprawdź w sterowniku silnika czy pokazuje ciśnienie . ( napisz jak zaliczyłeś, sprawdziłeś ten plus ) i co z tym guzikiem od Klimy zapala się ?

0
  • #8 08 Cze 2018 08:38
    rutek79
    Poziom 7  

Guzik od klimy się załącza. Bezpiecznik oczywiście dobry I z bezpiecznik idzie prąd na zacisk 30 przekaźnika klimatyzacji. Na odcinku od bezpiecznika do przekaźnika gdzieś zaginął plus. Chyba zgnił kabel. Znalazłem schemat i przekaźnik klimy ma stały plus na zacisku 30 idący ze skrzynki bezpieczników i dalej na akumulator. Czyli ten o który mi chodziło.Więc na krótko podałem + na zacisk 30 przekaźnika i Klima ożyła. Wszystko działa jak powinno. Sprężarka złącza się i wyłącza. Wentylatory też. Wiec zeby nie rozbebeszać połowy auta wyciągnąłem bezpiecznik ori i założyłem na tym kablu co podałem plusa do przekaźnika bezpiecznik 10A i tyle. WsYstko działa jak powinno. Dolutowalem się zarobiłem końcówki i działa

0
  • #9 09 Cze 2018 07:35
    uzi14
    Poziom 9  

No i brawo . Oby działała jak najdłużej. Pilnuj czy wentylatory chodzą bo gorąco mamy . Pozdrawiam

0