Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWM 6081 - po włączeniu od razu przechodzi do płukania

HarryCzary 07 Cze 2018 09:31 294 11
  • #1 07 Cze 2018 09:31
    HarryCzary
    Poziom 3  

Witam.
    Problem wygląda następująco, po ustawieniu na dowolny tryb prania pralka pobiera wodę, przełącza się na pranie zasadnicze i tak ok.10 minut, po czym programator się przełącza a woda zostaje wypompowana.
    Sprawdzałem już, że w tym czasie woda jest zimna, nijak się ma do tej temperatury jaka jest pokazana aktualnie. Pralka w tym czasie pobiera płyn do płukania. Reasumując chcę prać, a pralka zachowuje się dokładnie tak, jak podczas płukania i również nie do końca, bo nie wiruje tych rzeczy.
    Proszę o pomoc.

0 11
  • #2 07 Cze 2018 15:55
    Gobro
    Poziom 28  

Sprawdź grzałkę nie tylko na ciągłość obwodu ale także na upływność do masy.

0
  • #4 07 Cze 2018 20:12
    Kenworth 18
    Poziom 34  

Witam.
    Twój opis wskazuje właśnie, że to grzałka jest problemem jak już pisał kolega Gobro wyżej. Lecz by to potwierdzić musisz posiadać multimetr i dokonać pomiarów. Jak to zrobić to trochę poczytaj na forum bo jest sporo na ten temat napisane. Chyba, że po prostu wymienisz grzałkę w ciemno i sprawdzisz rezultat.

0
  • #6 08 Cze 2018 12:46
    zhudomel
    Specjalista AGD

HarryCzary napisał:
    ok.10 minut, po czym programator się przełącza a woda zostaje wypompowana.
    Sprawdzałem już, że w tym czasie woda jest zimna
    Będzie zimna, bo grzałka załącza się dopiero po kilku minutach.

0
  • #7 08 Cze 2018 20:25
    HarryCzary
    Poziom 3  

Rozumiem, ale na więcej i tak nie mogę liczyć żeby to sprawdzić. Zresztą raz programator przyłączył się później i efekt był taki, że woda dalej była zimna, a płyn do płukania został pobrany. Woda została wypompowana oczywiście nie do końca dzięki czemu wiedziałem, że dalej jest zimna. Dodam ze ten incydent trwał na pewno powyżej pół godziny.

0
  • #8 08 Cze 2018 22:44
    Kenworth 18
    Poziom 34  

Przed zakupem nowej grzałki sprawdź czy po upływie 10-15 minut od rozpoczęcia programu prania sterownik podaje 230V na grzałkę czyli czy ją zasila.
    Najlepszy byłby multimetr by to sprawdzić, ale żarówka np.40W w oprawce też się nada czyli najprostszy tzw. próbnik.
    Jeśli napięcie będzie podawane to wymiana grzałki będzie potrzebna.

0
  • #10 16 Cze 2018 06:45
    Kenworth 18
    Poziom 34  

Witam.
    Jeśli kolega miał wątpliwości jak się zabrać za wymianę grzałki to należało zapytać na forum lub poszukać tematów z tym związanych albo sprawdzić w google:
    https://youtu.be/HdCcFsrzWYk
    Powodem wycieku może być również zakup nie odpowiednio dobranej grzałki czyli może być dłuższa niż oryginał lub ma zastosowanie do zbiorników metalowych a wtedy nie uszczelni się dostatecznie w zbiorniku. Grzałka jak najbardziej może być zamiennikiem, ale musi być identycznej długości ponieważ w zbiorniku jest uchwyt ustalający jej pozycję i musi w niego wejść przy montażu. Grzałka również musi mieć zastosowanie do zbiorników z tworzywa sztucznego. Kolejną istotną kwestią jest to by do nowej grzałki zastosować oryginalny czujnik temperatury, który był w starej grzałce.

0
  • #12 27 Cze 2018 07:02
    Kenworth 18
    Poziom 34  

Witam.
    Jeśli wcześniej nie sprawdziłeś czy grzałka dostaje zasilanie to teraz już musisz to zrobić.

0