Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie w sprawie dysku SSD i interfejsu SATA

07 Cze 2018 09:44 249 4
 • Poziom 6  
  Witam. Mam pewien dylemat. W najbliższej przyszłości zamierzam zakupić dysk SSD do mojego laptopa w związku z czym mam pewien dylemat. Na popularnym chińskim serwisie aukcyjnym widziałem swego rodzaju kieszeń na dyski w formacie M.2 które można podpiąć do interfejsu SATA - coś takiego jak tutaj (https://www.amazon.com/StarTech-2-5in-Adapter-Converter-SAT32M225/dp/B00ITJ7U20) tylko z miejscem na dwa dyski M.2 (dwa dyski m.2 a nie jedno miejsce na m.2 i jedno na mSata). I tutaj moje pytanie czy jest taka możliwość że interfejs Sata obsłuży jednocześnie dwa dyski M.2 sata podłączone za pomocą takiej kieszeni? w przypadku rozwiązania z kieszenią M.2+mSata sprawa jest jasna i każdy sprzedawca o tym pisze że będzie działał tylko jeden z tych dysków a jak to jest w przypadku kieszeni z 2xM.2 sata? czy ktoś z Was miał z tym doczynienia?
  Może się to wydawać zagmatwane także jeśli będzie taka potrzeba to postaram się to jaśniej opisac. Generalnie chodzi o to czy interfejs sata może obsłużyć takie dwa jednoczesne połączenia.
  Pozdrawiam
 • Poziom 6  
  Przyznam się szczerze że spodziewałem się odpowiedzi przeczącej xd Miałeś kiedyś styczność z taką sytuacją? Jeśli rzeczywiście takie rozwiązanie jest możliwe bardzo by mnie to ucieszyło
 • Poziom 39  
  sirsebek93 napisał:
  Miałeś kiedyś styczność z taką sytuacją?
  Styczności nie miałem, ale opis produktu potwierdza możliwość niezależnej i równoczesnej pracy dysków.
  Cytat:
  Boost your system performance by enhancing the capacity, speed and security of your data storage. This two-drive M.2 to SATA adapter lets you install two M.2 SATA drives instead of a SATA platter drive, in a single 2.5" drive bay, and increase your storage options by configuring a powerful RAID array. Build a RAID array to enhance system performance The dual M.2 to SATA adapter supports multiple RAID modes, including RAID 0, 1, or spanning, helping you to achieve greater SSD capacity or data redundancy, depending on your selected RAID mode. The SSD adapter also supports non-RAID operation (JBOD) when paired with a port-multiplying SATA controller, so both drives can be used independently of one another. Maximize file transfer speeds The M.2 SATA SSD adapter lets you utilize the full potential of your SATA III controller. Using M.2 SATA SSDs in place of a platter drive reduces your data transfer bottlenecks, giving you file transfer speeds of up to 6Gbps. The M.2 NGFF SATA RAID adapter also provides TRIM support to enhance the stability and performance of your M.2 NGFF SSDs.Easy installation This open-frame adapter is easy to install as it comes with all the necessary installation hardware and doesn't require any extra software or drivers, to get you up and running quickly. The S322M225R is backed by a StarTech 2-year warranty and free lifetime technical support.

  Pytanie w sprawie dysku SSD i interfejsu SATA
 • Moderator - Komputery Serwis
  O ile to faktycznie zadziała to takie rozwiązanie i tak nie ma większego sensu. Wszystko będzie ograniczone wydajnością interfejsu SATA, do którego to zostanie podłączone.

  Lepiej kupić jeden przyzwoity dysk i podłączyć go pod SATA, niż kupić przelotkę (wprowadzającą dodatkowe opóźnienia) i dwa dyski, które w efekcie i tak będą miały na tej przelotce wydajność, która nie przekroczy możliwości pojedynczego portu SATA. Ekonomicznie również wydaje się to bezsensowne - jeden dysk SSD SATA 2.5" jest tańszy niż dwa dyski M.2 i konwerter.