Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Bosch/WAE2447FPL/pralka - Pralka Bosch brudzi pranie.

07 Cze 2018 10:04 1974 5
  • Poziom 2  
    Witam.
    Od 3 tygodni mam problem z pralką, ponieważ zaczęła brudzić pranie. Plamy są szare i nie chcą dać się sprać nawet ręcznie pomimo namaczania w różnych detergentach.
    Proszek zmieniony na taki bez płatków mydlanych i prane bez płynu do płukania.
    Prałem już kilka razy w wysokiej temperaturze. Wlewałem ocet, kwasek cytrynowy w dużych ilościach i dalej nic. Czyściłem ręcznie cały fartuch.
    Na koniec zrezygnowana żona wlała domestos i też nie pomogło.
    Dzwoniłem chyba do 10 majstrów i do serwisu Boscha. Połowa specjalistów powiedziała, że nie wie co jest, a 2-3 stwierdziło, że to łożyska. Z tym, że pralka nie hałasuję, pracuje na nowa. Mówią, że koszt łożysk 600 zł i najlepiej kupić nową pralkę. Dobra rada...
    Serwisant Boscha bierze 130 zł i może bym się skłonił tylko na stronie producenta wyraźnie piszą, aby nie czyścić octem, ani kwaskiem.

Ktoś ma jakiś pomysł?
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 33  
    To najprawdopodobniej są łożyska, które straciły uszczelnienie i woda wypłukuje smar i rdzę, pewnie za niedługo zaczną szumieć.
  • Poziom 17  
    Dokładnie jak kolega wyżej pisze. Uszkodzeniu uległ simering blokujący dostępu wody do łożysk. Jeśli ulegnie nawet niewielkiemu uszkodzeniu to woda wpływa do łożysk i zabiera smar plus rdzę i potem pranie nie jest już do uratowania. Wymiana łożysk plus simeringu wchodzi w grę. Spokojnie łożyska zaczną szumieć za kilkanaście prań :-)
  • Poziom 39  
    Witam.
    Łożyska i uszczelniacz można bez problemu wymienić, ale niestety krzyżaki bębna nie słynęły w tym i podobnych modelach Boscha z długiej żywotności i dopiero rozpołowienie zbiornika da odpowiedź w jakim stanie jest krzyżak bębna.
    Jeśli okazało by się że krzyżak popękał to jako część zamienna występuje razem z bębnem:
    https://north.pl/karta/beben-krzyzak-do-pralki-bosch-wae2447fpl-21,LLX-V2-CMM1-8W0.html
    Życzę koledze by krzyżak nie wymagał wymiany.
    Jeżeli kolega ma dryg do majsterkowania to operację wymiary łożysk można przeprowadzić we własnym zakresie, ale tylko jeśli kolega czuje się na siłach by podołać.
    Stosowanie Domestosa do czyszczenia pralki nie było najszczęśliwszym pomysłem bo niewiadomo jak zareagowały gumowe węże na ten specyfik.
    Niech kolega rozpocznie od demontażu grzałki bo czasem jakieś ciało obce lubi na niej osiąść i temperatura pracy grzałki powoduje, że coś się topi i może pozostawiać plamy na odzieży.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
    Problem został rozwiązany.
    Szczerze mówiąc szukałem na wielu forach rozwiązania, a nigdzie nie znalazłem takiej podpowiedzi, więc może komuś przyda się na przyszłość.
    Winnym powstających plam okazał się.... płyn do puszczania baniek mydlanych dla dzieci!!!
  • Poziom 39  
    Witam.
    Dobrą wiadomością jest to że to nie usterka pralki.