Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Witryna Whirlpool ADN203/1 nowa słabo chłodzi?

Borutka 07 Cze 2018 10:22 189 7
  • #1 07 Cze 2018 10:22
    Borutka
    Poziom 23  

Witam,
    Sprzęt użytkowany miesiąc, ustawiony swobodnie ( tylko jednym bokiem przy ścianie), temperatura otoczenia max 25 stopni, bardzo mała(!) objętość zawartości.
    W instrukcji opisane zakres temperatur 0-10 stopni.
    Na początku bez problemu osiagała 3 stopnie. W czasie tego użytkowania widzę, że temperatura sukcesywnie się podnosi. W tej chwili temp. min. średnio 4,7 stopnia przy temp. otoczenia 23 stopnie. Sprężarka pracuje w cyklach.
    Chłodziarka profesjonalna, ale infolinia raczej już nie, także pytam tutaj
    Pytanie jest, jaką temperaturę taka witryna powinna zagwarantować? Czy może psuje się termistor?
    Lodówka w domu bez klimatyzacji (wypełniona) bez problemu utrzymuje temp. 4 stopnie na wszystkich półkach. I tutaj takiej temperatury (max) oczekuję.

0 7
  • #2 07 Cze 2018 11:13
    jaszczur1111
    Poziom 32  

http://o.manualretriever.com/lect.php?ID=4985...g=O&h=d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e&src=15

Producent wprawdzie pisze, że temp. wewnątrz może zawierać się w przedziale -2 do +14 ale na pokrętle są tylko cyferki od 0 do 5 i nie jest określone precyzyjnie jaka ma być temperatura na konkretnej cyfrze. Obserwuj sprzęt i jeśli tendencja wzrostu temperatury się utrzyma przy identycznych nastawach i temp. otoczenia, to należy oczekiwać, że albo termostat się "rozjechał "
    albo masz do czynienia z wyciekiem czynnika chłodniczego.

0
  • #3 07 Cze 2018 13:59
    abuhamza
    Specjalista AGD

Jak Ty to nazywasz profesjonalną chłodziarką to ja być ojciec Rydzyk, Whirlpool chyba nie osiągnie już tego poziomu co miał kiedyś. Temperatura zależna będzie od tego ile masz produktów w środku, ile razy jest otwierana i zamykana. Nie spotkałem jeszcze urządzenia, które nie przekłamuje na temperaturze, no chyba że Miele. Teoretycznie powinna mieć około 2 stopni a z powrotem powinna włączać się przy około 6 stopniach.

W domu mam chłodziarkę Miele i ustawiam jej 3 stopnie i na każdej półce mam 3 stopnie i to nie jest przekłamany wynik. A w samsung sidebyside ustawiamy -24, lodówka się wyłącza a temperatura w zamrażalce w granicach -19/-21 stopni więc już o 3 jest oszukana :)

0
  • #4 07 Cze 2018 14:30
    Borutka
    Poziom 23  

abuhamza napisał:
    Jak Ty to nazywasz profesjonalną chłodziarką to ja być ojciec Rydzyk

Tak jest nazwana na stronie producenta i w instrukcji obsługi. To jest chłodziarka przeznaczona do np. sklepu.
    Normalnie Wh bym nie kupił :not:, ale oferta rynkowa witryn jest bardzo skąpa. Jest jakieś tanie Beko albo kosmicznie drogi Liebher
    abuhamza napisał:

Temperatura zależna będzie od tego ile masz produktów w środku, ile razy jest otwierana i zamykana
    .
    To jest dla mnie jasne. Objętościowo towaru jest bardzo mało (medykamenty).
    Otwieranie drzwi niezbyt często i na krótką chwilę.
    abuhamza napisał:

Nie spotkałem jeszcze urządzenia, które nie przekłamuje na temperaturze, no chyba że Miele. Teoretycznie powinna mieć około 2 stopni a z powrotem powinna włączać się przy około 6 stopniach.

Temperatura jest mierzona termometrem do tego przeznaczonym. Stabilność dobra ok. 1,2 stopnia. Myślę że histereza 4 stopnie nie występuje nawet w lodówce za 500zł. Rozkład temperatur w kabinie też jest równomierny - ale półki są druciane, jest wentylator, a towar leży "ażurowo".
    Skraplacz w dniu takim jak teraz chyba częściej jest zimny niż ciepły, więc pewnie coś z termostatem.
    Chyba takak jak pisze kolega jaszczur111, trzeba obserwować.

0
  • #5 07 Cze 2018 15:53
    abuhamza
    Specjalista AGD

No nie wiem u mnie chłopacy specjalizują się głównie w takich oszklonych i gastronomicznych urządzeniach chłodniczych co racja są używane ale konkretne marki. Na tą chwile stoi jakieś 5000 sztuk więc jest z czego wybierać, no ale niektórzy stawiają na nowe :) Nawet był klient, który zażyczył sobie przeszklenia 2 metrowej lodówki Miele.

0
  • #6 07 Cze 2018 18:41
    jaszczur1111
    Poziom 32  

Półki szklane to fanaberia. Powodują nierównomierny rozkład temp., można je łatwo stłuc albo oberwać plastikowe zaczepy. Jedyny plus to możliwość przechowywania bardzo drobnych przedmiotów luzem...skrzynki piwa na leżąco nie ustawię a na druciakach owszem.

Nie wiem na ile jest ustawiony termostat. Druga sprawa, można dokonać regulacji histerezy w termostacie. Info wyłącznie na priv. bo admin od AGD wie lepiej.

0
  • #7 07 Cze 2018 21:52
    Borutka
    Poziom 23  

jaszczur1111 napisał:

Nie wiem na ile jest ustawiony termostat.

Samą regulację dla użytkownika mam ustawioną na max chłodzenie. Histereza bardzo dobra, tylko mogłoby być 2 stopnie chłodniej. Sam inwazyjnie wolę nie grzebać, mam jeszcze niemal cały okres gwarancji.

0
  • #8 08 Cze 2018 00:05
    jaszczur1111
    Poziom 32  

I słusznie. Można w takim razie wezwać serwis i kazać doprowadzić do zakładanych -2 przy max nastawach. W końcu brakuje ok 5-6 stopni.

0