Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV MEDION CTX948_V1 - Odbiór DVB-S z anteny zbiorczej przez tuner komputerowy

konkon72 07 Cze 2018 10:57 210 0
  • #1 07 Cze 2018 10:57
    konkon72
    Poziom 1  

Dzień dobry,

Nie jestem pewny czy piszę w dobrym dziale, bo problem dotyczy odbioru telewizji satelitarnej FTA w komputerze. Ale do rzeczy:

Postanowiłem zrobić domowe centrum medialne (HTPC) z komputera Dell. Do obioru telewizji użyłem tunera PC TV MEDION CTX948_V1, który jest hybrydowym urządzeniem DVB-T i DVB-S. Do mieszkania doprowadzony jest sygnał zbiorczy z anteny naziemnej i satelitarnej po jednym kablu koncentrycznym. Na końcu zamontowane jest gniazdo RTV-SAT. Wcześniej działały na nim NC+ i TV naziemna przez dedykowane tunery typu set-top box. Tutaj zaznaczę, że mam bardzo podstawową wiedzę z zakresu TV-SAT. Zakładałem kiedyś antenę SAT w domu jednorodzinnym i tyle.

Po instalacji tunera Medion w komputerze udało mi się skonfigurować naziemną telewizję poprzez program NextPVR. Tutaj wszystko działa OK. Jednak w wypadku telewizji satelitarnej po włączeniu skanowania kanałów na HotBird 13 tuner nie wyszukuje żadnego kanału. Prawda jest taka, że nie jestem pewien co należy ustawić w wypadku telewizji zbiorczej bo tam zapewne jest multiswitch. Zamieszczam zrzuty ekranu z programu NextPVR obsługującego kartę DVB. Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem czy przy zbiorczej TV-SAT w ogóle można coś takiego zrobić. Chciałbym oczywiście oglądać kanały niekodowane France 24, BBC World News, etc.

Z góry dziękuję za pomoc.

Konrad

TV MEDION CTX948_V1 - Odbiór DVB-S z anteny zbiorczej przez tuner komputerowy

0 0