Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przewód diagnostyczny Autronic AL 700

07 Cze 2018 12:16 783 40
  • Poziom 22  
    Witam.
    Posiadam przewód jak na zdjęciu poniżej:
    tylko, że z końcówką pod STAGa, TECHa i tu moje krótkie pytanie: Czy da rade przerobić ten interfejs pod AL-700 AUTRONIC.
    Podobno przewód ten obsługuje AL-700 tylko musi mieć inną końcówkę.
    Jeżeli kogoś uraziłem głupim pytaniem to z góry przepraszam.
    Miłego dnia życze.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • BotlandBotland
  • Poziom 22  
    bubu1769 napisał:
    W załączniku masz rozpiskę podpięcia większości centralek LPG.

Mój orginalny interfejs z przelotką często wyrzuca przy strojeniu. Nie wiem czy to wina przewodu czy sterownika LPG.
    Czy ze schematu który podałeś można zrobić przewód USB-RS232 np.
    https://allegro.pl/oferta/adapter-przejsciowk..._unit_id=c7e1d224-4640-4173-a8f4-c5a9e966c0b4
    Oczywiście wyrzucając końcówkę RS232.
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    Jeśli to rzeczywiście jest na CH340 to powinien byś nawet lepszy niż zwykły RS232.
    Chociaż skoro i tak zamierzasz usunąć złączę DB9 to może warto zainwestować z zwykły konwerter USB - RS232 TTL, czy to na CH340 czy na PL2303 bo one zazwyczaj kosztują około 5zł.
  • BotlandBotland
  • Warunkowo odblokowany
    Chyba się nie zgadaliśmy :)
    Tobie chodzi o zrobienie adaptera ze złącza STAG-a na AL700, tak jest chyba aktualnie zrobione, a mi o zrobienie nowego złącza i ewentualnie dolutowanie go równolegle do istniejącego, tak jak maja zazwyczaj te uniwersalne interfejsy.
    Tylko z tego co autor pisze to chcę zrobić nowy interfejsy bo ten co ma coś szwankuje.
    Pytanie jak wygląda ta przelotka której używa.
  • Poziom 42  
    No co ma to widać na zdjęciu - męską 8 pinową wtyczkę do STAGA 100 choćby.

Ma al700 i do tego bym zalecał dorobić gniazdko żeńskie 8 pinowe żeby nie przerabiać interfejsu co ma czy też kupować końcówki pod al700 bo napewno samą wtyczke oryginalną od al700 ma skorodowaną.
  • Poziom 22  
    Mi poprostu chodzi żeby zrobić nowy cały interfejs bez orginalnego "PROJEKTECH".
    Poprostu nowy kabelek z przejścióki USB na COM i do tego końcówka jak kolega napisał ze starego zasilacza ATX ;-)
    Moja przelotka wygląda tak:
  • Poziom 22  
    Witam.
    Posiadam sterownik autronic AL700 i potrzebuje do niego przewód diagnostyczny.
    Czytałem że można zrobić go z gotowych adapterów USB to Com.
    Posiadam taki adapter:
    https://www.savio.net.pl/produkt/adapter-usb-2-0-rs-9-pin-kabel-usb-cl-22/
    Czy może ktoś rozrysować bądź opisać który pin USB pod jaki kolor wiązki od Autronica. Poniżej schemat instalacji Autronic AL 700.

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    bubu1769 napisał:
    Jeśli to rzeczywiście jest na CH340 to powinien byś nawet lepszy niż zwykły RS232.
    Chociaż skoro i tak zamierzasz usunąć złączę DB9 to może warto zainwestować z zwykły konwerter USB - RS232 TTL, czy to na CH340 czy na PL2303 bo one zazwyczaj kosztują około 5zł.

Posiadam taki interfejs
    https://www.savio.net.pl/produkt/adapter-usb-2-0-rs-9-pin-kabel-usb-cl-22/
    Jak byś rozrysował gdzie jaki przewód był bym wdzięczny.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Rs232 - AL700
    Czarny masa (10) - 5
    Czarny 0 lub 5V (19) - 2
    Brązowy 5V (18) - 3
    W nawiasach numery pinów gniazda AL700.
    Zanim podłączyszto zobacz jakie są napięcia pomiędzy 2 i 5 oraz 3 i 5 na tym adapterze jak go podłączysz do komputera. Jeżeli inne niż 5V to go nie używaj.

Lepszy byłby adapter jak np Allegro nr aukcji 8681979313

Post nr 22 z tego tematu
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic175506.html
    Tutaj masz nr pinów złącza.
    Musisz połączyć adapter z centrala za pomocą masy i dać na krzyż linie Rx i Tx czyli Rx adaptera łączysz z Tx centrali a Rx centrali z Tx adaptera.
  • Warunkowo odblokowany
    Pytanie jaki układ w tym siedzi, z podrobionymi scalakami czasami są problemy.
    Ogólnie to interesują cię trzy piny 2 - RX (K) 3 - TX (L) i ewentualnie 5 - GND.
    Podłączenie do centralek LPG masz w poście #3.
    W razie zamiany miejscami RX i TX nic poważnego się nie stanie, po prostu nie będzie komunikacji i trzeba będzie je zamienić.
  • Poziom 22  
    Tak ma to być ??
    Tylko gdzie 12 V ?? z USB idzie ??
  • Poziom 22  
    Jak złoże do kupy to najpierw program potem zapłon czy odwrotnie ??
  • Poziom 22  
    enhanced napisał:
    Akurat autronic musi mieć zachowaną kolejność.

Też mi się tak wydawało. Najpierw program potem przewód i zapłon?
  • Poziom 22  
    Witam.
    Zmontowałem wszystko jak na schemacie lecz brak jest komunikacji z programem amon. Próbowałem różnych wersji programu, różnych COMów, zamieniałem RX i TX lecz nie dało to żadnego rezultatu.
    Wcześniej używałem interfejsu od PROJEKTTECH z przejściówką pod Autronic lecz on też się nie komunikuje z komputerem od LPG.
    Sprawdziłem przewody idące do centralki, wszystkie mają przejście.
    Jakieś pomysły??
    Może faktycznie wyrzucić ten silnik krokowy, założyć srubę i ustawić na sztywno dawkę??
  • Poziom 22  
    bubu1769 napisał:
    A próbowałeś uruchamiać program w trybie zgodności np. z XP?

Tak bo to nawet system jest XP :-)
    Kiedyś to chodziło bez problemu na tym laptopie a teraz nie można się połączyć.
  • Poziom 38  
    Ta przejściówka usb do rs232 sie nie nadaje. Mususz dodac konwerter na max232.
  • Warunkowo odblokowany
    No właśnie nie wiadomo co w tym twoim adapterze siedzi.
    Konwertery na CH340 czy na PL2303 zazwyczaj już są TTL.
    Interfejsy na MAX232 robiłem sobie do OPLA i do SQ24 ale one są właśnie podpinane bezpośrednio do port COM w laptopie.
    Najdziwniejsze jest to że ten interfejs PROJEKTTECH jest raczej w TTL a i tak się nie chce łączyć.
    Chociaż raz miałem sytuację że z jedną instalacja nie mogłem się połączyć uniwersalnym interfejsem i dopiero adapter na CH340 dał radę.
  • Poziom 38  
    Tech jest ttl. Podana z linku niebieska przejściówka jest w standardzie rs232 i konieczny jest konwerter.
    Dokladnie taki konwerter z tym ze musisz go zasilac z 5v a masz 12v wiec potrzeba do niego np 7805 stabilizator.
    Najlepsze konwertery usb do rs232 czy do ttl robi firma ftdi i z nimi nigdy nie miałem problemów.
  • Poziom 22  
    Chyba gra nie warta świeczki robić taki przewód. Myślałem że da się to zrobić z tej przelotki USB na Com. Polecicie jakis tani przewód do tej instalacji??