Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung S7 G930F - Telefon wisi na logo

07 Cze 2018 12:36 1410 19
  • Poziom 6  
    Witam, mam Samsunga S7, był w nim robiony reset z poziomu telefonu. Po tym zabiegu zawisł na logo. Zmieniałem kilka różnych softów i nic nie pomaga, cały czas ten sam problem. Nie można wejść w recovery, nie można zainstalować TWRP, bo informuje o blokadzie FRP. Posiadam box Z3X. Co można jeszcze zrobić, jakieś pomysły ?
  • Poziom 6  
    1.Próbowałem Smart Switchem, wygląda na to że nie obsługuje tego modelu (SM-G930F nie obsługuje inicjowania). Raczej zablokowali taką opcję.
    2. Z3x próbowałem wgrać Combination, ale wywala się po chwili ( różne wersje combination) . Niby jest opcja w Z3X reset FRP UFS , ale nie wiem jakiego kabla do tego użyć.
  • Poziom 6  
    tino2003 napisał:
    coolphone napisał:
    Niby jest opcja w Z3X reset FRP UFS , ale nie wiem jakiego kabla do tego użyć

Sprawdź to:
    telefon w download mode, model wybrać G925f i dać reset frp

Na telefonie Blocked by FRP LOCK i błąd na z3x

Dodano po 51 [minuty]:

Udało mi się wgrać do końca Cobination, ale telefon dalej wisi na logo.
  • Poziom 15  
    Ściągałeś najnowszego softa przez SamFirm? Wgraj ostatnią wersję jaka wyszła, powinien wstać, a frp z3x po UFS robisz kablem COM (pod RJ45) 130k bodajze lub 530k, ale tym 1 raczej szedl, w poniedzialek moge ci potwierdzic jak bede w pracy.
  • Poziom 6  
    Telefon z wgranym najnowszym oprogramowaniem wg instrukcji rudy178 , ale dalej wisi na pierwszym logo samsunga, dalej nie w chodzi w recovery. Udało mi się wgrać w całości combination, lecz również wisi na logo.
  • Poziom 15  
    Jestes pewny ze recovery nie działa? A jak sflashujesz najnowszym softem to nie pojawia się niebieskie tło i usuwanie plików?
    Jezeli nie dziala ci klawiszami to sprobuj, trzymac VOL+ home i podlacz pod ladowarke, moze wtedy zadziala.
    Wyglada mi to raczej na uszkodzone emmc...

Spróbuj jescze Smart Switchem, ale zrób tak:
    1. Ściągnij wersje 4.1.17022_20 (ostatnia ktora umozliwia reczną naprawe oprogramowania)
    2. Jak zainstalujesz i odpalisz to wchodzi w WIĘCEJ u góry i w opcje: Odzyswikawnie awaryjne oprogramowania i inicjalizacja.
    3. Dajesz na drugą zakładkę Inicjalizacja urządzenia wpisujesz drukowanymi model: SM-G930F czy jaki tam masz model i z naklejki w dalszym kroku S/N
    i podłączasz go w trybie download.

Daj znać czy pomogło.
  • Moderator - GSM
    Spróbuj wgrać firmware w takiej wersji jaka była w telefonie, chociaż może pamięć uległa uszkodzeniu skoro na żadnym firmware nie chce wstać tylko wisi na logo.
  • Poziom 24  
    Wisi na logo bo pewnie drk jest uszkodzone, prawdopodobnie klient miał oreo A ktoś wcześniej albo Ty wgrywal combination od wersji 7. Wtedy wywala się drk. W bootloadera wchodzi? ( vol+,Home,power) i nie masz na dole napisu drk verify error?
    Pobierz najnowszego softa ale 4plikowego i wgraj i powinien wstac;)
  • Poziom 6  
    Wgrałem najnowszy soft 4 plikowy, na LCD nie ma drk verify error. Próbowałem Z3x naprawić DRK, ale nie idzie bo przy próbie wywala informację o blokadzie FRP, a FRP nie da się zdjąć.
  • Poziom 32  
    Z3xem mozna W S7 wylaczyc FRP z uzyciem kabla UART (moze byc od C3300K). W recovery wchodzi?
  • Poziom 6  
    Próbowałem tym kablem zrobić, Z3x pisze że FRP ściągnięte, a w recovery włączone FRP dalej jest. Lipa
  • Poziom 32  
    W Z3x masz opcje Reset FRP UFS i ta opcja cie interesuje bo dziala po kablu na RJ i wylacza FRP od razu, w dodatku bez utraty danych.
  • Poziom 6  
    Mam ten kabel, użyłem opcji FRP UFS, wcześniej używałem z powodzeniem w innych telefonach, a w tym nie ściąga FRP. Jakiś uparty.
  • Poziom 15  
    Czy telefon bierze ~500mA w trybie download mode?
  • Poziom 8  
    Robiłeś coś nietypowego z nim wcześniej?
  • Poziom 27  
    Z3X w normalnym trybie po kablu micro kładzie S7, po restarcie nie znajduje ADB i wisi na logo.

Edit. Po flashu telefon wstał.