Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kanały TV - mux8 jest - mux3 brak - jak ustawić?

07 Cze 2018 17:06 1860 13
 • Poziom 9  
  Witam, problem polega na tym iż posiadam na dachu zwykłą antenę która odbiera kanał 8 to znaczy mux8, gdzie są jakieś kanały tv wp, nowa, metro i 4 testowe, a chodzi mi o to żeby odbierać przynajmniej te podstawowe kanały tv tj. tvp1, tvp2, Polsat, z tego co wyczytałem w necie potrzeba jest odbierać mux3, wcześniej przed tym całym zamieszaniem z cyfryzacją wszystko było ok, na starej antenie tzw. siatkowej z płytką, gdzie było to zasilane z zasilacza przy telewizorze. Aktualnie wymieniłem kabel koncentryczny na nowy, który podpięty został do starej analogowej anetny aluminiowej która sobie leży na dachu, co trzeba ustawić lub zrobić żeby odbierać mux3 lub chociaż tvp1, 2, Polsat?
 • Sklep HeluKabel
 • Poziom 43  
  FazZi85 napisał:
  ... która sobie leży na dachu, co trzeba ustawić lub zrobić żeby odbierać mux3...

  Przede wszystkim postawić antenę w odpowiednim kierunku (do nadajnika). Leżąca raczej nie będzie odbierała. Sprawdzić czy 12V dochodzi do płytki w antenie a na wszelki wypadek wymienić tą płytę (wzmacniacz). Do odbioru kanałów cyfrowych potrzeba takiej samej anteny jak do analogowych. Od zamieszania mija już prawie 5 lat. Nie oglądałeś przez ten czas telewizji?.
 • Sklep HeluKabel
 • Poziom 9  
  Leżąca stara aluminiowa antena na dachu odbiera mux8. Antena siatkowa (ta z płytką jest odłączona od koncentryka) z tego co pamiętam, to odbierała ona wiele kanałów, a obecnie efekt taki sam, co przy starej leżącej, więc po co gabaryt wielki trzymać. Nawet wziąłem nową antenę pokojową ze sklepu, która też łapała mux8, oczywiście poszła do reklamacji, bo nie spełniła oczekiwać, a mnie interesuje mux3. Możliwe że trzeba płytkę sprawdzić.
  Nie oglądam tv od dawna, jednak w domu jedna osoba co jakiś czas mi mówi o tym że chce oglądnąć teleexpress, a przy okazji też chciałbym od czasu do czasu popatrzeć na jakiś film czy po prostu meczyk w tv.
 • Poziom 43  
  Zamontować trzeba taka samą antenę jaką mają sąsiedzi i podobnie zamocowaną. Jeżeli masz zasilacz to w puszce antenowej ma być wzmacniacz. Chyba na pustyni nie mieszkasz :?:
  No i oczywiście uruchomić automatyczne wyszukiwanie kanałów cyfrowych.
 • Poziom 20  
  DiZMar napisał:
  Chyba na pustyni nie mieszkasz
  No i oczywiście uruchomić automatyczne wyszukiwanie kanałów cyfrowych.

  Oj zdziwiłbyś się ile jest pustyni DVB-T - wystarczy mieszkać przy lesie.
  Uruchomienie automatycznego skanu to najgorsze co można zrobić.
 • Poziom 43  
  Mark'o napisał:
  ...
  Uruchomienie automatycznego skanu to najgorsze co można zrobić.

  Bez zaprogramowania to nawet gdyby antena była super na wszystkie MUX-y na ekranie będzie ciemność. Oczywiście najlepiej zaprogramować na pewnej antenie.

  Dodano po 18 [minuty]:

  Jeżeli będzie Polsat to i będą pozostałe z tego MUX2 czyli: TVN, TV4, TV Puls, Puls 2, TVN 7, TV 6 i Super Polsat czyli wszystko albo nic z MUX 2
  Jeżeli będzie TVP 1 HD to również TVP 2 HD, TVP Info HD, TVP Kultura, TVP Historia TVP Sport czyli wszystko albo nic z MUX 3.
  Wszystko albo nic z MUX 1 to TVP ABC, Eska TV, Polo TV, TTV, ATM Rozrywka TV Trwam, Stopklatka TV i Fokus TV.
  MUX 8 to wszystko albo nic czyli Nova TV, Zoom TV, Metro i WP oraz rezerwowe.
  Nie może być, że jest jakiś program z danego MUX a nie ma pozostałych.
 • Poziom 35  
  FazZi85 napisał:
  Sandomierz
  FazZi85 napisał:
  mnie interesuje mux3

  Nadajnik mux-3 (kanały TVP) masz w Sandomierzu na ul. Mokoszyńskiej. Stosowanie wzmacniacza w pobliżu nadajnika może skutkować brakiem odbioru.
  FazZi85 napisał:
  Leżąca stara aluminiowa antena na dachu odbiera mux8

  Co to za antena?
  FazZi85 napisał:
  co trzeba ustawić lub zrobić żeby odbierać mux3 lub chociaż tvp1, 2, Polsat?
  DiZMar napisał:
  Jeżeli będzie Polsat to i będą pozostałe z tego MUX2 czyli: TVN, TV4, TV Puls, Puls 2, TVN 7, TV 6 i Super Polsat czyli wszystko albo nic z MUX 2

  Najbliższy nadajnik nadający wszystkie mux-y (w tym mux-2) to Św. Krzyż.
 • Poziom 31  
  Ten Sandomierz to nie punkt na mapie. Jaka jest dokładna lokalizacja instalacji (adres, współrzędne) i ile odbiorników będzie podłączonych?
  To podstawowa informacja przy doborze odpowiedniego sprzętu.
 • Moderator
  Ja tylko dodam, że w zależności od części Sandomierza - niezależnie od "doświetlenia" MUX3 robiące więcej szkody niż pożytku - odbierasz sygnały z trzech nadajników: Święty Krzyż - to dla lewobrzeżnej części ale bez okolic nad sama Wisłą - ale cały obszar skarpy wiślanej i całe Zarzekowice i Nadbrzezie są w zasięgu Leżajska i Suchej Góry k.Krosna. MUX1 i MUX2 z nadajnika na Świętym Krzyżu są tam w zasadzie nieodbieralne.
  I jak daleko mieszkasz od Mokoszyńskiej?
 • Poziom 9  
  DiZMar napisał:
  [...] taka samą antenę jaką mają sąsiedzi i podobnie zamocowaną. Jeżeli masz zasilacz to w puszce antenowej ma być wzmacniacz. [...]
  myślę że anteną u sąsiada nie ma co się sugerować, ponieważ może mieć sąsiad koncentryk podpięty w dekoder, także nawet zwykły dipol, by wtedy wystarczył :P może.

  Co do lokalizacji nadajników, to wiem że najlepiej skierować na Św. Krzyż, jednak bliżej mam komin w Machów/Tarnobrzeg, jednak z anteny łapię tylko Mux8.
  Aaaa ta stara antena aluminiowa nazwa się "Orbita 2" [rosyjskie litery] działa poprawnie, tylko łapie cały Mux8. Myślę że podczepię tą wcześniejsza antenę z siatkową z płytką [jakaś elektronika drobna] gdzie do kabla podpina się zasilacz w domu i kabelek antenowy do tv, razem z aluminiową i kierunek na św. Krzyż, to może będzie coś z tego. Ewentualnie płytka [elektronika] jest uszkodzona lub zbyt słaba.
 • Poziom 35  
  FazZi85 napisał:
  wiem że najlepiej skierować na Św. Krzyż, jednak bliżej mam komin w Machów/Tarnobrzeg, jednak z anteny łapię tylko Mux8

  Tarnobrzeg nie nadaje mux-2.
  FazZi85 napisał:
  ta stara antena aluminiowa nazwa się "Orbita 2"

  Czy to taka antena? Wg danych technicznych przeznaczona jest do odbioru k.21-41. Czyli z Tarnobrzega teoretycznie powinieneś odebrać mux-3 (k.26).
  FazZi85 napisał:
  Myślę że podczepię tą wcześniejsza antenę z siatkową z płytką [jakaś elektronika drobna] gdzie do kabla podpina się zasilacz w domu i kabelek antenowy do tv, razem z aluminiową i kierunek na św. Krzyż, to może będzie coś z tego.

  Siatka teoretycznie powinna odbierać k. 21-69, Orbita k.21-41. Zatem po co te dwie anteny na ten sam nadajnik?
 • Poziom 43  
  _kli_ napisał:

  Siatka teoretycznie powinna odbierać k. 21-69,

  A skąd ty masz te wiadomości? Ona odbiera jak już to k. 6-69.
  Autor tematu tak pisze, jakby wszystko wiedział i nie wiem po co założył ten temat?
  On nie sprawdza :D :D podpowiedzi a z nimi polemizuje!
 • Poziom 9  
  @_kli_: tak dokładnie taka :) Oczywiście że nie kierowałbym dwóch anten na ten sam nadajnik.
  Na tej aluminiowej to w każdym kierunku łapię mux8, nie rozumiem dlaczego nie łapie innych muxów. Dlatego chcę podczepić jedną antenę z drugą i obie do jednego tv.

  @LeDy: jakbym nie sprawdzał to bym nie odpowiadał i nie cytował wcześniej, po prostu chcę rozwiązać problem żeby były pogramy te co miałem kiedyś przed tą całą rewolucją z tymi standardami nadawania.
 • Poziom 35  
  LeDy napisał:
  _kli_ napisał:

  Siatka teoretycznie powinna odbierać k. 21-69,

  Ona odbiera jak już to k. 6-69.

  Nie zawsze i nie wszędzie. Św, Krzyż nadaje mux-8 w pionie, a ja użyłem słowa "teoretycznie". W praktyce - może, ale nie musi.
  FazZi85 napisał:
  Na tej aluminiowej to w każdym kierunku łapię mux8

  Skoro na antenie do odbioru IV pasma odbierasz pasmo III, to sygnał musi być bardzo mocny. Zatem tym bardziej powinieneś złapać mux-8 z Tarnobrzega na siatce i wówczas nie musisz sumować anten.