Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bojler galmet podłaczenie

07 Cze 2018 17:59 5757 12
  • Poziom 6  
    Dzień dobry
    Bojler galmet podłączenie
    wężownica podwójna wężownica typu U w bojlerze jest na gorze gorąca a na dole ciepła ( letnia ) bojler podłączony odwrotnie ( do góry nogami ) szybko woda stygnie w bojlerze

zawory na grzejniki pozakręcane grzeje sam bojler

Bojler galmet podłaczenieBojler galmet podłaczenie
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Na doprowadzeniu wody zimnej (użytkowej) jak bojler jest właściwie podłączony jest przesłona która zmniejsza mieszanie się wody ciepłej i zimnej. Jak podłączyłeś odwrotnie to tą przesłonę masz u góry, a od dołu zimna woda dopływająca przy każdym poborze wody miesza się z ciepłą i masz szybko zimną wodę.
  • Poziom 6  
    Wawrzyniec napisał:
    Na doprowadzeniu wody zimnej (użytkowej) jak bojler jest właściwie podłączony jest przesłona która zmniejsza mieszanie się wody ciepłej i zimnej. Jak podłączyłeś odwrotnie to tą przesłonę masz u góry, a od dołu zimna woda dopływająca przy każdym poborze wody miesza się z ciepłą i masz szybko zimną wodę.

Pytałem się hydraulika to mi powiedział ze nie ma znaczenia ale mi tez nie pasuje ze od jest odwrotnie podłączony
    a rury od wezownicy na gorze jest gorąca a na dole ciepła
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Witam, nie jest istotne czy zasilenie jest na dole czy na górze (choć dla grawitacji to bardzo istotne) no i jednocześnie pojedyncza czy podwójna wężownica poziomego zasobnika to zawsze krócieć POWROTU instalacji musi być skryzowany zaworem na nawet więcej niż pół gwizdka by wężownica zasobnika CWU trzymała ciepło wpływające a powoli oddawała je powrotem z drugiego króćca . Jeśli masz instalację w 100% na grawitacji tp koniecznie trzeba to przerobić.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 6  
    W0jtek92 napisał:
    Witam, nie jest istotne czy zasilenie jest na dole czy na górze (choć dla grawitacji to bardzo istotne) no i jednocześnie pojedyncza czy podwójna wężownica poziomego zasobnika to zawsze krócieć POWROTU instalacji musi być skryzowany zaworem na nawet więcej niż pół gwizdka by wężownica zasobnika CWU trzymała ciepło wpływające a powoli oddawała je powrotem z drugiego króćca . Jeśli masz instalację w 100% na grawitacji tp koniecznie trzeba to przerobić.
    Pozdrawiam.

Instalacja grawitacyjna bez żadnych pompek i tak dalej ( bojler Podwójna wężownica "U" typ SGW(L)x2
    Jesli dobrze rozumiem co napisałeś to bojler ma podłączyć odwrotnie czyli tak jak być powinno i dodatkowo zawór na wezownicy ten niebieski kolor teraz czerwony mam przykręcić ?

Myślałem tez ze wężownica się jakoś zapowietrza tył bojlera trochę ucieka do góry ( w starym bojlerze był jeszcze wyżej i działało to około 10 czy 15 lat)
    Mógłbyś mi to wytłumaczyć trochę jaśniej
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Witam. Masz odwrócony do góry nogami zasobnik, nie sugeruj się kolorami na króćcach, ten u góry musi być na maxa otwarty a ten na dole o połowę skryzowany, aleeee. jeśli Hydraulik podłączył zasobnik względem kolorów to kaplica. Trzeba to zamienić, zasilenie wężownicy musi być na górnym króćcu wężownicy.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 6  
    zawór na dole przykręciłem . Hydraulik nie podłączył zasobnika względem kolorów tylko bojler odwrócił bo nic nie trzeba było przerabiać. Zasilanie jest na górnym króćcu wężownicy ( gorąca woda z pieca wlatuje górna rurką ). Problem w tym ze 2 osoby się umyją i 3 już mam wodę letnia ( nie do mycia ale ciepła jeszcze ) tak jak by wężownica się zapowietrzała albo miała za słaby przepływ wody? Stary bojler miał prosta wężownice ten ma trochę inna,instalacja grawitacyjna na starym bojlerze działało bardzo dobrze a na nowym coś jest nie tak
  • Poziom 27  
    Producent pewnie nie bez "kozery"podał takie oznaczenie.Można prosić o dokładny symbol tego bojlera?
  • Poziom 6  
    Galmet bojler Podwójna wężownica "U" typ SGW(L)x2 120 poliur.
  • Poziom 36  
    Witam, powiedz coś o starym zasobniku, jaki producent? jeśli było on własnej roboty to powiedz coś o nim, czy Twój hydraulik podmieniał tylko zasobnik cwu czy też grzebał coś przy instalacji od kotła aż do zasobnika? Głupie pytanie ale jednak..... Czy Hydraulik czasami nie pomylił się podczas podłączania wody zimnej i ciepłej użytkowej na zasobniku?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 6  
    Stary zasobnik własnej roboty ( ale jak on w środku jest to nie wiem około 16 lat wytrzymał założenia wychodzę ze ma prosta wężownice ) hydraulik podłączył nowy bojler w miejsce starego bez przerabiania instalacji tylko nowy odwrócił do góry nogami bo nic nie trzeba przerabiać tzn. wężownica przykręcona na śrubunek z zaworami tylko pozamieniany wlot i wylot cieplej wody z bojlera.
    "Hydraulik czasami nie pomylił się podczas podłączania wody zimnej i ciepłej użytkowej na zasobniku? "nie pomylił się tylko specjalnie pozamieniał bo nie trzeba było nic przerabiać

Bojler galmet podłaczenie Bojler galmet podłaczenie
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Witam. Podłączenie jest poprawne lecz skryzuj wężownicę poprzez zamknięcie do połowy zaworu na powrocie zasobnika.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 6  
    dzięki za pomoc wszystkim