Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opticum 2003 (Medion) brak połączenia

23 Sie 2005 07:14 4202 4
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich i chciałbym prosić o pomoc przy programowaniu Opticum 2003 tak mi się wydawało a tu tylko naklejka a pod nią napis Medion.
    Główne oprogramowanie 3.06 ,
    Bootloader 5.00
    Checksum 09D7F8
    Próbowałem wgrywać programem Loader v1 i wsad do niego to Lekarstwo na zablokowany Opticum, wszystko niby idzie dioda gaśnie czekam jeszcze chwilę wyłączam i ładuje resztę po podłączeniu do TV
    Okazuje się, że nic nie weszło jakby nie było komunikacji (kabel nulmodem)

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Spróbuj tak :
    Opis jak wgrać soft do Opticuma 2003FTA 2003CI 3000CI Globo 3000 , 3000M i CI
    (oparte na płycie głównej „Opentech ODS3000FL lub CI”

1.Przygotowujemy: tuner, kabel null-modem( dwa wtyki żeńskie – do nabycia w sklepach komputerowych ok. 15-20 zł), oprogramowanie ( soft o rozszerzeniu *pgm, pliki key.hex, softcam.key i ewentualnie liste programów) loader v1.0
    2.Instalujemy Loader w komputerze
    3.podłączamy kabel do tunera i komputera. TUNER WYŁĄCZONY Z PRĄDU
    4.w lodaerze opcje wskazujemy port pod który podpięty jest kabel
    5.wybieramy „open file” i wskazujemy soft który chcemy wgrać
    6.wciskamy PC-STB i włączamy tuner do prądu –uwaga w czasie ładowania nie wolno przerywać procedury i nie może zabraknąć prądu bo uwalimy tuner !!!!
    7.poprawne załadowanie softu jest wtedy gdy zgaśnie jedna dioda bądź gdy tuner jest z wyświetlaczem na wyświetlaczu pojawi się napis END, potem INSt i tuner przejdzie w stan czuwania (00:00 na wyświetlaczu, albo dioda standby) . Na Loaderze pojawi się komunikat o załadowaniu softu
    8.Czasami soft edukacyjny nie chce za pierwszym razem załadować się do tunera . Ja wcisnąłem opcję „przywróć ustawienia fabryczne” – tuner wykasował listę kanałów ( robi to miejsce w pamięci i wtedy soft edukacyjny wchodzi – potem już nie ma takiego problemu)
    9.W ten sam sposób ładujemy klucze. Plik .hex wstawia providerów w zakładki code, softcam.key uaktualnia klucze.
    10.wgrywamy listę lub ściągamy z nieba
    11.Gotowe!
    12.wpisujemy w instalation PIN 0937 – dojdą nam dwie zakładki
    a.code – tam mamy klucze i możemy je ręcznie edytować i zmieniać
    b.change tuner mode – w przypadku gdy nie chce szukać na niebie wciskamy tam dwa razy i potwierdzamy zmiany. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu powinien znajdywać transpordery ( mi osobiście się jeszcze to nie zdarzyło)
    13.W przypadku gdy mamy orginalny soft musimy podnieść boota na wersję 10.03 ( najlepiej przy użyciu softu 10.32 - zawsze działa) , następnie wgrywamy aktualna wersję softu
    14.Cieszymy się możliwościami naszego tunka
    15.Uwaga – oprogramowanie musi być dobrane do tunera – FTA lub CI – jeżeli mamy oprogramowanie z niepewnego źródła – wgrywamy je na własne ryzyko !

Jak zrzucić oprogramowanie z Tunera na komputer.
    1.Podłączamy tuner do komputera
    2.Włączamy tuner do TV wchodzimy w Instalacja (instalation) wpisujemy pin 0937
    3.wchodzimy w zakładkę uaktualnienie odbiornika ( upgrade)
    4.Pokazuje nam się menu:
    a.Oprogramowanie główne ( main) nr softu i wersja Boota
    b.Lista kanałów ( chaininfo)
    c.Satelite E131 ( informacja o satelitach zapisanych w pamięci tunera)
    d.Wszystkie informacje ( all data)
    e.Checksum check – bez znaczenia potrzebne przy aktualizacji przez satelitę.
    f.Code - klucze w formie hex
    5.Aby zrzucić wybrana pozycję wybieramy ją w wciskamy na pilocie OK. W tym samym czasie w Loaderze naciskamy STB – PC
    6.zrzuci nam oprogramowanie do katalogu w którym zainstalowany jest loader
    7.wciśnięcie all data zrzuci nam wszystko ( oprócz kodów) z tym że po przejściu paska w loaderze i komunikacie OK. trzeba jeszcze trzykrotnie wcisnąć STB – PC – aż na tunku napisze że transmisja OK. Po prostu zrzuca po kolei wszystkie pliki.
    8.Tak zrzuconą swoją listę możemy po wgraniu nowego softu z powrotem zainstalować na tunerze. Nie musimy polegać na listach z Internetu lub przeczesywać nieba.

Jak masz jeszcze jakieś pytania, lub potrzebujesz jakieś pliki, daj znać na PW.
    I sprawdz czy masz plyte glowna jak na poczatku opisu
    Ja do tej pory zadnego "lekarstwa" na zablokowany tuner nie uzywalem[/tex]
  • Poziom 13  
    Witam Cie @Placek od tego co piszesz to zaczynałem i nic z tego.
    Lekarstwa nie uzywales bo miales wysokiego boota a u mnie byl 5.00 pisze byl bo juz po problemie poprostu trzeba bylo wrucic orginalne oprogramowanie z boot 8.00 i dopiero standard wsio po koleji zeby swiecil.
    dzieki za odzew

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    gdzie w internecie moge znalezc softy lub soft do opticum ods 3000ci
  • Poziom 15  
    jest taka strona opticum fora wpisz w google tam napewno znajdziesz to czego szukasz