Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

M Audio BX5 D2 bardzo dziwne szumy

07 Cze 2018 20:58 345 1
 • Poziom 1  
  Witam,

  Posiadam monitory M Audio BX 5 D2 i interfejs audio M Audio M track MK II. Monitory gdy nie są podłączone do interfejsu ale są włączone nie wydają żadnych szumów poza tymi dopuszczalnymi jak to bywa, jednak po podłączeniu do interfejsu audio z głośników wydobywają się bardzo głośne szumy zakłócające użytkowanie opisałbym je jak piskliwy dźwięk i szum. Nie wiem co jest przyczyną tego problemu. Czy może mnie ktoś choć trochę nakierować? Z góry dziękuje.
 • Moderator Akustyka
  Temat już poruszany kilka razy.
  W pierwszej kolejności, przy jakichkolwiek zakłóceniach, jeżeli jest taka możliwość (a u ciebie jest) powinno się stosować połączenia symetryczne. Tak dla zasady.

  Zakłócenia pochodzą na 90% z zasilacza. W drugiej kolejności do sprawdzenia uziemienie. Ja mam laptopa (z zasilaczem bez uziemienia) do tego m-audio firewire solo (zasilane z zasilacza bez uziemienia) i kolumny Event TR8. Połączone symetrycznie kablem Vandamme na wtykach neutrika. W takim setupie słychać pisk w głośnikach. Znika on po podłączeniu monitora z uziemieniem albo wpięcie w stację dokującą z uziemionym zasilaczem.

  Trzecia sprawa to wysterowanie kolumn. Lepiej dać wzmocnienie na interfejsie na max, a następnie na monitorach tyle ile trzeba. Często to maskuje wystarczająco szumy. Jak wyżej pisałem w tamtym setupie jak dam gain w kolumnach na max, to szumy są męczące. A w interfejsie i tak słucham w tedy do jakiejś 1/8 głośności. A jak ustawię w kolumnach gain na 1/4, to w interfejsie przy 3/4 jest dość głośno, sporadycznie odkręcam na max, a szumy spadają do akceptowalnego poziomu.

  Jak powyższe nie pomaga to ostatecznie najczęściej przydaje się separacja galwaniczna interfejsu od kolumn. Stosuje się do tego trafa 1:1, z gotowych rozwiązań to np ART DTI. Zazwyczaj (choć nie w 100%) rozwiązuje temat przydźwięków.