Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Kruger & Matz Passion 2.0 - Buczenie po włączeniu...

gothic77 08 Jun 2018 14:24 2001 6
    gothic77
    Level 14  
    Panowie jak w temacie.

Zakupiłem sobie głośniki Kruger & Matz Passion 2.0 (aktywne) jakiś czas temu...
    Wszytko było ok, ale po pewnym czasie zaczęło mnie wkurzać dziwne buczenie w głośnikach. Po ściszeniu nic nie słychać, ale dodając 1pkt. w skali głośności i od razu uszy odczuwają buczenie. Myślałem, że to wina kabli itd., ale nie.

Napisałem sobie do serwisu i pierwsze pytanie jakie było to, czy głośniki mają DAB... no mają i od razu Pan mi odpisał:

cyt. "w takim wypadku jesteśmy w stanie poprawić to działanie. Zniwelować odgłos pracującego wzmacniacza"

Moje pytanie brzmi..., czy jest jakiś wiadomy sposób, aby własnym sumptem sobie to zrobić w warunkach domowych? Nie zależy mi na gwarancji, bo przy przeprowadzce zgubiłem i tak dowód zakupu.
  • Helpful post
    krzysiozak
    Level 38  
    gothic77 wrote:
    Moje pytanie brzmi..., czy jest jakiś wiadomy sposób, aby własnym sumptem sobie to zrobić w warunkach domowych? Nie zależy mi na gwarancji, bo przy przeprowadzce zgubiłem i tak dowód zakupu.

To nic że zgubiłeś gwarancje i paragon, urządzenie powinno posiadać numer seryjny, a po numerze seryjnym, w sklepie znajdą datę sprzedaży, i udzielą gwarancji.
    Chyba że chcesz sprawdzić swoje siły w naprawie sprzętu.
    gothic77
    Level 14  
    Dziękuję za informację... jutro zaatakuję punkt w którym głośniki były kupione i zobaczę, co powie sprzedawca :)

Pisałem również na serwis, że zgubiłem papiery, ale na to wychodzi, że Panowie i tak mi to zrobią za darmo, a jedynie pokryję koszty wysyłki... znakiem tego niezależnie od finału, będzie dobrze :)

Jeżeli ktoś ma w głowie na czym będzie polegać owa "naprawa" zniwelowania buczenia od wzmacniacza to chętnie posłucham :)
    - może kiedyś się przyda...
    krzysiozak
    Level 38  
    Spotkałem się z buczeniem w innych przypadkach, obok głośników leżały jakieś inne urządzenia elektryczne i to one powodowały buczenie, u mnie jest tak jak położę tablet w trakcie ładowania.

Powodzenia.

A uznanie gwarancji to dobra wola sprzedawcy, ale nie powinien się sprzeciwiać bo klient wyda mu opinię na wszystkich internetowych odpustach.
    gothic77
    Level 14  
    Tak... Taki przypadek też mi jest znany, ale niestety w tym przypadku mówimy o czysto zakłóceniu, powodowanym przez wmontowany wzmacniacz w kolumnie. Rachunek znaleziony także jeżeli nikt nie ma jakiegoś domowego sposobu na naprawę... leci na gwarancję.
    398216 Usunięty
    Level 43  
    gothic77 wrote:
    Rachunek znaleziony także jeżeli nikt nie ma jakiegoś domowego sposobu na naprawę... leci na gwarancję.
    Nie masz na co czekać. Producent Ci się zadeklarował, że naprawi, masz rachunek - nie ma sensu grzebać.
    gothic77
    Level 14  
    Kolumna poszła na serwis... zgodnie z otrzymanym dzisiaj mailem, zostało wymienione: Wymiana wiązki sygnałowej audio.