Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Powermixer LDM SMX 12 - jedno z wyjść nie działa

damianogg 08 Cze 2018 15:22 246 9
  • #1 08 Cze 2018 15:22
    damianogg
    Poziom 3  

Witam,
    Prawe wyjście przy podłączeniu głośników nie działa, sprawdziłem na płytkach czy są jakieś kondensatory wyschnięte ale nic, sprawdziłem też czy R23, R27, C3, D2 i D4 które odpowiadają za zabezpieczenie działają, napięcie za trafo jest (ok. 42V). Przy włączeniu słychać po paru sekundach, że coś się przełącza i już wtedy przestaje działać, co mogę sprawdzić?
    Dzięki ;)

0 9
  • #2 13 Cze 2018 20:24
    aaanteka
    Poziom 38  

Z toku twojej wypowiedzi wniosek płynie jeden - kompletnie nie masz podstaw do serwisowania i próby naprawy wzmacniacza mocy zasilanego z napięcia sieciowego, ale również zasilanego napięciem stałym niebezpiecznym dla zdrowia i życia.
    Jeżeli zabezpieczenie działa, to ewidentnie jest sprawne a uszkodzenie jest gdzie indziej i nie pozwala na prawidłową pracę wzmacniacza.
    Zasadnicze pytanie z którego roku jest ten powermikser?
    Powermixer LDM SMX 12 - jedno z wyjść nie działaPowermixer LDM SMX 12 - jedno z wyjść nie działaPowermixer LDM SMX 12 - jedno z wyjść nie działaPowermixer LDM SMX 12 - jedno z wyjść nie działaPowermixer LDM SMX 12 - jedno z wyjść nie działa

0
  • #3 13 Cze 2018 20:32
    damianogg
    Poziom 3  

Ten pierwszy to jest mój wzmacniacz :)

0
  • #5 13 Cze 2018 20:43
    damianogg
    Poziom 3  

Niestety to jest pierwszy raz który naprawiam powermixer wiec nie mam pojęcia od czego zacząć. Możesz coś podpowiedzieć ? ;)

0
  • #7 13 Cze 2018 21:52
    damianogg
    Poziom 3  

Ta płytka ma numer 016sws 815088

0
  • #9 14 Cze 2018 10:54
    damianogg
    Poziom 3  

Bo patrzyłem na schemat który dołączyłeś i myślałem ze oznaczenie na płytce coś pomoże :) czyli zacząć od tego schematu i sprawdzić wszystkie tranzystory tak ?

0
  • #10 14 Cze 2018 12:39
    aaanteka
    Poziom 38  

Miałeś zadane pytanie i podane od czego należy zacząć:

aaanteka napisał:
    Hm,podaj rok produkcji lub elementy ( tranzystory) stopnia końcowego. Bo właśnie od niego należy zacząć i sprawdzić tranzystory końcowe.

Samo zabezpieczenie jak i stopnie końcowe wykonane konwencjonalnie:

Wzmacniacz był w różnych latach produkcji wykonywany na różnych tranzystorach końcowych (KD ,2N3773,MJE 15003, BDW83/84D), ale w gruncie rzeczy ogólny schemat stopnia końcowego był taki sam.
    Zaczynasz od sprawdzenia tranzystorów stopnia końcowego, sprawdzasz napięcia zasilające, sprawdzasz napięcie niezrównoważenia bezpośrednio na wyjściu stopnia końcowego przed zabezpieczeniem. To tak w skrócie kolejność sprawdzania , oczywiście do następnego kroku przechodzisz po otrzymaniu pozytywnego rezultatu pomiaru poprzedniego.
    Przykładowy jeden ze schematów stopnia końcowego :
    Powermixer LDM SMX 12 - jedno z wyjść nie działa

0