Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Powermikser Europower PMP1000 - Brak sygnału na wyjściach głośnikowych.

Janusz45 08 Jun 2018 15:53 534 4
 • #1
  Janusz45
  Level 10  
  Powermikser jak w temacie. Niby wskaźniki na diodach LED pokazują, że sygnał wychodzi, ale w głośnikach cisza. Nie mogę zdobyć schematu. Pomierzyłem napięcia zasilające końcówkę mocy i wynoszą +27,2V oraz -26,9V, czyli raczej zbyt niskie (kondensatory filtrujące w zasilaczu są na 63V). Przekaźnik na wyjściu sygnału na głośniki nie załącza (brak napięcia na cewce), ale sygnał z końcówki jest OK. Podłączenie głośników przed przekaźnikiem powoduje, że mikser zaczyna działać, ale moc jest za mała - przy dużym wysterowaniu zaczyna charczeć. Kładę to na karb zbyt niskiego napięcia zasilającego. Zasilacz dużo większy od końcówki, druk dwustronny, brak PR-ka regulującego napięcie, aby chociaż domyśleć się gdzie szukać przyczyny... Wizualnie kondensatory nie są spuchnięte i nic nie jest przegrzane ani spalone. Może któryś z kolegów ma schemat i go użyczy, albo spotkał się z takim uszkodzeniem. Za wszelkie sugestie będę wdzięczny.
 • #2
  HD-VIDEO
  Level 42  
  A nie ma tam soft startu na przekaźniku, po stronie pierwotnej transformatora - niezadziałanie tego układu może powodować zaniżenie zasilania i mocy transformatora; "przy dużym wysterowaniu zaczyna charczeć"

  Zrób zdjęcie PCB
 • #3
  Janusz45
  Level 10  
  To jest zasilacz impulsowy i raczej nie ma soft-startu. Tym bardziej, że jak nie ma wysterowania i przy podgłoszeniu na maxa napięcia zasilające końcówkę są niskie i się nie zmieniają.
 • #4
  398216 Usunięty
  Level 43  
  Janusz45 wrote:
  To jest zasilacz impulsowy i raczej nie ma soft-startu.
  Więc zasilacz do sprawdzenia. Możliwe też, że jest tam końcówka z przełączanym zasilaniem - gdzie wyższe napięcie odpala się dopiero po jakiejś ustalonej głośności - jak padł zasilacz (częściowo, bo w sumie działa coś) to i nie odpali przekaźnika kolumn i nie poda wyższego napięcia (o ile tam jest taka opcja).
 • #5
  HD-VIDEO
  Level 42  
  Europower PMP1000 ale to jest Behringer, czy jakiś klon, bo do Behringer Europower PMP1000 to jest schemat.

  Link

  Porównaj ten schemat z tym swoim powermikserem, bo ten z linku to jeszcze inny powermikser ala zasilacze/stopień końcowy mogą mieć takie same.