Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-J315W - Napełnienie kartridża innym tuszem

08 Cze 2018 16:40 636 8
  • Poziom 8  
    Witam!
    Mam pytano - w drukarce Brother DCP-J315W mam duże problemy z drukowaniem w czerni. Kombinowałem już na różne sposoby, ale chyba padła głowica. Nie wiem jeszcze, czy nie będę kupował nowej drukarki, dlatego nie oddaję jej do regeneracji.

Drukuję na niej przede wszystkim w czerni, przez co chcę podejść do tematu w inny sposób. Czy jeśli inne kartridże zapełnię czarnym tuszem, może się coś uszkodzić? Czy tusze różnią się też na przykład strukturą, przez którą mogłoby dojść do jakiegoś zapchania? Czy po prostu domyślne kolory będą drukowane na czarno?

Z góry dziękuję za pomoc
  • Poziom 8  
    To znaczny poszczególne kartridże napełniałbym tuszami przeznaczonymi do tego konkretnego modelu drukarki. Tyle, że w poszczególnych kolorach byłby czarny. Czy między nimi też może istnieć taka różnica, aby uszkodzić lub unieruchomić drukarkę?

• Poziom 39  
    bartko_s napisał:
    Tyle, że w poszczególnych kolorach byłby czarny.

Tego akurat nie rozumiem.

Kolory tuszu są cztery CMYK (odwrotność RGB):
    - czarny
    - magenta
    - yellow
    - blue
    Każdy z tych tuszy w obrębie danej serii drukarek oraz w zależności do jakiej marki drukarki został przeznaczony, ma swoją niepowtarzalną strukturę oraz skład chemiczny.
    Co by producent z tego miał gdyby każdy kupował najtańszy tusz i przelewał go tam gdzie cena kartridża byłaby trzykrotnie droższa?
  • Poziom 8  
    W normalnych warunkach takie rozwiązanie jest bezsensowne i użytkownik nie może drukować na kolorowej drukarce w kolorze, tak więc amatorów takich rozwiązań nie ma pewnie zbyt wielu ;)
  • Spec od drukarek
    To ja odpowiem nieco inaczej.
    Jeśli zalejesz głowicę innym kolorem niż był fabrycznie ciężko będzie Ci do niego wrócić.
    Uszkodzenia jako takiego nie spowodujesz, pod warunkiem że skład chemiczny będzie ok - czyli tusz od tej drukarki.

Nie rozumiem sensu ekonomicznego...
    Komplet 4 czarnych atramentów i po 2 sztuki pozostałych kolorów za 17 zł z przesyłką....

Jeśli korzystasz z samego czarnego większość programów ma opcję wydruku w skali szarości - drukując wszystko na czarno-biało.
    Pozostaje problem czyszczącej się głowicy, która zużywa kolorowe tusze.
    Jednak biorąc pod uwagę że wychodzi to mniej jak pół pojemnika na rok to chyba nie ma sensu kombinować :?:

Nie wspominając, że można kupić 0,5L butle z tuszem i samodzielnie uzupełniać atramenty za grosze.... Przy używaniu tuszu z butli należy pamiętać o dodawaniu płynu do udrażniania głowic... :D
  • Poziom 8  
    Dziękuję. Tego właśnie byłem ciekawy.

Tu nie chodzi o ekonomię. Napiszę jeszcze raz, bo może źle opisałem:
    1) mam uszkodzoną (chyba) głowicę do druku czarnego i druk w czerni wygląda fatalnie
    2) jeśli tekst (na przykład!) zmienię na kolor niebieski, drukuje się na niebiesko idealnie
    3) jeśli zatem do niebieskiego wleję kolor czarny, uzyskam to, co chcę, czyli idealny wydruk w czerni :)

Napełniał z butelek, ale przyznam, że płynu nie stosowałem... Chyba spróbuję przed oddaniem do naprawy lub kupnem nowej drukarki
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Spróbuj przepuścić samym płynem do udrażniania...
    Jeśli to nie to odmoczyć przez w noc w płynie.
    Niestety jeśli nie pomoże to tylko drukowanie kombinowane lub wymiana głowicy...
    Nad tym też trzeba się zastanowić...
    Chińska kosztuje koło 100 zł bo na oryginał nie patrz -> ponad 200 zł...
    Niestety zużywająca się stacja czyszcząca, której wymiana to również ponad 150 zł może okazać się kompletnie nieekonomiczna...
  • Poziom 8  
    Przepraszam, z jakiegoś powodu nie zauważyłem odpowiedzi... Dzięki za wskazówki. Drukarka póki co poszła ostatecznie w odstawkę. Może kiedyś jeszcze do niej powrócę i wtedy spóbuję zastosować te porady.