Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Montaż furtki do słupa stalowego

08 Cze 2018 17:47 1920 7
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich
    Kupiłem słupy stalowe aby zamontować furkę I pojawił się problem...
    Zawias do słupa ceglanego jest regulowany, podejrzewam że w słupie stalowym też może być regulowany. Tylko nie wiem jak to działa.
    Mam furtkę która była używana do słupa ceglanego. Teraz chciałbym ją dostosować do słupa stalowego. Muszę wymienić zawiasy czy co?
    Z góry dziękuję za porady
  • Moderator
    pawrys napisał:
    Witam wszystkich
    Kupiłem słupy stalowe aby zamontować furkę

Zamieść foto albo chociaż rysunek... W ogóle nie wiadomo co w końcu masz.
  • Poziom 32  
    pawrys napisał:
    Kupiłem słupy stalowe aby zamontować furkę I pojawił się problem...
    Zawias do słupa ceglanego jest regulowany, podejrzewam że w słupie stalowym też może być regulowany. Tylko nie wiem jak to działa.

Kupić takie zawiasy (zawiasy do bramy regulowane) podobne jak te (oczywiście odpowiedni rozmiar).

Montaż furtki do słupa stalowego

W miejscu śruby regulacyjnej wywiercić w słupku otwór na śrubę, przykręcić zawias do słupka za pomocą wkrętów samowiercących.

Część zawiasa która ma być przy furtce przyspawać do furtki i sprawa rozwiązana i regulacja też będzie.
  • Poziom 22  
    Moim zdaniem do słupków metalowych lepiej kupić zawiasy do wspawania i wspawać.
  • Poziom 32  
    Można i wspawać zamiast przykręcania. Zawias ten może być również spawany do słupka, regulacja też zostanie. U kilku sąsiadów są właśnie bramy i bramki właśnie na tego typu zawiasach co wskazałem. Właśnie zawiasy przykręcone są na wkręty samowiercące i od kilku lat działają niezawodnie.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    szymonwrce napisał:
    (zawias wygląda wtedy nieco inaczej niż ten na zdjęciu).

Można również zastosować takie zawiasy.

Wtedy wystarczy zrobić otwór na rozmiar tej tulejki z gwintem (strzałka) i wspawać ją do słupka.
    Tylko te poprzednie są o tyle lepsze bo podczas regulacji wystarczy klucz do pokręcania tą śrubą/nakrętką przy zawiasie. W tych z tą "tulejką" aby można przeprowadzić regulację trzeba zdjąć skrzydło bramy/furtki z zawiasów.
    Albo do spawania to również mogą być takie.

Tu przy odpowiednim wspawaniu/montażu pozostaje możliwość regulacji bez zdejmowania skrzydła bramy z zawiasów, tak jak w tej pierwszej propozycji.
    Z tym że ja jednak bardziej bym się skłaniał do tej pierwszej propozycji (zawias przykręcany) z powodu (może tylko wydaje mi się) prostszego montażu. Wystarczy tylko dobra wkrętarka i wkręty i można to zrobić samodzielnie, nie trzeba spawać (nie każdy ma spawarkę i potrafi dobrze spawać) i inne "ceregiele", a wkrętarka to jest prawie u każdego.