Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 10 przechowywanie dowolnej licencji programów

kolmar3 08 Cze 2018 17:52 102 6
  • #1 08 Cze 2018 17:52
    kolmar3
    Poziom 4  

Tak jak w temacie

posiadam zainstalowane programy z zakupioną licencją
    - nazwa użytkownika
    - klucz licencji

usiłuję odszukać lokalizacji gdzie system zapisuje licencję programu

oczywiście klikałem na ikonkę programu /właściwości/lokalizacja pliku

ale tam są tylko dane instalatora

sprawdziłem też w rejestrze ale tam też nic nie widzę

0 6
  • #2 08 Cze 2018 17:59
    drobok
    Poziom 27  

Nie ma rozwiązania uniwersalnego, jeden będzie miał plik licencji a drugi licencję będzie trzymał w rejestrze. Jeszcze inny będzie wspomnianą licencję sprawdzał przez sieć.

0
  • #3 08 Cze 2018 18:43
    kolmar3
    Poziom 4  

aktywacje programów robiłem z wyłączonym internetem
    więc podejrzewam gdyby do aktywacji potrzebny był internet to aktywacja by się nie udała więc w grę wchodzi albo rejestr albo pliki

dokładnie chodzi o program KeepVid Pro

usiłuję zrobić obraz tego programu z aktywacją żeby za każdym razem jak stawiam nowy system nie musiał wpisywać licencji

0
  • #4 08 Cze 2018 21:16
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Jedną z metod może być zapisanie aktualnego rejestru i aktualnego stanu systemu plików, wykonanie instalacji i porównanie, co się zmieniło zarówno w rejestrze, jak i w systemie plików. Ewentualnie, jeśli nie chodzi o instalację całego programu, to porównywać można dane już po zainstalowaniu programu, ale przed aktywacją ze stanem zaraz po wykonaniu aktywacji.

Nie miałem potrzeby korzystać z takich narzędzi, ale jeśli nie znajdziesz gotowych odpowiedzi, to takie rozwiązanie może też zadziałać.

Tutaj przykładowe programy:
    http://www.blueproject.ro/systracer
    http://www.winhelponline.com/blog/process-monitor-track-events-generate-log-file/
    https://www.raymond.cc/blog/tracking-registry...-changes-when-installing-software-in-windows/

0
  • #5 08 Cze 2018 23:11
    kolmar3
    Poziom 4  

zrobiłem migawki programem regshot

1- jedno zdjęcie przed aktywacją
    2 - zdjęcie po aktywacji

porównałem wyniki

w /pliki dodane 6 - sprawdziłem w lokalizacji oraz
    pliki zmodyfikowane 15 - też sprawdziłem z lokalizacji

poniżej dodaję zdjęcia i wyniki

nie stety fotek nie chce załadować

0
  • #6 09 Cze 2018 01:11
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Co do plików - to nie wyglądają one na pliki, które przechowywałyby dane o aktywacji. Czy w programie monitorowałeś cały system plików, czy jedynie folder Windows?

Co do rejestrów, to wydaje się, że było zrobionych strasznie dużo operacji, ale tak właściwie to nie mają one (patrząc zgrubnie, bo nie śledziłem tego pliku linia po linii) dużo wspólnego ani z licencją, ani z samym programem Keepvid (przynajmniej na pierwszy rzut oka).

0
  • #7 09 Cze 2018 09:43
    kolmar3
    Poziom 4  

przejechałem linia po linia ale nic nie znalazłem

ręcznie przeszukałem cały dysk C:\Windows

i ani śladu zapisanej licencji

odinstalowałem program /usunołem wszystkie pozostałości po programie foldery podfoldery wszystko co znalazłem

wyłącz /włącz komputer

na nowo zainstalowałem program keepvid pro po uruchomieniu jest już aktywowany

0