Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Analog Devices na 2 pozycji w zakresie układów scalonych dla przemysłu

ghost666 08 Cze 2018 22:53 543 0
 • Analog Devices na 2 pozycji w zakresie układów scalonych dla przemysłu
  Firma Analog Devices wysunęła się na drugą pozycję w klasyfikacji dostawców układów scalonych na rynek systemów przemysłowy w roku 2017. Awans ten jest wynikiem, jak wskazują anlitycy z IHS Markit, zakupu firmy Linear Devices. Na pierwszym miejscu zestawienia pozostaje niezmiennie Texas Instruments.

  Cały rynek układów scalonych do zastosowań przemysłowych powiększył się w zeszłym roku o 11,8% i osiągnął wartość 49,1 miliarda dolarów, raportuje IHS Markit. Zapotrzebowanie na układy scalone rosło we wszystkich aplikacjach tego sektora, systemach komercyjnych, wojskowych, lotniczych, oświetlenia LED, kamer cyfrowych i innych, podsumowują analitycy.

  "Dobra kondycja gospodarki w Stanach Zjednoczonych i wysoki popyt na układy scalone w Chinach generują lwią część zapotrzebowania na układy scalone w tym sektorze w roku 2017" komentuje Robbie Galoso, dyrektor i analityk sektora układów do zastosowań przemysłowych w firmie IHS Markit. "Wzmocnienie europejskiego rynku elektronicznego także dodatkowo umocniło duży już popyt na układy scalone".

  IHS prognozuje, że popyt na układy scalone w tym sektorze będzie stabilnie rósł co do najmniej 2022 roku. Wzrost wynieść powinien około 7,1% rocznie.

  Każdy z 10 największych producentów układów scalonych dla przemysłu wykazał wzrost sprzedaży w zeszłym roku. Klasyfikacja za 2017 wygląda w następujący sposób:

  1. Texas Instruments,
  2. Analog Devices,
  3. Intel,
  4. Infineon,
  5. STMicroelectronics,
  6. Micron Technology,
  7. Toshiba,
  8. Microchip,
  9. ON Semiconductor
  10. NXP Semiconductors.

  Na liście nie znalazł się żaden producent z Chin, ale jak wskazuje IHS ogromne inwestycje w Państwie Środka, zwłaszcza w systemy oświetlenia LED, powoli zaczynają się zwracać. Przykładem może być tutaj spółka MLS, która zwiększyła w zeszłym roku sprzedaż o 50% i osiągnęła ponad miliard dolarów w sprzedanych układach scalonych. Sprawiło to, że firma podskoczyła w rankingu o pięć oczek i wylądowała na 13 miejscu w zestawieniu. Firma pobiła innych gigantów oświetlenia LED o ugruntowanej pozycji: Nichia, Osram i Cree. Kolejny tak udany wzrost i może ona pojawić się w zestawieniu top10.

  Źródło: https://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1333354

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9303 postów o ocenie 6884, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.