Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Eltrox HurtonEltrox Hurton
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Satel Perfecta 16 + SL-550 RED

CrashBandicot 09 Jun 2018 00:36 1560 5
    CrashBandicot
    Level 11  
    Witam

Jak w temacie, ale zacznijmy od wstępu. Otóż bliski znajomy poprosił mnie o pomoc z założeniem systemu alarmowego. Wybór padł na zestaw Satela Perfecta z czujkami paradox, manipulatorem przewodowym i syreną SL-550 RED

Wszystko połączone i wszystko działa prawidłowo... prawie. Otóż problem mam z podłączeniem samej syreny alarmowej. Różne kombinacje już były prowadzone i w efekcie, albo nic nie działało, albo wyło non stop, albo generalnie nie działał sabotaż... Kombinacji było kilka i w żadnej nie udało mi się uzyskać funkcjonalności, w sensie działającego sabotażu, działającej syreny przy aktywacji alarmu. Ostatnia sytuacja jaką uzyskałem przed poddaniem się na dzień wczorajszy, to po włączeniu całego systemu (nie uzbrojeniu) non stop mrugająca dioda syreny.

Oczywiście chciałbym uzyskać taką opcję, iż syrena nie miga ciągle, natomiast zaczyna sygnalizować akustycznie i wizualnie dopiero po naruszeniu alarmu. Tak więc. Czy mógłby drogie elektrodogrono prosić o jasny schemat podłączenia jednego z drugim? Czyli perfecty z SL-550 RED? Instrukcja albo dla mnie laika nie jest jasna, albo generalnie nie jest jasna.

Z góry dziękuję za przychylność mej prośbie.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Eltrox HurtonEltrox Hurton
  • Eltrox HurtonEltrox Hurton
    CrashBandicot
    Level 11  
    Niby racja natomiast mam to trochę daleko od miejsca w którym jestem, więc w sumie chciałem podłączyć na czysto według wskazanego przez kogoś schematu. W przypadku, gdyby to nie działało to wówczas dopiero jazda. Generalnie to tak.

Z wyjścia OUT1 z centrali poszło bezpośrednio na +12 -12 zasilanie na syrenę. Oczywiśnie nie działa sabotaż w takim połączeniu. Instrukcja z centrali odwołuje się do zupełnie innego schematu podłączeń niż mam w syrenie. Natomiast instrukcja z syreny raz, że jest jakimś nieporozumieniem, a dwa, nie pomaga i strasznie jest lakoniczna. To co poznajdywałem w internecie też jakoś nie do końca się spisuje.

Dzisiaj mam zamiar dalej tam walczyć i jak by była możliwość mieć z kimś jakiś pewniejszy kontakt niż forum na paręnaście minut, to trochę by to pomogło.
    User removed account
    Level 1  
    CrashBandicot
    Level 11  
    Pomijając kwestie wypowiedzi tutaj, odezwał się jeden z kolegów na priv, oraz telefonicznie, marnując mniej więcej godzinę życia na chęć pomocy. Na szczęście skutecznie. Okazało się, iż oprócz nieprawidłowego podłączenia, okazało się, iż sama centrala na jednym z wyjść podawała ciągłe napięcie, zaś dopiero na drugim zachowywała się prawidłowo. Tak więc temat uznaję za zamknięty i dziękuję za pomoc.
    CrashBandicot
    Level 11  
    Pomijając kwestie wypowiedzi tutaj, odezwał się jeden z kolegów na priv, oraz telefonicznie, marnując mniej więcej godzinę życia na chęć pomocy. Na szczęście skutecznie. Okazało się, iż oprócz nieprawidłowego podłączenia, okazało się, iż sama centrala na jednym z wyjść podawała ciągłe napięcie, zaś dopiero na drugim zachowywała się prawidłowo. Tak więc temat uznaję za zamknięty i dziękuję za pomoc.

Dodano po 44 [sekundy]:

Opisane piętro wyżej.