Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Gdzie kupić taką puszkę telefoniczną?

09 Cze 2018 11:20 276 5
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny dla użytkowników
    To co pokazałeś w linku, to małe podwójne gniazdko telefoniczne na RJ-tki. Autorowi chodzi o coś zupełnie innego i stąd tutaj to pytanie. Tam widać puszkę telekomunikacyjną, gdzie jest znacznie więcej miejsca na podłączenia kliku kabli. Mam coś podobnego w swoich "gratach".

Pokrywa w tej puszce jest wsuwana z góry. Chcąc wykorzystać taką puszkę należałoby wyrzucić jej zawartość.
  • Poziom 4  
    Czym się różni ta puszka w moim pierwszym poście i poście zybexa od tej którą do tej pory miałem na ścianie i która uległa zniszczeniu na skutek warunków atmosferycznych. W mojej dotychczasowej małej puszce ten czarny kabel telefoniczny przechodził w biały. Mam słup elektryczny na posesji i jest na nim łączę światłowodowe. Czy ono, oprócz kabla telefonu stacjonarnego może wpadać do takiej puszki? Proszę o pomoc w doborze puszki. - Gdzie kupić taką puszkę telefoniczną?
  • Pomocny dla użytkowników
    Z tego co teraz pokazałeś widać, że to zwykła natynkowa puszka elektryczna do której wchodzi kabel napowietrzny i w niej to jest połączenie z kabelkiem instalacyjnym. Bywały też puszki typowo telefoniczne z odgromnikami (węgielki i przekładki mikowe), ale to głównie przy liniach napowietrznych z drutu. Mam też gdzieś taką w swoich rupieciach.
    Być może w tej twojej nowej puszce są jakieś zabezpieczenia, typu odgromniki zabezpieczające instalację przed wyładowaniami atmosferycznymi (a raczej sprzęt typu router czy telefon). Musiałbyś tam po prostu zajrzeć.
  • Poziom 18  
    Wygląda to na ochronnik abonencki typ OA1/ONP2 natynkowy produkcji TELECOM AGMAR