Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tani telewizor 55" do 2000-2500zł Samsung, LG, Toshiba, TCL

MQKris 09 Jun 2018 13:08 4335 47
Computer Controls
    MQKris
    Level 8  
    Szukam taniego TV dla starszej osoby. Zastanawiam się nad TCL U55P6006, Samsung UE55MU6172, LG 55UJ6307, TOSHIBA 55U6763DG. Będzie służył głównie do DVB-T i czasem jakiś mecz piłki. Wiem, że to budżetowce i każdy będzie podobny do siebie ale może jest jakiś szczegół oprócz ceny który przechyli szalę. Obecnie najbardziej skłaniam się ku TCL, gdyż czytałem iż ma matrycę VA. Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić. Może są inne TV to też wezmę pod uwagę. Dziękuję za pomoc.
  • Computer Controls
    User removed account
    Level 1  
    MQKris
    Level 8  
    Ok rozważę też i jego a między tymi co wymieniłem który byłby numer 1?
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    MQKris wrote:
    Samsung UE55MU6172

Najlepszy z tych co podales.
    TCL nie ma uplynniaczy. Rwie obraz przy pilce dość mocno.

Ja bym poszukał 58MU6192 lub 61xx bo jest na innoluxie VA.
    Warto dolozyc te 2 stowy.
  • Computer Controls
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    LocoLoco - daj sobie spokoj z tymi marketinowo/PRowymi przeklejkami. Nic to nie daje.
    Opłacone wpisy przez producentów...
    Ludwik XVI
    Jak chcesz doradzic, to podaj własną ocenę danego modelu, a nie wklejasz jakies nic nie znaczace wpisy z czelusci internetu.

Widać jeszcze malo wiesz jak działa np. szeptany marketing...
    MQKris
    Level 8  
    Czyli muszę wybrać między TCL a Samsungiem, z tego co wiem to na korzyść TCl'a przemawia cena oraz matryca VA (ktoś gdzieś umieszczał zdjęcia Samsunga z dość dużymi jasnymi plamami na matrycy). Tak sobie myślę i chyba zaryzykuję Tcl'a a gdyby się nie spodobał to mam 14 dni na zwrot. Widzę że zdania są podzielone a TCL jest ok 450 zł tańszy. Pozdrawiam

Dodano po 4 [minuty]:

Osobiście posiadam starego Hyundai FL50272 i złego słowa nie mogę powiedzieć może poza tonacją czerni w niektórych scenach nie przechodzi płynnie tylko schodowo a mecze da się oglądać, mam nadzieję że w nowszych TV będzie przynajmniej podobnie.
    MQKris
    Level 8  
    Pan pisze o wersji 58 cali jak rozumiem, lecz ten TV jest już droższy od reszty (znalazłem tylko powyżej 2500zł) Załóżmy, że uda mi się dołożyć to wtedy który tv będzie lepszy:
    1. Sony 55XE7005
    2. Samsung 58MU6192
    MQKris
    Level 8  
    Sony to na pewno IPS? Bo wcześniej na elektrodzie widziałem wpis, że to VA. A w kwestii ewentualnego grania wnuków ten Samsung do gier na konsoli będzie dobry, porównywalny do Sony?
    User removed account
    Level 1  
    MQKris
    Level 8  
    Czy to zmienia postać rzeczy czy nadal Samsung? Nie wiem jeszcze jak w przypadku gier (Xbox, PS4), czytałem, że ten model Sony działa bardzo dobrze a jak z Samsungiem?
    User removed account
    Level 1  
    MQKris
    Level 8  
    Tv dla starszej osoby wybrałem TCL U55P6006 poniżej 2000zł tam liczył się budżet, natomiast zastanawiam się też dla siebie czy nie wymienić mojego FL50272 na coś nowszego, ja w sumie gram/oglądam mecze 50/50 i zastanawiam się właśnie nad tym Samsungiem
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    MQKris wrote:
    natomiast zastanawiam się też dla siebie czy nie wymienić mojego FL50272 na coś nowszego, ja w sumie gram/oglądam mecze 50/50

Jak dla siebie to raczej dozbieraj do Samsunga 55MU7002 - 120Hz matryca VA idealna do filmów, dobry HDR do gier.
    MQKris
    Level 8  
    To najlepszy wybór do tej kwoty ok 4000zł?
    User removed account
    Level 1  
    MQKris
    Level 8  
    Jeszcze sprecyzuję, że najbardziej zależy mi na dobrym obrazie, nie potrzebuję dźwięku ani aplikacji ani tego typu podobnych bajerów jak wifi, smarty (to leci z konsoli i kina dom.) dlatego właśnie chciałbym wiedzieć jaki TV będzie najlepszy tylko dla wyświetlanego obrazu.
    Ludwik XVI
    Jesli chodzi sam obraz, to najlepszy efekt da OLED. Nieskończony kontrast robi tutaj mega przewage nad telewizorami LCD.
    Do 4k pln kupisz 55cali FHD czyli LG 55EG9A7V

Za 5,5k pln dostaniesz model 4k czyli LG 55B7V
    MQKris
    Level 8  
    A najlepszy obraz pomiędzy tym TCL a Samsungiem, które były wymienione? Chciałbym OLEDA wiem, że czarny tam jest czarny itp. ale mimo wszystko są już droższe... a 4K byłoby miłe dla konsoli itp.
    User removed account
    Level 1  
    MQKris
    Level 8  
    TCL U55P6006 działa bardzo dobrze, ładne kolory, faktycznie naprawdę zadowalająca czerń (sprawdzałem tylko w słoneczny dzień, dziś dotarł TV) w nocy już może być tylko lepiej. Włączony mecz piłki i po 20minutach stwierdzam, że można oglądać mundial, przycięć na meczu itp nie zauważyłem. UHD z youtube wygląda świetnie, jedno małe ale tyczy się wifi, otóż TV na YT męczy się z sygnałem UHD a czasem też 1080p, chodzi tu o szybkość połączenia i non stop doczytujący dane Youtube. Miałem obok laptopa i ten buforował wideo lepiej niż TV (internet to światłowód, router huawei w 2 pokoju, prędkość na laptopie speedtest = ok 30Mb/s). Musiałbym sprawdzić na innym routerze ew. kablu LAN, podejrzewam, że karta wifi w TV może mieć problem z jakością łącza przez ścianę, a może to router, który też jest raczej kiepski, także jeszcze nie oceniam Wifi w TV gdyż nie mam porównania jak będzie pracował z innym routerem. Menu działa płynnie, youtube mógłby działać odrobinę szybciej. Opcji jest sporo i są też tryby dla sportu, dźwięk ok ale wiadomo na bass test panny się "wyrwie". Polecam za 1800zł myślę, że warto, choć więcej dowiemy się po dłuższym czasie użytkowania.

Dodano po 17 [godziny] 49 [minuty]:

Chyba ostateczny dylemat między UE55MU7052 a TX-58EX703E. Panasonic ma większy ekran a Samsung lepszy obraz(ale czy aż tak lepszy?), TV oglądam z ok 3-3,5m. Co o tym Panowie sądzicie, do 4000zł bo szczerze już mnie głowa boli od nadmiaru informacji. Po wielu opiniach różnych ludzi przefiltrowałem właśnie te 2 modele a może jednak się mylę?